Šta je novo?

Pomoc oko kupovine

venom2

Slavan
Učlanjen(a)
05.11.2013
Poruke
1,122
Poena
210
Prelistah malo ali ne nadjoh ono sto mi treba. Tj neznam sta bi zavrsilo posao, slabo se razumem u ove stvari. Treba nam neka multifunkcionalna masina, jeftinija varijanta, ne bi se koristila bas nesto cesto, u boji. Tako da ko se razume molim za savet i neku smernicu sta da kupimo.

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena od urednika:
Ma da, zbog podforuma kontam da se razumemo za sta pitam, moj lapsus sto nisam stavio sta mi treba u opisu ali opet, ako nema sta pametno drugar odozgore da napise onda bolje da preskoci. Bar nebih ja nekom preporucio komodor u sekciji za stampace.

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
Filni, ne treba mi komp sa linka sto si postavio nego skener, stampac i kopirka, 3u1.Ajde ponovo, treba mi pomoc oko kupovine multifunkcionalnog uredjaja koji poseduje navedene, sa opcijom wifi-ja i stampanja u boji, po mogucnosti do 30k dinara, gledao sam neki hp, tacnije ovaj https://www.bcgroup-online.com/mult...hp-officejet-pro-8720-all_in_one-d9l19a-35313 ili ako ima neka bolja varijanta, molim preporuku. Nadam se da sam bio jasniji[emoji23]
 
Poslednja izmena:
Laserski nema tečno nego praškasto mastilo. Tehnologija štampanja je drugačija od ink-jet štampe. Može ti stajati godinu dana i posle radi normalno. Pravo rešenje za povremenu štampu.
 
Može i duže valjda :)
Šalim se, ne znam sada tačno za taj konkretan model, naveo sam ga kao primer šta otprilike da tražiš, možda ima i bolje ali nemam iskustva sa tim manjim kolor laserima.
Trebalo bi da imaš bržu štampu, minimalno održavanje (zamena tonera i eventualno čišćenje gumice za uvalčenje papira posle XXXX/XXXXX odštampanih strana).
Ne znam jedino kako je sa "drum unit" ili kako se već to zove (ono što radi distribuciju praha ako sam dobro rekao) kod tih manjih. Eventualno malo skuplja zamena, ali tek na jačem 6-cifrenom broju odštampanih strana, za tvoje potrebe verovatno nedostižan broj.
Uzmi moje mišljenje sa rezervom, meni i dalje radi HP 1000w crno beli laser, više od 10 godina. Od kolor lasera je korišćeno/koristi se dosta toga ali velikih gabarita i jačih tiraža (HP, minolta, xerox). Uglavnom, možeš da ih i ne pogledaš mesec-dva i samo odštampaš šta treba. Na ovim kućnim ništa osim tonera i čiščenja gumice alkoholom.
Ink-jetovi mi uglavnom prave probleme i sa ciss-om i bez, dok sublimacioni se ubiješ živ dok podesiš. Koristiš i kupuješ baš kada moraš.
E, nisam profi, samo jadna ispomoć kada treba (a uvek treba) pa otprilike sa čime sam radio.
 
Ma ne treba nam ti veliki niti velikih gabarita sa jakim tirazima, cisto nesto sto bi nam zavrsilo posao da ne jurimo po gradu kad nam treba da odstampamo nesto. Sto manji, to bolji, verovatno ce se setati po potrebi.

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Za prenosive već ne znam, matori i ja vučemo 1010 laserjet u nekom cegeru već godinama na gradilišta jer radi u svim uslovima. Tako da nisam pametan.
Da mi treba sada kolor, verovatno bi uzeo ovaj HP sa linka. 3 godine garancija, 1000 strana toner... Minimum dimensions (W x D x H): 420 x 380 x 292.6 mm, za prenosivost zavisi koliko si jak, piše da ima 15 kila.
Ove velike sam ti naveo jer je isti princip na CMYK-u koliko sam ukapirao. Uglavnom, sve radi kako treba i ne bi se puno premišljao.
Ostavio sam pored kontejnera jednu lepu gomilu prenosivih ink-jetova :)
 
E kupi ti neki crno beli mfc. Za to jednom u x dana kolor idi da ti odstampaju u kopirnici. Ustedeces mnogo para i zivaca. Kod kolor stampanja moras da kupujes originalne tonere sto ti je 10.000 dinara po kaseti. Ima da utrnes. Ako kupis zamenski, posle mesec dana ce poceti da ostavlja fleke po papiru i da te izludjuje.

Послато са SM-J120FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno