Šta je novo?

Prebacivanje OS-a sa SSD-a na HDD

Pablo

Slavan
Učlanjen(a)
20.12.2006
Poruke
6,633
Poena
499
Imam Patriot Blast 120GB na kojem je OS WIN 10. Posto zelim taj SSD da prebacim u laptop potrebno mi je prebaciti OS sa njega na HDD koji ima 2 particije. Jednu od 100GB na koju zelim da prebacim OS i jednu od 496 GB na kojoj su podaci. Kad preko Mini Tool Partition Wizarda pokusam da migriram OS sa SSD-a na tu particiju od 100 GB kaze mi da ce formatirati ceo HDD odnosno i onu drugu particiju sa podacima. Kako izbeci ovo s obzirom da je SSD pun samo 98GB odnosno ima mesta da stane na 100GB particiju ?
 
Acronis Disk Director ?
 
Opet hoce da mi izbrise sve particije sa diska.
506753abacf7cd1d7c854a8d812814a9.jpg


Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
??
aaecf471a672976b5714b94f9bf04ead.jpg


Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Ne znam zašto neće, probaj ovako: napravi imidž tog ssd-a i snimi na drugu particiju tog hdd-a. Onda napravi rescue disk od Acronisa, otkopčaj ssd, bootuj sa flash diska sa Acronis rescue diskom i uradi restore imidža na tu particiju na hdd-u na koju hoćeš.
 
Nisam siguran da to može :)

Oćeš da radiš restore image fajla, ali da bude samo na određenoj particiji jednog istog harda?
Koliko znam Acronis briše sve podatke i particije sa harda i restoruje sistem onako kako treba (na jednu particiju).
 
Tako je, image mora da bude ili na drugoj particiji od one na koju hoces da restorujes ili na drugom ssd-hdd.
 
Ako ti ne uspe sa tim, onda probaj EaseUS Todo Backup Home 10.6
 
Nisam siguran da to može :)

Oćeš da radiš restore image fajla, ali da bude samo na određenoj particiji jednog istog harda?
Koliko znam Acronis briše sve podatke i particije sa harda i restoruje sistem onako kako treba (na jednu particiju).

Šta si sad rekao? :)

Acronis može sve kombinacije osim da snima imidž na particiji čiji imidž praviš i da radiš restore na particiju na kojoj je imidž.
 
Resio sam drugim nacinom :D Imao sam staru instalaciju Win10 na tom hardu od pre nego sto sam kupio SSD pa sam iskoristio tu instalaciju a ssd sam prebacio u laptop.
 
Nazad
Vrh Dno