Šta je novo?

Budi baš TI deo Benchmark tima!

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,148
Poena
1,319
502f39c213941ae309800ec4630b9345.jpg

Benchmark (www.benchmark.rs) je najveći domaći informativni portal posvećen informacionim tehnologijama, računarima, komunikacijama, multimedijalnoj zabavi i uređajima, kao i primeni svega nabrojanog u svakodnevnoj praksi.
Potrebna su nam nova lica i nov entuzijazam! Ukoliko ga gajite i smatrate da možete da doprinesete, volite da se družite sa tehnologijama i želite da budete prvi koji će biti u kontaktu sa najzanimljivijim uređajima današnjice, ovo bi mogla biti odlična prilika za vas. Potrebne su nam osobe koje dele našu ljubav prema nabrojanim temama, kao i prema novinarstvu koje se bavi informacionim tehnologijama. Raspisujemo konkurs za sledeće radno mesto:
Novinar - urednik
Opis posla:
- Pisanje članaka
- Pisanje vesti
- Obrada tekstova
- Aktivna kontribucija u uređivanju sajta

Kandidati bi trebalo da ispunjavaju sledeće uslove:
- Osoba odgovarajućih sposobnosti sa natprosečnim interesovanjima u domenu IT sfere
- poznavanje IT dešavanja u svetu i kod nas
- Odlično poznavanje engleskog jezika
- Kreativnost i požrtvovanost
- Odgovornost i sposobnost za timski rad (ovo nije "fraza" već istinski uslov)
- Volja za daljim napretkom i usavršavanjem
- Sistematičnost, analitičnost i praktičnost u radu
- Poželjno poznavanje i aktivno korišćenje društvenih mreža
- Poželjno iskustvo u web novinarstvu

Rok za konkurisanje: 10.01.2018.
Napomena: Benchmark sajt (www.benchmark.rs) pokriva širok dijapazon tema iz IT sfere, to su: Hardver, Softver&Internet, Multimedija, Mobile, Games i Biznis IT/Rešenja. Obavezno ...
Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu
 
Siguran sam da bih bio odličan kandidat za ovaj posao, sa mojim znanjem i inteligencijom, ali avaj..brzo me smori radna disciplina. Više volim da leškarim..
Inače, ovaj tekst konkursa treba kopirajtovati. Tako se traže radnici. Bravo.
 
Postovani, s obzirom da nemam iskustva u pisanju ovakvih tekstova, kao ni u testiranju uredjaja i slicno, da li je moguce da konkurisem na ovaj oglas? Oduvek me je zanimalo igranje igrica, testiranje mobilnih telefona i raznih aplikacija (u okviru Windows i Android platformi), a s obzirom da sam kreativan, volim i da razvijam ideje koje bi se mogle pretociti u kompjuterske igre. Pisao sam clanke za slot igrice, ako je to od nekog znacaja... Imam dara za pisanje i trudim se da pratim IT dostignuca, pa bih voleo da znam imam li ikakve sanse za ovakav jedan posao? Hvala
 

Zajednički prinos naziva se kontribucija.

Iako ne predstavlja reč koja se svakodnevno čuje, pojam kontribucija dobija sve više na značaju, te se sve češće spominje u medijima. U slučaju da ste čuli za ovu reč, a ne znate šta znači, sledi objašnjenje.

Etimologija nas uči da je sam termin kontribucija potekao od latinske reči contributio, što znači doprinos, učešće, udeo. Najjednostavnije rečeno kontribucija predstavlja zajednički prinos.

U ratu, kontribucija se koristi da označi novčane i druge isplate koje dobija pobednička država. Reč je o prisilnom davanju koje se nameće državi, vladi ili stanovništvu pobeđenje zemlje.

U ekonomskoj i pravnoj terminologiji kontribucija se definiše kao međunarodno ugovorena suma koja se isplaćuje posle rata pobedničkoj i napadnutoj državi. Obično je određena mirovnim ugovorima, a ako se ne isplati u dogovorenom roku moguće je uvesti različite sankcije
 
S tim što vi tu reč niste upotrebili ni kao ekonomski ni kao pravni termin, već ste je, jednostavno, lenjo preuzeli iz engleskog da označite ono što se običnim jezikom oduvek zvalo - doprinos.
 
Poslednja izmena:
Postovani, s obzirom da nemam iskustva u pisanju ovakvih tekstova, kao ni u testiranju uredjaja i slicno, da li je moguce da konkurisem na ovaj oglas? Oduvek me je zanimalo igranje igrica, testiranje mobilnih telefona i raznih aplikacija (u okviru Windows i Android platformi), a s obzirom da sam kreativan, volim i da razvijam ideje koje bi se mogle pretociti u kompjuterske igre. Pisao sam clanke za slot igrice, ako je to od nekog znacaja... Imam dara za pisanje i trudim se da pratim IT dostignuca, pa bih voleo da znam imam li ikakve sanse za ovakav jedan posao? Hvala

Dragi Dusane, nama trebaju saradnici koji mogu odmah da se ukljuce u rad i daju kvalitetni doprinos izvestavanju. Mozda u nekom momentu bude nekog prostora za pocetnike, koje bi sacekali i obucavali, u ovom momentu ne
 
Nazad
Vrh Dno