Šta je novo?

P9 VS Z VS A5

jevta

Slavan
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruke
973
Poena
275
Kao što naslov kaže šta mislite da je najbolje kupiti za neku cifru od 40000-45000 hiljada dinara. U tom cenovnom rangu su P9, moto z i A5 2017. Samo regularna garancija dolazi u obzir, pa ako mi je nešto promaklo dajte još neku ideju. Da napomenem da je pri kupovini glavna stvar koja se traži što bolja kamera. Naravno ne znam kako ovi modeli što sam naveo stoje sa nadogradnjom na oreo mada i nije presudna stavka.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Druže ja sam u avgustu prodao 3 nedelje korišćen P10, bez i najmanje ogrebotine za manje od 45k (validna garancija sa ovlašćenjem na moje ime bila), tako da ako već imaš mogućnosti moj ti je savet da povijaš tako nešto pre ako ti je kamera prioritet...pa čak i s7 u ustom stanju danas bi morao da se nađe po oglasima. A5 izbegavaj u širokom luku (posebno ovaj 2017 model).
Moto z nisam nikada koristio, ali sumnjam da i on može da priđe modelima koje sam naveo.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Može da se nadje sigurno i S7 edge. Npr ja sam moj prodao za 400e, 2 meseca star sa garancijom naravno.
 
Gladam LG G6 sad na kp oglasima nov sa 2god garancije operatera za 389e... eventualno i to može da se uzme u razmatranje ako možeš da se nategneš još malo. Ako ti nedostatak svetla za notifikaciju nije problem, lično pre bi išao na njega nego stariju generaciju samsunga.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Izvinjavam se ljudi nisam se dobro izrazio. Osoba koja kupuje će kupovati na rate u prodavnicama na G ili T pa sam zato napisao one modele sa onim jačim cenama. Svestan sam da su ovi modeli što ste naveli bolji, ali je situacija drugačija.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
A5 izbegavaj u širokom luku (posebno ovaj 2017 model).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Zašto da izbegava A5? Koristim A5 2016 i mogu reći da je fenomenalan telefon, A5 2017 može da bude samo bolji odnosno brži, osim što je malo ružniji mada je to individualno. Kamera koja mu je važna je takođe odlična. Ali ono zašto se ovaj telefon kupuje je Super AMOLED, naravno ukoliko ima da izdvoji za S7 svakako je bolja opcija.
 
Poslednja izmena:
@zero Ukratko, zato što A5 2017 osim tog lošijeg izgleda koji si naveo (delim mišljenje) ima i lošiju kameru (izbacili OIS) a čovek je naveo da mu je kamera prioritet. Ja i dan danas svima preporučujem A5 2016 (ali sa Lp eventualno Mm) ukoliko me pitaju za preporuku budžet telefona.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
A serija je ugrozila prodaju S serije. Zato su i izbacili OIS iz A 2017 serije telefona. Sa A 2016 serijom su resili problem tako sto su pogorsali kameru posle updejta na android 7. Od fantasticne kamere napravili shit. Kamera koja se non stop bori sa auto fokusom. Zbog toga sam i prodao A5 2016.
 
Ko ima A5 2016 (kao što sam ja imao) može ili preko Odina da se vrati na Android 6.0 (što ja nisam hteo) ili da koristi neki alternativni softver za kameru (što je smor). Tako da je A5 2016 otišao na doboš. Srećom, sa S serijom ne smeju da se igraju. Generalno, svaki flagship dobija nadogradnje kako bi bio aktuelan 2 godine taman koliko su obično i ugovori kod operatera i na koliko se obično menjaju telefoni.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
@blue A kakav si konkretno imao problem sa kamerom i fokusom, pošto ja ne primećujem nikakve probleme, šta više rekao sam da je kamera odlična. Jedino što sam primetio nakon ažuriranja na 7.0 je da kada se pokrene kamera osvetljenje ekrana se drastično poveća (odnosno opcija auto brightness prestane da radi svoj posao) i vrati se na normalu nakon izlaska, što je prilično frustrirajuće ali nema veze sa radom kamere.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Možda su sad to ispravili nekom dodatnom mini nadogradnjom (btw dosta česte na Samsungu). Po prelasku na 7-icu barem 6 meseci (ja prodao u Avgustu) nisu uspeli da vrate kameru na staro. Ako meni ne veruješ, pravac Mobilni Svet ili GSM arena pa proveri postove korisnika.
 
Kao što naslov kaže šta mislite da je najbolje kupiti za neku cifru od 40000-45000 hiljada dinara. U tom cenovnom rangu su P9, moto z i A5 2017. Samo regularna garancija dolazi u obzir, pa ako mi je nešto promaklo dajte još neku ideju. Da napomenem da je pri kupovini glavna stvar koja se traži što bolja kamera. Naravno ne znam kako ovi modeli što sam naveo stoje sa nadogradnjom na oreo mada i nije presudna stavka.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Imao sam I p9 i A5 takodje i sada kolega ima a5 a ja do pre neki dan g6 (sada trazim opet novi fon da kupim) poredio sam sve zivo izmdju tih telefona i reci cu ti ovako:


p9 ima bolje kamere u mraku ili na slabijem svetlu, preko dana su tu negde
a5 ima dosta bolju bateriju, fluidni su i jedan i drugi, medjutim p9 hoce da posle nekog vremena uspori.. A5 je mnogo bolje odradjen uredjaj i cini mi se da je cvrsci i jaci, meni se desilo da mi se p9 iskrivio i to nemam pojma kako, sto se ois-a tice ne zamaraj se oko toga. Neke kompanije kao Huawei uopste nisu imale to cak ni na najskupljim telefonima (konkretno p9 u svoje vreme)

Sto se oba telefona tice meni su bili ok, ali generalno sa kamerom ni sa jednim nisam bio zadovoljan, ja sam sa lg g4 presao na njih i ocekivao upgrade.. medjutim sto se kamere tice ni g6 nije upgrade u odnosu na g4 osim one wide kamere i 360 panorame koja je odlicna, kada bih opet uzimao neki od tih telefona verovatno bih kupio a5... Sto se Motorole tice iskreno ne znam kakav je i necu komentarisati
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno