Šta je novo?

Litecoin problem sa novčanikom

epjaca

Poštovan
Učlanjen(a)
15.12.2014
Poruke
59
Poena
59
Pozdrav svima
Treba mi pomoć , imam litecoine iz 2013-2014 i sačuvao sam wallet.dat.
Instalirao sam litecoin core i ubacio stari novčaniik
Neće da mi poveća balance: stoji na nulu.
Evo slilka sa transakcijama

Untitled-1.jpg

za svaku transakciju stoji :
Status: 0/unconfirmed, not in memory pool
Date: 11-Dec-2013 13:46
Credit: 6.38176094 LTC
Net amount: +6.38176094 LTC
Transaction ID: 8d2f1df7cb14dddd06fe06f732f8d3f92545800c44b59c0c4276783616ad7e9c
Transaction total size: 227 bytes
Output index: 1

Šta mi je činjet ?
Hvala
 
Hm, probaj proveriti svoju adresu(e) u nekom LTC explorer-u, recimo.
 
Da li ti se uopste sinhronizovao novcanik?
 
Našao sam jednu adresu u file/reciving adres
Probao i piše nula
Sa slike se vidi da sam dobijao i slao coine 2013 bez problema na mjenjačnicu crypto-trade.com ali ta strana više ne radi

Piše up to date na litecoin evo i slika

Untitled-2.jpg
 
Poslednja izmena:
Hmm..nešto slično sam imao ja početkom godine, i satima i danima sam se yebavao sa tim. Ali se sad ne sećam tačno šta sam radio. Otprilike ovako: na netu i YT sam gledao snimke How to find private key in wallet (upiši tako nešto)...Sećam se da se uđe u Help u walletu i tu se razne komande pišu. Inače probao sam svašta sa tim walletom, probao sva uputstva, ali nije radilo ništa. ALI na kraju sam probao sa Electrum walletom i proradilo odmah. Naravno morao sam prvo da imam private key od novčanika. Eto probaj ovako nešto, srećno! :)

ps-naravno ovo nije garancija da će i kod tebe raditi ali vredi probati
 
Poslednja izmena:
Probao sam sa electrum novčanikom i neradi.
Najčudnije mi je što je 2013-2014 sve bilo potvrđeno i moga sam slati/primati coine bez problema.
Neki mi kažu da ostavim računar upaljen nedelju dana da potvrdi transakcije, ali ja sam već skinuo taj blockchain i sve je up to date. Ništa mi nije jasno
 
Moj savet da probaš neku raniju verziju ltc core aplikacije (vidim da je ta sa slike nešto modernija od moje što sam koristio do nedavno).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Probao sam sa electrum novčanikom i neradi.
Najčudnije mi je što je 2013-2014 sve bilo potvrđeno i moga sam slati/primati coine bez problema.
Neki mi kažu da ostavim računar upaljen nedelju dana da potvrdi transakcije, ali ja sam već skinuo taj blockchain i sve je up to date. Ništa mi nije jasno

Jesi izvadio private key prvo iz tvog novčanika? Ja sam tako uspeo, prvo sam izvadio private key---ukucao u electrum wallet i pojavili se novčići. E sad, kod mene se videlo da nešto imam na mojoj adresi kad sam ukucao adresu na blockchain, samo što nisam uspeo sa tim walletom nikako da nateram da se pojave. Da li si proverao ti na nekom ltc blockchain exploreru da li i dalje imaš ti 6 komada na svojoj adresi?
Zeznuto je to, znam kako je...evo i moj drugar ima par Dash-a, i kaže sačuvao wallet.dat, u međuvremenu ništa nije radio i nedavno kad je probao sa novim Dash walletom pokazuje stanje 0 . Teško je ne popizdeti kad vidiš koliko neki coini vrede a ne možeš da ih izvučeš iz walleta (ako su tamo a ne pokradeni ili štajaznam).
 
Izvadio sam private key iz novčanika, i instalirao electrum pomoću private key opcije. Ali ništa se ne dešava, pustio program da radi jedno sat i deinstalirao.
Probao sam na razne sajtove da ukucam adresu ko mi je poslao, i gdje sam ja slao ali uvjek stoji nula. Ima 3 novčanika i svi se isto ponašaju.
Ispiše mi sve transakcije koje sam obavio ali nema potvrde ni na jednu.Neznam kako se potvđuju ove transakcije .
 
Potvrđuju se, ako se nalaze u blockchain-u.

Sad sam baš proverio tvoju adresu, da se lično uverim.

Nažalost, možda je to wallet.dat od nekog drugog coin-a.

Ne razumi me pogrešno, samo možda.
 
@epjaca - Hmm..pa ako ti piše nula kad ukucaš tu tvoju adresu koju si poslednju imao pre par godina na ltc blockchain explorer, onda izgleda nemaš ništa u novčaniku više.
Kod mene je bilo to da posle slanja neke siće na berzu nisam snimio wallet već je ostao stari pre slanja te siće, pa nakon 2 godine nikako nisam uspeo da nateram da se pojave u tom klasičnom walletu, jer je su coini otišli na neku sledeću adresu u novčaniku koju ja nisam kreirao. I samo sam sa electrumom mogao da rešim to. E, ali meni se videlo da je ta sića tad otišla na adresu na berzi a u istoj sekundi ostatak na novu u walletu, tako nešto... Uglavnom da ne zbunjujem više, sećam se da mi je to bilo tada nejasno i mnogo iznad mog znanja o walletima, blockchainu itd.
 
@epjaca - Hmm..pa ako ti piše nula kad ukucaš tu tvoju adresu koju si poslednju imao pre par godina na ltc blockchain explorer, onda izgleda nemaš ništa u novčaniku više.

Ne.

Adresa na slici u njegovom postu Ld1BrDuCAUUGDxmSryRmd9VJSMjTAaJCoW, uopšte ne postoji u blockchainu. Ne postoji nikakav transfer, ama baš ništa.

Kao da nikad nije ni postojala.
 
Znači ovi vlasnici litecoina mogu da izbrišu uplate/isplate iz blockchaina kako im se prohtije. Da nevjeruje čovjek
 
^
Niko ne moze da izbrise bilo sta sa ledzera svih transakcija. Jedino sto mi pada na pamet da je to bio testnet novcanik i adresa koju si koristio. Dva exloprera izbacuju da je nepostojeca transakcija. Dok na ovom nikada nije registrovana adresa.
 

Prilozi

  • xdsd.PNG
    xdsd.PNG
    21.9 KB · Pregleda: 109
Imao sam na ovom novčaniku jedno 200 coina isplate i 1500 uplate i tada sve je radilo bez problema. Sve uplate i isplate postoje u transakcijama ali sve su neverifikovane. Možda su nešto promjenili ko bi ga znao. Imam i 2 kopije novčanika iz različitih mjeseci i sve se ponašaju isto
 
Ne.

Adresa na slici u njegovom postu Ld1BrDuCAUUGDxmSryRmd9VJSMjTAaJCoW, uopšte ne postoji u blockchainu. Ne postoji nikakav transfer, ama baš ništa.

Kao da nikad nije ni postojala.

Jel? Nisam proveravao tu njegovu....e pa onda stvarno ne znam šta je, onda je neka greška (njegova) ili zona sumraka.
 
Znaci probao si da privatni kljuc iz starog walleta sweepujes u Electrum novcanik i nista nije pokazao da ima unutra? Onda ne znam sta bi mogao jos da probas..
Ja sam imao isti problem sa LTC core novcanikom, kada sam posle par meseci pokrenuo novcanik video sam da mi fali sve. Dobri ljudi sa foruma su mi pomogli da odradim to sa electrum novcanikom i sve je bilo na mestu.
 
Pronadji txid od transakcije koju si slao pa ukucaj u exploreru da vidis sta izbacuje za nju

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Adresa ne postoji, samim tim, ni transakcije.
 
U waletu neka iscupa txid, ako nema u blokexpl, onda je od drugog koina ili testnet

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Da, samo to može i biti.

I odmah da razjasnimo slučaj, da je neko "nameštao" blockchain.

Da postoje indicije da je tako, sve ovo zvano kriptovalute, pada u vodu.
 
Uspio sam da nađem stari litecoin qt i ovakva je situacija
Untitled-2.jpg

Kako sam ja to radio. U decembru 2013 sam počeo da minam 24 sata nonstop.
Imam adrese u bookmarks. Prva je wemineltc.com, podesio da mi automatski šalje pare na račun kad bude 6 coina zarađeno, što je bilo svaki drugi dan. Kad sam primio prvu transakciju prebacio sam odmah te 6 coina na berzu crypto-trade.com. Znači da su transakcije morale biti konfirmisane. Ali ništa od toga ne postoji u blockchainu. Jedina normalno razmišljanje je da je neko izbrisao transakcije iz blockchaina.

Računar je bio upaljen od decembra 2013 do maja 2014 za minanje. Dok sam zadnju kopiju walleta napravio u junu 2014. Sve je to radilo 24 sata nonstop.

Jedino neznam mogu li ove transakcija sad da uđu u blockchain posle 3 godine.
 
Poslednja izmena:
Ne.

Transakcije su zapisane u blockchain-u, od prve do poslednje.

Nadam se da si zapamtio šifru wallet-a.
 
Poslednja izmena:
cekas da syncuje do kraja pa ces videti da li su konfirmovane ili ne, moze biti i da nisu.
 
Da li si zaboravio da to imaš pa si se slučajno sada setio, ili si čekao neku cenu ltc-a da se aktiviraš oko toga?

Mene najviše brine da mi se ne desi nešto tako, uvek kada šaljem na novu neku adresu pošaljem test iznos, pa ceo, pa bekapujem na 20 mesta, uh
 
Da li si zaboravio da to imaš pa si se slučajno sada setio, ili si čekao neku cenu ltc-a da se aktiviraš oko toga?

Mene najviše brine da mi se ne desi nešto tako, uvek kada šaljem na novu neku adresu pošaljem test iznos, pa ceo, pa bekapujem na 20 mesta, uh

Sasvim slučajno se sjetio, sjedim sa prijateljima pa svi investiraju u kripto valute i onda mi palo na pamet da i ja imam toga neđe zagubljeno
 
Nazad
Vrh Dno