Šta je novo?

Najbolja opcija za transfer novca iz inistranstva

Seraph

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
18.08.2008
Poruke
2,380
Poena
380
Uskoro bih trebao da zapalim preko pa pokušavam da nađem najpovoljniju opciju kako bih ovde slao novac.

Znam da ako bih hteo da šaljem na devizni ovde onda bi mi trebao SWIFT, ali sam razumeo da svaka banka ima neka svoja pravila tu za proviziju. U tom slučaju koja banka? Ovo bi mi i možda bilo najbolje zbog plaćanja računa i sl.

Takođe prijatelj mi je preporučio Payoneer kao najbezbolnije rešenje.

Da li ima neko savet šta raditi u ovom slučaju?
Hvala
 
Odakle? Ako je iz Nemacke, tu imas opciju KOmercijalne i ProCredit, koje imaju fixne naknade ako se salje kroz njihove banke u njihovu banku (s' tim da mislim da u proCredit nije isplativo, jer koliko sam shvatio ne mozes imati samo devizni, nego bi placao i dinarski.. cista glupost. U KB ne mora da se placa dinarski).

Ako saljes svojima, ili na svoj racun ovde, nemas brige oko poreza, pa da razmisljas o Payoneeru.
Medjutim, ako saljes dosta male iznose (zavisi od zemlje gde je pocetak isplativosti SWIFTa), moze ti biti isplativ Payoneer, ali samo ako dobijas na njega. AKo placas i Load i koriscenje kartice, onda nema price o isplativosti.


Licno imam samo iskustva za vece sume, gde nema jeftinije opcije UGLAVNOM. Medjutim, za dosta zemalja je SWIFT tako cudan da je skroz neisplativ. Dosta azijskih recimo. Da ne idemo dalje u sitnice, reci zemlju :)
 
Poslednja izmena:
Sad većina stranih banaka ima android i ios aplikacije koje u meniju nude transfer novca swift/iban, provizije se razilikuju od banke do banke.
Ako hoćeš bez provizije da prođeš uzmeš Visa ili Mastercard karticu te banke u zemlji gde radiš i doneseš je ženi ovde a ona troši direktno plaćajući.
 
Po mom mišljenju Western Union je bez konkurencije. Provizija je 5€ na bilo koji iznos između 50 i 5000.

Sent from my XT1650 using Tapatalk

+ ne treba ti banka u Srbiji, žena podiže keš u evrima u većini mjenjačnica i u postama uz ličnu kartu. Koristim već 2 godine i radi bez greške. Novac leže za 10-15 minuta.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Po mom mišljenju Western Union je bez konkurencije. Provizija je 5€ na bilo koji iznos između 50 i 5000.

Sent from my XT1650 using Tapatalk

Svakako najjefitnija opcija, mislim da je samo za online transfer 5Eur provizija.
Vrlo brzo stiže MTCN broj za primanje, sve može iz fotelje.

Mislim da je ograničenje za 2 transfera godišnje bez potvrde identiteta (mora da se pošalje lična ili pasoš za kontinuirane transfere).
 
Samo za pošiljaoca.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Irska je u pitanju.

Supruga i ja idemo, pa smo iz tog razloga gledali da prebacujemo na naše račune ovde ako je to iole prihvatljivo izvodljivo. Sume za prebacivanje bi bile malo veće zbog kredita za stan, koji je jedan od razloga zašto tražimo rešenje :)

Problem nam je što smo ograničeni na, ako se ne varam, svega 3 banke u Irskoj (ostale traže državljanstvo), pa verujem da nam to sužava izbor.
 
Potvrda identiteta se vrši u pošti ili online (mislim da sad može). To je svakako neophodno.

Sent from my XT1650 using Tapatalk

Nisam siguran kako je sad ali nekad su provizije bile paprene (jedna banka drugoj banci, jer Srbija nije u EU). Puno sreće, mislim da to neće ići tako jeftino..

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Provizije na SWIFT, osim ovih izuzetaka sto sam pomenuo su 20e pa navise po transferu.
Inace, sad proverih za svaki slucaj, kada se salje WU-om EVRO i podize EVRO, stvarno je 5e iz EZ zemalja. Posto je Irska ("obicna", ne Severna?), to je to, 5e ;)
 
+ ne treba ti banka u Srbiji, žena podiže keš u evrima u većini mjenjačnica i u postama uz ličnu kartu. Koristim već 2 godine i radi bez greške. Novac leže za 10-15 minuta.

Sent from my XT1650 using Tapatalk

U poštama se isplaćuju samo dinari. Ova provizija od 5 evra, možda online. Evo kako to izgleda iz Kanade.


DyK3dXN.png
 
U poštama se isplaćuju samo dinari. Ova provizija od 5 evra, možda online. Evo kako to izgleda iz Kanade.


DyK3dXN.png

Tacno. Ma kucao sam na brzinu. Samo online naravno. Mislim da na zapadu i nema smisla drugacije uplacivati novac. Poste dinari, svi ostali moze u evrima, naravno. Ima tu sad dosta opcija... Ovo je konkretno za Nemacku (najjeftinija i najbrza varijanta), ali mislim da je slicno i za Irsku. Ostalo je druga prica.
 
Irska je u pitanju.
Problem nam je što smo ograničeni na, ako se ne varam, svega 3 banke u Irskoj (ostale traže državljanstvo), pa verujem da nam to sužava izbor.

Kod koje banke ovde imas racun i koje banke u Irskoj su ti na raspolaganju ???
 
Kod koje banke ovde imas racun i koje banke u Irskoj su ti na raspolaganju ???

Bank of Ireland, permanent TSB i KBC. Sada sam proverio, ostale banke traže da budes stalni rezident što je u našem slučaju nemoguće trenutno.

Ovde kod nas gotovo u svakoj banci imamo po neki račun tako da to ne bi bio problem.
 
Pre neki dan sam u Posti podizao novac poslat iz CG, i dobio sam u evrima. Poslat je preko medjunarodne postanske uputnice.
Rece mi sluzbenica da se odnedavno isplacuje direktno u evrima. Pre sam doplacivao razliku u dinarima izmedju kupovnog i prodajnog kursa da bi mi konvertovali u iznos koji mi je poslat u evrima.


.
 
Medjunarodna poštanska uputnica se može poslati iz svega par zemalja.

Ali ovo je novina da su pustili evre u pošti. Zadnji put sam podizao preko wu sredinom novembra, i kao i prethodnih meseci-godina, samo dinari.
 
Novac se u Pošti isplaćuje isključivo u dinarima, dok u Sberbank, Opportunity i VTB banci svoj novac možete preuzeti u evrima. U Sberbank maksimalan iznos za isplatu iznosi 6000 evra. Isplata u dinarima je posebno povoljna za transfere koji nisu poslati u evrima, za koje je kurs u Pošti u najvećem broju slučajeva povoljniji nego u bankama.

Треба погледати и МГ(MoneyGram)Он је увијек био повољнији од ВЈ,тј. није био гори.Све зависи од суме слања.
 
Ovi rade u Srbiji ali nemam ličnog iskustva.
https://www.riamoneytransfer.com
Znam da imaju ugovore sa dosta banaka u Srbiji a valjda i sa poštanskom štedionicom.
Verujem da bi trebalo da su jeftiniji od WUa pošto su novi na tržištu.
 
Nazad
Vrh Dno