Šta je novo?

LG 27UD88-W

Iwantchitzz

Cenjen
Učlanjen(a)
08.05.2012
Poruke
764
Poena
170
Pozdrav, u potrazi sam za dobrim monitorom koji ću u 90% slučajeva koristiti za dizajn (web i grafički) i koji je koliko toliko future-proof.
Bitno mi je da je kvalitetniji IPS panel od 27", da ima USB-C preko kojeg ću moći da punim laptop i da mi služi kao hub (kao na pregaženom Apple Thunderbolt-u). I prosto rečeno da bude lep. :)

U potrazi za takvim monitorom naišao sam na pomenuti LG koji odgovara svim kriterijumima i estetski je više nego prihvatljiv. Ima li neko iskustva sa ovim monitorom?

Postoji li još neki model u cenovnom rangu od oko 500-550 evra koji bi možda bio bolja kupovina od LG-a?
 
Pratim vec duze vreme situaciju sa 4k monitorima i osim ovog monitora koji si naveo, nisam video ni jedan drugi koji ispunjava tvoje kriterijume. Pogledao sam neke review-e na YT o njemu i pokazao se odlicno. Veoma je slican 27UD68-W/27UD68-B, ali za razliku od njih ima USB Type-C i mogucnost ergonomskog podesavanja. Pa cak je i LG 27UD58-B u toj ligi sto se panela tice, jedino sto ima bazican (i meni nimalo privlacan) dizajn. BenQ BL2711U je vredan pomena, ali nema USB Type-C.

Mislim da nikako neces pogresiti ako uzmes LG 27UD88-W. Ja se nadam da cu sledece godine kupiti svoj prvi 4k monitor i to ce najverovatnije biti isti taj model.
 
Nema monitora bez mane pa ni ovaj nije izuzetak.

Na papiru je to sve ok, a u praksi imaš tanke bezele koji dodatno pojačavaju IPS isijavanje, i to se itekako vidi. Naravno, ovo je slabost same IPS tehnlogije, ali kod monitora veličine 27 inča i više, to je light show. Nismo svi ni jednako alergični na to pa sam odluči, ja koristim samo VA monitore, pa je moj utisak zato malo oštriji. Nikako ne preporučujem da uzimaš na slepo.
 
IPS definitivno nije za igrice i filmove sa tamnim scenama, bas zbog isijavanja i ogranicenog kontrasta. Imam Dell IPS monitor i ponekad skoro nista ne mogu da vidim od glowing-a u filmovima.

Ali, za profi upotrebu, graficku obradu, gde se trazi preciznost boja, IPS je i dalje nenadmasan. Uostalom, dovoljno je samo baciti pogled na ponudu profi monitora. Svi koriste IPS.
 
@vatrogasac53, drugar ima neki Dell-ov IPS sa minimalnim bezelima i nisam do sad primetio neko isijavanje koje bi mi smetalo. Mada nisam ga ni tražio, ali verujem da mi to nije deal breaker. :)

A što kaže @tesseract, za profi upotrebu ne postoji bolji panel od IPS-a, tako da definitivno uzimam monitor sa tim panelom.

Jedino mi je problem što ne mogu uživo da pogledam monitor jer ga nema nigde...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nakon 3 meseca korišćenja monitora počeo je da se pojavljuje ghosting na ekranu. Pozadina i aplikacije koje koristim su mi tamno sive boje, pa se to primeti ako mi je otvoren browser ili bilo koja bela aplikacija preko. Dovoljno je manje od 30s da se obrisi urežu, a sklone se za otprilike isto vreme.

Da li ovo podleže garanciji?
 
Nazad
Vrh Dno