Šta je novo?

Dugorocna isplativost rudarenja, ima li ljudi koji to rade godinama ili je prolazno?

Lepa vremena u programiranju ce trajati zauvek za ljude koji su sposobni da se bave time
 
Touch down komentar :)
 
Lepa vremena u programiranju ce trajati zauvek za ljude koji su sposobni da se bave time
Mucak :) Bice uvek za one koji se ne mogu zameniti.
Za one koji rade sajtove i slicne generic stvari mozda vec ove decenije ih roboti budu zamenili.
 
Mucak :) Bice uvek za one koji se ne mogu zameniti.
Za one koji rade sajtove i slicne generic stvari mozda vec ove decenije ih roboti budu zamenili.

Znaš kako, ti koji rade samo sajtove i ništa drugo, to za mene kao IT čoveka baš i nisu neki programeri, tako da tu ne trebaš da mešaš pojmove :)
A što se tiče teme, samo ću reći da mi je neizmerno žao što sam rasprodao sav hw i sve koine, i to u trenutku kad je rudarenje bilo na granici isplativosti, a koini smešno jeftini...sad vidim kolika je to bila greška...
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovo je jako, jako promenljivo. Isto tako, jako, jako deluje na psihu ljudi. Barem na brdovitom balkanu.

Pa i ne baš. Ja ovu temu volim da pratim i čitam, a ne pada mi na pamet da uđem u posao. Sa druge strane imam druga koji je rekao "ja ću da zagrizem" i kupio opremu. Imam i trećeg druga koji satalno priča o tome, a ne preduzima ništa :)
 
Sada da, al tema je dugorocno i u slucaju ogromnih padova cena.
Kakva je bila zarada 2014, 2015,2016 kad se slegla prasina od pada kripta jan 2014te?

Nije to tako jednostavno.. prvo, odavno smo naučeni da se kripto ne prodaje odmah, odnosno po svaku cenu. A drugo, kada su moji rođaci sredinom 2014 god. rasprodali 280x-ove i platinum 1kw napajanja, izgovor im je bio da "neće da kopaju za struju", prošle nedelje su računali, da su rudnik zatvorili na 100€ zarade po danu...:d
 
Nazad
Vrh Dno