Šta je novo?

GRUB + dual boot problem?

Majstor

Čuven
Učlanjen(a)
25.12.2001
Poruke
926
Poena
620
Pozdrav svima,

Instalirao sam Kali Linux na posebnoj particiji eksternog diska, dok na jednom od internih Hd-ova imam Win7. Prilikom instalacije Linuxa konfirmirao sam i instalaciju GRUB-a za dual boot, kojeg sam pozicionirao na primarnom internom HD-u gde mi se nalazi Win7.

Prilikom restartovanja dual boot ne radi, vec GRUB rescue prijavljuje 2 greske: No such device, i unknown file system.
Napominjem da ukoliko pre dizanja GRUB-a udjem u BIOS boot meni i izaberem svoj interni HD gde mi je Win7 - tada se bez problema podigne GRUB boot i mogu birati da li zelim u Win7 ili Linux kako bi i trebalo. Problem se desava samo prilikom automatskog dizanja sistema, bez rucnog ulaska u bios boot meni.

Nakon malo cackanja sa 'ls' komandom u GRUB rescue modu primetio sam da on uopste ne prijavljuje eksterni HD gde se nalazi linux, pa pretpostavljam da zbog toga izbacuje gresku - no such device. Ali kako ga onda prepoznaje nakon rucne intervencije u bios boot meniju - u cemu je razlika kada u oba slucaja on dize GRUB sa mog internog diska gde mi je win7?

Zna li neko sta mi je ciniti i kako da omogucim da se GRUB normalno podigne posle svakog restarta, a da ne moram da ulazim u bios boot meni i biram svoj interni HD svaki put?

hvala

pozz
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno