Šta je novo?

Koji externi hard od 2tb ili vise

Kluzo

Slavan
Učlanjen(a)
08.10.2005
Poruke
382
Poena
320
Sam naslov kaze, interesuje me preporuka za hard od min 2tb koji bi sluzio za skladistenje podataka sa laptopa i starijeg desktopa.
 
U dilemi sam posto ce hard biti ubadan i u starije masine a ako je veci od 2tb moram ga formiram kao GPT da bi video pun kapacitet, ali nisam siguran kako ce raditi kad ga ubodem na neke starije masine, u stvari nemam iskustva sa takvim situacijama pa ako bi bilo problema onda bi uzeo 2tb kapaciteta.
 
Ja sam pre nekoliko dana uzeo ovaj transcend što je a c a predložio, samo 1 TB, u Emmiju i za sad sam zadovoljan; ima i par jeftinijih, ali ovaj je generalno nahvaljen i proveren. Vreme će pokazati...
 
Ja sam pre nekoliko dana uzeo ovaj transcend što je a c a predložio, samo 1 TB, u Emmiju i za sad sam zadovoljan; ima i par jeftinijih, ali ovaj je generalno nahvaljen i proveren. Vreme će pokazati...

Ista prica... najpovoljnija cena tamo.36 meseci garancije... za sad zadovoljan,jedino sam imao jedan mali problemcic kada sam ga ukljucio u TV,a u susedni USB TVa stavio flesic i sa njega pustio nesto na TV,HD poceo da pisti i da mu treperi plava lampica,cim sam izvadio flesic,sve se vratilo u normalu... e sad,sta je u pitanju,pojma nemam... Inace,disk ima veoma kratak kabel sto mu je eto jedna od mana.
 
u emmiju rezervisem disk i odem da pokupim... kazu, prodali smo ga... kakva pajseranija.
nadjem u vhousu...
transcend 2TB.
pocelo je kopiranje, unutra je WD Blue disk.
3 godine garancije. mislim da su svi ostali 2 god.
 
Što se emmija tiče, mali off - to se meni isto sad desilo, samo sa graf. karticom. Na kraju me lik zove (pošto je kao proveravao sa kolegama, inače radnja u Pančevu je u pitanju) i kaže - jednostavno nema više, ne znam šta da vam kažem, trebalo je da poručite preko neta.
A to je upravo ono što sam ga pitao, da li treba ipak da naručim preko neta ili mogu ovako da naručim i da dođem da pokupim, da se ne ganjam sa kuririma. I uveravao me je da ne treba, čak je predamnom telefonom rezervisao karticu u drugoj prodavnici.
Tako da sam dobio miša, podlogu, kuler i eksterni HDD (koje sam uzgred naručio), a ostao bez grafičke, zbog koje sam i pravio narudžbinu.

Naravoučenije - razumem ja ludnicu na našem tržištu i ljudski faktor (niske plate, nemotivisanost i sl.), ali mi se smučilo što se sve ovako obavlja i niko ni u šta nije upućen i ni za šta nije odgovoran.
 
Nazad
Vrh Dno