Šta je novo?

SSD do 80e

kapone

Poštovan
Učlanjen(a)
25.11.2014
Poruke
97
Poena
60
Pozdrav. Preporucite mi neki pouzdan SSD od 120GB ili vise. Cena do 80e, uzeo bih ga u Nemackoj. Hvala!
 
Ovaj 960 Evo mi se dopada, mislim da vredi da se malo vise iskesiram za njega. Imam jos samo jedno pitanje, nemojte me ubiti ako zvucim kao noob, prestao sam davno da pratim sta se desava na polju HW-a, do juce nisam ni znao da postoje ssd sa pci-e interfejsom, a s obzirom da mi je konfa par godina stara, ne znam da li ce biti problema oko kompatibilnosti sa maticnom. Maticnu imam Gigabyte B85M-HD3. Hvalaaa
 
Ovaj 960 Evo mi se dopada, mislim da vredi da se malo vise iskesiram za njega. Imam jos samo jedno pitanje, nemojte me ubiti ako zvucim kao noob, prestao sam davno da pratim sta se desava na polju HW-a, do juce nisam ni znao da postoje ssd sa pci-e interfejsom, a s obzirom da mi je konfa par godina stara, ne znam da li ce biti problema oko kompatibilnosti sa maticnom. Maticnu imam Gigabyte B85M-HD3. Hvalaaa

Tu bi već moglo biti problema, jer je nvme pipav kad su stare ploče u pitanju. Ukratko, kod starijih ploča (tipa Asus z68/77) morao je da se doda Oprom u BIOS, tj da se moduje. Pitanje je naravno da li je to uopšte podržano na tvojoj ploči pa svakako istraži. Preporučujem sajt https://www.win-raid.com/forum.php.

na tražištu postoji samo jedan model koji ima native podršku za stare ploče a to je 960 Pro (koji je dosta skuplji pa ga niko i ne razmatra za kačenje na starudiju). Kada kažem native, mislim da instalaciju sistema, za storage može bilo koji nvme sigurno.

Ukratko, dobro proveri da li je nvme podržan na tvojoj ploči (verovatno nije), ako ništa onda ti ostaje SATA konekcija i to je to.
 
Poslednja izmena:
Ok, definitivno cu uzeti sata ssd da bih izbegao potencijalne komplikacije oko kompatibilnosti. Offtopic: jel Gainward GTX 960 2gb dobra kupovina za 100 eur? Kartica je nova. Radila bi sa i3-4170.
 
Nazad
Vrh Dno