Šta je novo?

hp 8200 cmt i nvida gtx 1050

nemanja2130

Poštovan
Učlanjen(a)
15.12.2017
Poruke
73
Poena
59
Pozdrav svima,nov sam na ovom forumu izvinjavam se ako nisam stavio temu u odgovarajucu kategoriju,prosto ne znam da li pripada u graficke karte,napajanja ili ploce :)

Radi se o tome da imam ne tako mladu HP 8200 CMT konfiguraciju i5-2400 3.1Ghz 8.gb Ram
Trenuno se u ovom kompu nalazi AMD HD5670 1gb DDR 5 i imam u planu da u nekoj skorijoj buducnosti stavim NVidia 1050 2gb DDR 5.
Ono sto mene buni je napajanje u ovom kompu je HP napajanje 320W,to je prva stvar,druga stvar je ploca,da li ce ova ploca to podrzati mislim ploca je HP ima oznaku 1494 i pciE 2.0 valjda tu nece biti problema.
Ova grafika koju sad imam HD5670 vuce oko 65 W,Nvidia 1050 vuce 75 W i koliko sam ja uspeo da izguglam nije joj potrebno dodatno 6 pin napajanje,koje ja inace i nemam na ovom napajanju.
Da li ce ova potrosnja + 10 W biti podnosljiva i za ovu kofiguraciju i da li ce to raditi ???
Svaki savet,sugestija ce mi biti od koristi...Hvala
 
Trebalo bi, i ja planiram uzeti HP 8300 seriju pa sam malo istraživao ovu tematiku. Problem može predstavljati veličina kućišta, ako je manjih dimenzija onda si osudenj na low profile verzije. Sve gtx1050 verzije koje ne zahtevaju 6-pin će raditi, AMD bih izbegavao jer postoji problem RX560/460 serije sa starijim pločama.

https://www.youtube.com/watch?v=jceeH2NqjPI

ovaj koristi isti model kao što si ti naveo HP8200 cmt :
https://youtu.be/gSNhR3kkgkA?t=3m51s


edit: Kod HP8100/8200/8300 serije treba izbegavati PRO modele :

https://www.youtube.com/watch?v=ejyP8QJtDNc
 
Poslednja izmena:
Velicina kucista nece biti problem,posto nije ono malo kuciste,normalne je velicine i ima mesta za karticu,PCIE full length :DSamo me brine napajanje,ja koliko sam gledao gtx1050 nema ispod 130eur,pa bi mi bedak,da ih bacim u vetar u smislu da crkne zbog nedostatka napajanja ako to uopste moze da se desi,nisam bas strucan po tom pitanju,a druga varijanta je da se poruci preko Alia adapter/koknektror sa 24 pin atx na 2 x 6 pina za hp koji kosta par dolara nesto oko 3-5 i plus neko napajanje,ali bi ja da prodjem bez toga ako je ikako moguce .
 
Na tom hp napajanju od 320w kod druga radi bez problema i7 3770 i gtx 1060. Tu brend masinu hp 8300 (i7 3770/8gb ram/500gb hdd) je platio samo 180e.

i5 2400 i gtx 1050 moze i na hp 8200/8300 sff od 240w ako je low profile graficka.

Ovaj lik gura i gtx 1070 na tom napajanju https://www.youtube.com/watch?v=e-9LoOyYL-A
 
Nije ono malo kuciiste,normalno je,2 full-height PCIe x16 tako da sto se prostora tice nece biti problema.

Valjda ce i kod mene raditi,videcemo :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Tema je stara, ali sam ja nov sa brend mašinama. Kupio sam HP Elite 8300 uspravno kućište i hteo sam da menjam napajanje da bih mogao ubaciti grafičku kako valja. Može li se u brend mašinu ubaciti klasično napajanje, ili treba adapter?
 
Mislim da je napajanje od 320w. Imam ponudu da kupim RX 460 koja ne traži dodatno napajanje. Možda mi i neće trebati adapter. Ima li ih kod nas u prodaji po servisima?
 
Ako neces da se bakces sa adapterima imas po oglasima 1050TI kojima ne treba posebno napajanje, krecu cene od 65e.
 
Ranije su te amd rx460,560,550 pravile problem tako da je najbolje uzeti nvidiu.
 
A ako hoces da se bakces adapterima imas i 1060, nisu preveliki potrosaci a brze su osetno od 1050ti.
Koji je procesor u toj masini?
 
Sad tek vidim da su oglasi puni tih HP 300 elite racunara. Ima raznih cena i kombinacija.
Sta valja uzeti od tih a da to radi?
Ima li neka caka kod tih racunara u smislu da dolaze npr samo sa 4gb rama i ne moze vise da se ubaci ili nesto sl?
Vecina je sa i5 3470.
Cena koliko vidim od 65-90e sto mi je primaljivo za kucni racunar. Stavis neku drugi grafiku i moze da se odigra i po neka igrica sigurno.
 
mislim da je svaka varijanta sa bar 2 slota za ram,caka je u napajanju i što sa 4 jezgra nećeš se previše lepo provesti sa najnovijim igrama ma kakvu grafiku uspeo da dobudžiš.ako mene pitaš to se više ne isplati čak ni za htpc ma kako itx izbor bio očaj kod nas,a za kućni desktop nema šta da traži pored polovnih rajzena ma na kakvom budžetu bio.
 
Procesor je i5 3450 i našao sam rx 550 u oglasima za 75e kome ne treba napajanje.
 
Poslednja izmena:
Procesor je i5 3450 i našao sam rx 550 u oglasima za 75e kome ne treba napajanje.

Izvinjavam se na duploj poruci. Nemam pojma šta sam uradio ni kako da obrišem drugu poruku.
 
Poslednja izmena:
Sporo a skupo, 560 i 1050Ti su osetno brze. Jedino ako je ganc nova grafika (ako si gadljiv na polovno, ali opet i PC je polovan?)
 
Nisam gadljiv na polovno, ali uopšte. Računar je polovan. Zaista ne znam gde si video gtx 1050 ti za 65e. Ja nisam našao nigde ispod 100e polovnu. Našao sam rx 580 isto za 100e, a ona je nešto brža od 1050 ti. Ako ne grešim.
 
Poslednja izmena:
Dobro pregledaj oglase, imas jednu ASUS 1050Ti za 8000, doduse van BG. Prva sledeca je 70e, preko toga nemoj ni da gledas 1050 vise, nego 1060 + adapter.
RX580 jeste dosta brza, ali ona trazi dobro krsteno napajanje i greje se solidno. Zato sam gore preporucio 1060 ako ipak hoces da se bakces adapterima, posto manje trosi od 580 (al je 470/480/570/580 mnogo lakse jeftinije naci).

edit: VRLO GRUBO sortirano po klasama (mada je AMD generalno opremljen sa vise memorije, ali i vecom potrosnjom, sve stvar kompromisa):
RX550 = 1050
RX560 = 1050Ti
RX570 = 1060 3G
RX580 = 1060 6G
 
Poslednja izmena:
RX550 je slab a ni 560 nije nista posebno. Nadji RX470, radi na toj masini bez problema preko adaptera SATA na 6 PIN. Ima ih po 60-70e. Moze i RX570, bile su majnerske sa jednim DVI izlazom za 60e ovde u oglasima.
Procesor je ok i nije bottleneck za RX570-GTX1060 ali nista vise od toga.
 
Ne bih da se petljam sa adapterom za napajanje, jer koliko sam čuo, ne nalaze se lako ovde već se poručuje najčešće sa aliexpress. Lakše mi je da kupim grafičku kojoj ne treba dodatno napajanje. Fokus pretrage sam bacio na Bg, najviše da bih mogao probati pre kupovine. Frka mi da ne bude matična kompatibilna sa grafikom. Samo zbog toga.
 
Poslednja izmena:
Uzmi napajanje ko covek pa stavi sta ti hoces.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ne moze da menja napajanje, jer je ono specificno za ovaj HP kompjuter/maticnu.
6pin konektor umesto 24pin konektora za napajanje maticne.
A to standardno napajanje nema.
 
Nemam karticu da bih naručio adapter.
 
Poslednja izmena:
Covek je napisao da nema karticu da bi mogao da kupi taj adapter na ali-ju.
 
Nazad
Vrh Dno