Šta je novo?

Servis monitora

Lunga Chunga

Poštovan
Učlanjen(a)
09.12.2017
Poruke
32
Poena
54
Pozdrav,

U poslednje vreme mi izgleda crkavaju kondezatori na LG IPS277. Kada se budi iz sleep moda monitor prvih nekoliko minuta na svakih par sekudni baci sliku i ugasi se (cuje se sistanje kondezatora) nakon cega se verovatno zagreje elektronika pa pocne da radi "normalno"

Ima li neko da preporuci pristojan servis na NBG za opravku.


Hvala unapred.
 
Znam da nije NBG, ali meni je lik, skoro, u Krnjači, uzeo 2000 za popravku takvog kvara. Čisto da imaš cenovni orijentir...
 
da ne otvaram novu temu ,u zadnjih par dana prvo paljenje se ceka 15min,komp digne sistem cuje se zvuk ,lampica na monutoru sve tli svakih 2=3 sec i cuje se neki zvuk... monitor je star par godina acer v223w ... preko hdmi kabla slika je tu,znaci nije grafika ... da li pokusati popravljati nesto ili pazariti novo
 
Prvo probati kosijski monitor, bilo da "ti dodje" monitor ili ti da ides s kompom do komsije, onda probati graficku drugu ali prvo izvadi svoju graficku, malo ocisti konektore, porveri sve kablove u kompu i van kompa...
Ovako odokativno ko ce znati sta je to...
 
Poslednja izmena:
Вероватно кондезатори у монитору... Не би требало да је скупа поправка... ако си вешт са лемилицом, можеш и сам то урадити...
 
Meni trepere uglovi displeja povremeno na 22" Samsungu T220, koliko okvirno izadje zamena tih kondenzatora?
 
zamena odprilike 1500=2000din... kada prebacim na hdmi kabal pojavi se slika na tvu,tako da je monitor sigurno...23,5 inch se krece oko 13-15 000din
 
@Lanikor
Мислим да код тебе нису проблем кондезатори већ сам панел (или лампе у панелу). Постоје заменске лампе али и заменски LED штапови (траке) које монтираш уместо дотрајалих лампи али ако ниси вешт немој то радити... ем је јако пипаво, ем је потребно неко премошћавање око напајања тих штапова (трака). Наравно, квар се најбоље детектује када се монитор отвори...

Сви кондензатори у монитору коштају пар стотина динара. Обично страда пар њих, али кад већ отвараш монитор замениш их све... цену формира сервисер на основу тога колико цени свој рад, рачунај око 1500 динара...
 
Moguce, nikad nisam otvarao monitore pa ne znam sta bih drugo gledao osim naduvenosti, korozije i labavih kontakata. To se inace bas retko desava i 99.9% vremena radi kako treba ali primetio sam da ponekad malo u coskovima zatreperi pa da znam o cemu se radi. Za 30 evra koliko sam ga platio mogao bih i sam da se zezam sa popravkom.

edit: tacnije samo u gornjem levom uglu i malkice u donjem levom uglu, ako ima neke veze.
 
Poslednja izmena:
Moguce, nikad nisam otvarao monitore pa ne znam sta bih drugo gledao osim naduvenosti, korozije i labavih kontakata. To se inace bas retko desava i 99.9% vremena radi kako treba ali primetio sam da ponekad malo u coskovima zatreperi pa da znam o cemu se radi. Za 30 evra koliko sam ga platio mogao bih i sam da se zezam sa popravkom.

edit: tacnije samo u gornjem levom uglu i malkice u donjem levom uglu, ako ima neke veze.

opusteno, ne radi se ni o kakvom svemirskom inzenjeringu. najtezi deo je nabavka kondenzatora.
baci pogled :)







btw imas milion linkova o tome, nadam se da ce ti ovo pomoci :)
 
Poslednja izmena:
Ne deluje komplikovano, samo da nadjem slobodnog vremena da se petljam s tim pa cu da ga otvorim, ovih dana sam bas u nekoj guzvi.
 
samo da javim zamenjena 3 kondenzatora 1500dinara
 
Aj i ja da pitam nesto ...
Jel neko probao da od dva ili vise monitora sastavi jedan i sta mislite o tome?
Recimo imam moitor svi su 22 incha i jednom je panel polupan ,drugi ima ok panel ali mu elektronika nije bas najnaj,treci recimo da je elekronika ok razni su proizvodjaci ako to nesto znaci.
 
Aj i ja da pitam nesto ...
Jel neko probao da od dva ili vise monitora sastavi jedan i sta mislite o tome?
Recimo imam moitor svi su 22 incha i jednom je panel polupan ,drugi ima ok panel ali mu elektronika nije bas najnaj,treci recimo da je elekronika ok razni su proizvodjaci ako to nesto znaci.

odlicno pitanje,

ako su svi isti model istog proizvodjaca - navali
ako nisu - hmmm...spajati 3babe i dve zabe nezahvalan posao je
 
Ma iovako neznam sta da radim sa njima,pa rekoh aj da pitam
 
"Frankenstein monster", u ovom slucaju "a little Frankenstein freak"... :D
 
Ne deluje komplikovano, samo da nadjem slobodnog vremena da se petljam s tim pa cu da ga otvorim, ovih dana sam bas u nekoj guzvi.

Ovih dana je poceo da se pojacava flickering tako da planiram da probam da servisiram ovaj moj Samsung T220, prvo cu da ga otvorim pa ako je do kondenzatora, sam cu.

Gde nabavljate kondenzatore kod nas, ko ima dobru ponudu?
 
A cime ces meriti kapacitet kodnenzatora?
Mozes ih nabaviti u Silkenu, Mirko Princu, Kelco-u...
 
Unimerom.

U principu to se uglavnom odmah vidi na oko, skoro uvek su naduveni i/ili cure, mada zamenio bih ih sve kad vec otvaram ali cu svakako prvo da otvorim pa da vidim da li ima jos neceg, mada imajuci u vidu da sam ovih dana u guzvi bas mozda ga i odnesem u servis, videcu.
 
Da ozivim ovaj posto posto je dosao djavo i po moj vremesni sada 226cw kondenzatori , vreme za zamenu, ako moze neko da mi iskoci u dm sa servisom u bg idealno nbg ali ne dalje od bg svakako jer ne bi slao monitor
 
VAT doo, pise da su autorizovani servisni centar.

Kako je mator model u pitanju, možda da se raspitaš po servisima elektronike iz kraja.
 
ne bi da mi izlome dok otvaraju monitor, iskreno ne verujem ti random servisima ich
 
Nazad
Vrh Dno