Šta je novo?

Rx 580 Nitro+ 8 GB Crossfire problem?

Učlanjen(a)
19.09.2000
Poruke
3,865
Poena
815
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 3600 + Scythe SCMG-5100
Matična ploča
Asus B550 TUF Gaming Plus
RAM
Kingston 2x16 GB DDR4 3200 CL 16
GPU
ASUS GTX 1080 ROG Strix 8 GB
Storage
Kingston SA2000 1 TB + 2x4 TB WD Red
Zvuk
Integralac
PSU
Cooler Master V750 gold
Kućište
Thermaltake Urban T31
Monitor
HP Envy 27'' 4K
Miš & tastatura
Mad Catz RAT 5 + Genius tastatura
Mobilni telefon
Samsung Note 20 Ultra SD 256/12
Pristup internetu
  1. Optički internet
Nabavio sam 2 graficke 580 Nitro+ 8 GB (konfa iz potpisa), kopaju u slobodno vreme ali ponekad hocu da odigram i neku igru, ali tu dolazi do problema. Recimo Wolfenstein: The new colossus ne radi uopste (trazi Vuklan), Dishonored 2, Witcher 3, Dying Light seckaju, trepce slika, preklapa se slika i slicno.
Modovan je bios (samo je stavljen strap 1750, default napon 0.9 V), stavljen amd patcher.
Probao sam i sa DDU da deinstaliram te dagfix drajvere i stavim zvanicne adrenalin, i tada se popravlja situacija kod The new Colossus i Dying Light (rade kako treba), ali Dishonored 2 i Witcher 3 se isto ponasaju. Plus 30% slabije kopaju.
Ploca ima najnoviji zvanicni bios, Windows 7 64-bit poslednji update.

Edit: Za igranje mi nije potreban Crossfire (igram u 1080p), probao sam i u device manageru da disable-jem jednu, ali se isto ponasa. Bezveze bi bilo da moram jednu grafu da izvadim da bih se igrao.
 
Poslednja izmena:
Onda ostaje strap/voltaza.
Imas na nitro+ drugi bios, jesi probao njega?
 
Probao i originalni bios, isto.
Disable ULPS u AB je pomogao, plus neka podesavanja u Dishonored 2 video opcijama. Witcher 3 i dalje ima problem.
 
Za Adrenalin driver u global setigns iskljuci compute kad igras (kad kopas vrati)
 
Takodje obzirom da su karte dual bios i da imas mali prekidac na samoj kartici neka ti jedan bios bude OC drugi stock
 
Storm-u kako ti se krece frejm u witcher-u? Kod mene rx 580 pulse doduse, radi kao zmaj - 70fps prosjek (sve ultra, 4x aa 16x af) tecno ko mlijeko sve. Najnoviji drajveri samo i to je to.

Isti nam je procesor.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Nisam sredio Witcher 3, seckalo je u CF, kada sam ga disable-ovao u drajverima, radio je normalno sa jednom grafickom. Ionako se igram u 1080p, tako da je crossfire apsolutno nepotreban. Sta god, ta druga 580+ je zavrsila u rigu, tako da vise nemam problema :D
 
Nazad
Vrh Dno