Šta je novo?

Prosuta voda po tastaturi - nekoliko tastera ne radi

puzgolac

Slavan
Učlanjen(a)
04.01.2009
Poruke
139
Poena
345
U pitanju je Microsoft Natural Ergo Keyboard 4000. Prosuta je obična voda, komp tada nije bio uključen. Obrisao sam je i istresao, ostavio par sati da se osuši. Kad sam je uključio, prvo je riknuo enter na numeričkoj tastaturi (radio jedan pritisak, a onda više ne). Posle sat-dva prestali su da rade i tasteri N M , strelice za dole, levo i desno, kao i nula i tačka na numeričkoj tastaturi. Da li ovo može da se popravi? Ova tastatura mi savršeno odgovara, a trenutno baš i ne mogu da dajem 6000 dinara za novu takvu.
 
Proveri na folijama da kolo nije pregorelo, kod mene je na spoju sa metalnom plocicom pregorelo, pa sam prespojio sa alu folijom

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Hvala obojici. Otvorio sam tastaturu i očistio koliko sam mogao. Unutra nije bilo vode, a na par mesta između dve folije koje su ispod gumene membrane, ukljućujući i deo kod M i N, vide se kao tamnije fleke i dve folije su na tim mestima zalepljene. Ne znam da li to tako treba da bude, ili se radi o koroziji. Posle čišćenja, isti tasteri i dalje ne rade.
 
Hvala obojici. Otvorio sam tastaturu i očistio koliko sam mogao. Unutra nije bilo vode, a na par mesta između dve folije koje su ispod gumene membrane, ukljućujući i deo kod M i N, vide se kao tamnije fleke i dve folije su na tim mestima zalepljene. Ne znam da li to tako treba da bude, ili se radi o koroziji. Posle čišćenja, isti tasteri i dalje ne rade.
Očistiš od korozije, pa probaš. Ako neće jedino kod nekog električara da ti uz pomoć fluksa sa opiljcima tinol-a to vrati u pređašnje stanje.
 
Znači te tamnije fleke su korozija? I dve folije ne treba da budu zalepljene uopšte?
 
Na nekim mestima su zalepljene, zavarene, da se folije ne bi pomerale ali spod dugmica nisu zalepljene.
 
Nazad
Vrh Dno