Šta je novo?

Objektiv za slikanje prostorija (stanova, kuca, poslovnih prostora)

acivi_nik

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruke
4,262
Poena
300
Nacuo sam samo da ne valja ici ispod 16mm, ali nemam ideju sta da uzmem a da prodjem sto jeftinije. Znaci najbolje bi odgovaralo neko vintage staklo (Sony FF je u pitanju,imam adaptere FD, PK i M42,mogu nabaviti i druge), zbog cene. Od novijih stvari, vidim ove samyange, ali ne znam kakvi su, mada bi tu trebalo barem 400e da se izdvoji, a nema potrebe ako ima za 100-200e neki matori tenk.
Dolaze u obzir i sigma/canon EF stakla.

Da li uzimati nesto ispod ili iznad 16mm? Video sam CZ Jena 20mm 2.8 na KP, ali ne znam vredi li tih 220e...
 
Poslednja izmena:
Enterijere fotografises (slikanje je neka druga tehnika) u principu sa oko 24mm. Nista sire ne koristis za komercijalne stvari jer su distorzije prevelike i sto je jos gore, proporcije su nerealne, stvara se nerealan utisak velicine. Eksterijere radis cime hoces...
 
Ne mozes naravno, a City Expert je jedan od najgorih primera kako to ne treba da se radi. Fish eye i enterijeri su apsolutni no go.
Jednostavno takva fotka laze.
 
Ne mozes naravno, a City Expert je jedan od najgorih primera kako to ne treba da se radi. Fish eye i enterijeri su apsolutni no go.
Jednostavno takva fotka laze.
Fish eye nisam ni pominjao, to je ogromno izoblicenje.
Od mene se traze fotke da se iz coska sobe vidi cela soba. Znaci nesto sto hvata 90 stepeni, mozda malo vise jer ne moze kamera da se nabije bas u zid. To je svakako daleko uze od fisheye.
A i da laze, nije moj problem, ja cu da odradim to sto mi traze, oni neka plate i to je to. :-D :-D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A da probate neku 360 kameru.. staviš u sredinu sobe i uslikaš sve. Posle na sajtu korisnici mogu da okreću slike u browseru.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Fotke sa City "experta" su radjene fish eye objektivom. Postoje razliciti objektivi ovog tipa.
Ne znam zasto bi fotkao nesto sto ne znas kako treba da se fotka!? Cinjenica da imas fotoaparat ne znaci i da si fotograf rekao bih, postoje neka pravila igre a ne samo lova i to je opravdanje za sve.

360 stepeni kamera... :d
 
Poslednja izmena:
Ljudi su pobegli jer im je tesko ubedjivati se sa ljudima kao sto si ti. Juce uzeo fotoaprat u ruke ali vec si majstor za sve! Enterijeri za lovu, portreti, fashion, sve bre...
Ti gledaj da ne fotkas pre nego nesto naucis, realno ni wb nisi uspeo da ubodes na vecini svojih fotki. Zbog takvih kao ti, mnogo dobrih i kvalitetnih ljudi sa fotoaparatom je na losem glasu...
 
UWD objektiv, profil u LR za objektiv za ubijanje distorzija jer ti se soba pretvori u bubanj za ves masinu a onda da dosvetljavas ili sa vise ekspozicija uz merenje na razlicitim tackama pa da spajas, svaka prostorija ima svoja pravila, gledas da ne spalis nista kao ovi gradski eksperti gde im namestaj od distorzija izgleda kao kroasan. To moze da im prodje kao dokumentarna fotka i to je to.

Treba znanja da se ovo uradi kako treba.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno