Šta je novo?

Memorija rezervisana, 8gb RAM, 3.95usable,pomoc

sreta012

Poštovan
Učlanjen(a)
18.06.2017
Poruke
13
Poena
54
Postovani forumasi,vec neko vreme citam po raznim forumima i pokusavam da resim problem ali bezuspesno.
Zato se javljam ovde da vas zamolim da mi pomognete da ga resim.
Naime,imam komp sa sledecom konfiguracijom :
-M.Ploca MSI 970A-G46
CPU : amd FX 6300 3.76gHZ
RAM 8GB (3.95GB Usable)...2*4gb na 1600mhz KHX1600C9D3/4G
GPU : AMD Radeon 7770
BIOS vidi 8gb memorije,kao i druge aplikacije ,ali ja mogu da koristim samo 3.95GB
Probao sam i sa zamenom i ciscenjem slotova ,izrotirao sam kartice na sve moguce nacine
Do procesora nije takodje,nema ostecenih pinova

Unapred hvala svima
 
Koji operativni sistem imaš instaliran?
32bitni operativni sistem može maksimalno da adresira toliko memorije, sve jedno koliko je imaš stvarno. Da bi koristio više memorije, potreban ti je 64bitni OS.
 
Jesi skoro dokupio 2. Stap rama? Od kada imas taj problem? Koji windows koristis (32bit ili 64bit)?
 
Win7 ultimate edition 64bit
Kupio sam ih u paru,ne bas tako skoro...
Da budem iskren i ne znam kada se javio taj problem,jednostavno nisam obracao paznju
 
Ok, resio sam problem. Samo sam iskljucio komp, izvadio kabal od napajanja, izvadio bateriju sa ploce, izvadio obe ram memorije, sve cetkicom ocistio od prasine i pritiskao startup dugme jedno 10ak puta. Ne znam sta je od toga tacno uticalo na resenje mog problema ali eto naveo sam sve sta sam odradio kako bi jos nekome pomogao ko ima slican problem https://media.tenor.co/images/7180db9ece98607b581601e4c580ab12/raw
 
Da pitam ja samo kako se to resava na laptopu, meni od 4gb ddr4 memorije (koja je na ploci) pise posle zadnjeg update-a windows 10 da imam useable 3,85gb.
 
Imam, ok i hvala!
 
Nazad
Vrh Dno