»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 8 od ukupno 8

Tema: LTE nedostaci (Honor 7x), i pomoc oko objasnjenja istih

Member
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        115

LTE nedostaci (Honor 7x), i pomoc oko objasnjenja istih

Pozdrav svima,

Skoro pogledah na netu jedan test za HUAWEI Honor 7x, kome su kao nedostatak naveli sledece:

"Za one koji su zainteresovani za brzinu prenosa podataka u okviru LTE, ovaj model neće raditi kada je reč o LTE cat.6, a podržani su sledeći opsezi: 1/3/5/8/38/39/40/41. Ne postoji agregacija frekvencija, što je takođe tužno, a maksimalna brzina nije toliko visoka. Druga SIM kartica uvek radi u 2G, istovremeni rad dve kartice u 4G je nemoguć, što ovaj uređaj ne čini toliko zanimljivim onima koji traže potpunu podršku za dve SIM kartice."

Posto je meni ovaj telefon interesantan kao potencijalno sledeci, da li bi neko mogao da pojasni sledece:

-koliki je problem (i da li je uopste ikakav) to sto tel ne radi u LTE cat.6 korisniku mts i/ili telenor mreze ?

-sta je agregacija frekvencija, i zasto je nepostojanje iste pisac ovog testa okarakterisao "tuznim"?

Izvinjavam se ukoliko je o ovome negde vec pisano, ja sam pokusao da nadjem, ali bezuspesno.

Hvala

Member Avatar korisnika nightshadow
        Na forumu od
        Nov 2014
        Poruka
        5.242
        Nebitno skroz, agregacija frekvencija i cat 6 se odnose na brzinu u suštini, dakle da li ti je bitno da li ćeš imati max brzinu 150mbps ili 300mbps na telefonu?
        Problem je što ne podržava band 20, tj ne podržava frekvenciju od 800MHz za LTE(naši operateri koriste band 3 i band20).
        B20 se obično koristi za ruralna područja, a B3 za gusto naseljene delove( s tim što Telenor siluje b20 svuda npr)
        Suma sumarum, nećeš imati 4G signal na nekim mestima koja se pokrivaju samo sa b20..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
        Menjao nightshadow : 16.12.2017. u 13:31

Member
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        115
        Pre svega, hvala na odgovoru i objasnjenju.

Po svemu sudeci, onda je bolji izbore Mate 10 Lite, koji koliko vidim podrzava band 20 (800 Mhz), a po svim ostalim karakteristikama je manje vise identican Honoru.

Click image for larger version. 

Name:	Capture1.JPG 
Views:	111 
Size:	89,0 KB 
ID:	242655

Member Avatar korisnika nightshadow
        Na forumu od
        Nov 2014
        Poruka
        5.242
        Pa honor ima b20 po toj slici..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        115

Bas tako... ali u testu napisase... GSM Arena vs. Mobile Review, pa sad ti budi pametan.

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        39.268
      7. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      8. Ima vise verzija, pitanje je koja je kod nas (ili u oglasima). Mada po GSMAreni sve imaju iste bandove.

MR je listao BND-L21, koji je za EU trziste, i B20 bi morao imati. Nadji temu za 7X, ovde, ako je ima, pa vidi iskustvo drugih.
        Sem da sam probas tamo gde znas da samo B20 ima tvoj operater
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Member
        Na forumu od
        Jan 2006
        Poruka
        1.731
      10. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium G3220 3GHz
        • MoBo: Asus H81M-K
        • RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz
        • VGA: Sapphire R7 250 1GB DDR5 (rebrand 7750)
        • MON: LG W1934S
        • HDD: WD5000AAKS 500GB, SSD 120GB SP55
        • OPT: Samsung SH224DB
        • Case: Neki kinez od 500W
        • SND: Realtek ALC892 HD 7.1Ch
        • TV: Tesla 32E601
        • INET: DSL
        • Ostalo: Zvučnici: Genius SP-HF12050B Telefon:Honor 8 Lite DS Slušalice: Sennheiser MX 375
      11. Jes da je tema od pre 2 nedelje ali moram da se nadovežem.

Često ljudi koji ocenjuju telefone kao nedostatke nekog modela navedu totalno nebitne stvari, totalne gluposti. Nedostatak agregacije frekvencija, kao što je rečeno znači da telefon nema 150 ili 300 mbs download. Za naše operatere gde uz paket ide 1GB ili 2GB interneta te brzine znače da ceo mesečni saobraćaj možete da potrošite za 1 ili 2 minuta. Brzina od 300Mbs je 37,5MB u sekundi. Kome trebaju tolike brzine??????

Nedostatak 4G na drugoj SIM kartici može da bude problem samo za one koji koriste drugu SIM karticu isključivo za internet, tipa Telenor Home SIM kartica za internet u telefonu. Internet će da radi na LTE brzinama ali će kartica za razgovore i poruke raditi u 2G režimu, samim tim možda malo lošiji kvalitet razgovora. Jeste nedostatak ali ne toliko veliki.

Ili nedostatak USB Type-C porta! Koju količinu podataka mi to često kopiramo sa telefona i na telefon da su USB brzine spore ako imamo u vidu da USB 2.0 podržava brzine do 480Mbs ili 60MB u sekundi. Interna memorija na mom Honor 8 Lite nema toliku brzinu upisa podataka!

Banned
        Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        1.534
        ako tako gledamo, kome uopšte treba lte? kome bre treba ekran na dodir? zašto bi iko radio bilo šta drugo pomoću telefona nego pričao?

čuj nema type c... pa nama je bilo dovoljno da ima game port.

i da pitam, kome se to toliko šalju poruke pa sad mora telefon da ima i (virtuelnu) tastaturu?

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •