Šta je novo?

Huawei Mate 10 Lite

Evo kad ga na komp nakacim
808043db6139c92d8b641cd3a59e3f9a.jpg


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Da nije demo verzija?
 
Kako mogu da saznam da li je demo verzija? Valjda bi pisalo na njemu. On savrseno radi.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako mogu da saznam da li je demo verzija? Valjda bi pisalo na njemu. On savrseno radi.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Po onome što telefon navodi više mi liči na neki P10lite ali vidim da komp prijavljuje M10L.

Možda da probaš da instaliraš recimo Aida64 pa da vidiš konkretno harver telefona.Meni je recimo CPUZ prijavljivao bateriju na 3000mA umesto 3300...
 
Sad instalirao aidu hardver telefona je kao od mate 10..os nugat... 4gb rama...
Samo sto i dalje pokazuje da je model telefona neo-l21, board je neo, device hwneo, i da je platforam hi6250...
Pisao sam tehickoj podrsci... Oni ne znaju o cemu se radi... U fazonu vidi na mestu kupovine

Ne znam da li da se upustam u neko rutovanje... Ili

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Sad instalirao aidu hardver telefona je kao od mate 10..os nugat... 4gb rama...
Samo sto i dalje pokazuje da je model telefona neo-l21, board je neo, device hwneo, i da je platforam hi6250...
Pisao sam tehickoj podrsci... Oni ne znaju o cemu se radi... U fazonu vidi na mestu kupovine

Ne znam da li da se upustam u neko rutovanje... Ili

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Ništa rutovanje nego vidi da nije bio predviđen za neku njihovu mrežu. I pošalji mail huawei podršci sa opisom i ss svega.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ne bi trebalo da je bio zakljucan za neku mrezu, jer nije prvi telefon koji je potekao odatle.
Pisao sam im... Njima nije jasno zasto je to tako i da ga proverim na mestu kupovine. [emoji51]
Mozda ima neke veze sto je za swiss tržište. Samo nije jasno kakonga hisuite vidi kao rne, a u telefonu pise neo [emoji51]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ne bi trebalo da je bio zakljucan za neku mrezu, jer nije prvi telefon koji je potekao odatle.
Pisao sam im... Njima nije jasno zasto je to tako i da ga proverim na mestu kupovine. [emoji51]
Mozda ima neke veze sto je za swiss tržište. Samo nije jasno kakonga hisuite vidi kao rne, a u telefonu pise neo [emoji51]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Možda je rađen za neki poslovni sistem\firmu...

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ja ne mogu da nađem ništa tipa NEO-L21. Guglam i ništa.

Uradi neki speed test, da i mi uradimo isti, pa da uporedimo rezultate.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Ja bi po netu tražio po imei broju...

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nema ništa ni preko toga...

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Moguce da je radjen za neku firmu, jer je telefon dobijen za novu godinu iz te neke firme koja je ovlašćeni huawei partner u CH
Telefon savršeno radi...
Ma videcu u nekom ovlascenom servisu... Sta moze da bude problem...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Moguce da je radjen za neku firmu, jer je telefon dobijen za novu godinu iz te neke firme koja je ovlašćeni huawei partner u CH
Telefon savršeno radi...
Ma videcu u nekom ovlascenom servisu... Sta moze da bude problem...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Ja bih prvo išao do huawei predstavništva i njihovog servisa.Ako je u garanciji po IMEI broju mogu da odrade upis novog sistema,naravno ako budu hteli.
 
Evo dve slike danas po jako losem vremenu pa opet Mate 10 Lite kako se drzi




Po dobrom dnevnom svetlu uz dosta sunca slike ce biti bas dobre.
 
To i nije neki reper, po lepom vremenu i sa mnogo svetla i trecerazredni telefoni ce napraviti korektne fotografije. Situacije u kojima telefoni sa dobrim kamerama prave bitnu razliku u kvalitetu fotografija su upravo one sa malo svetla. U idealnim uslovima i ja sa mojim Redmi Note 3 pravim fine fotke. Po onome sto ste ovde kacili auto mod mu i nije nesto narocito. Otprilike taman neka srednja klasa, tj. koliko para toliko i muzike.

Послато са SM-T310 уз помоћ Тапатока
 
Sad instalirao aidu hardver telefona je kao od mate 10..os nugat... 4gb rama...
Samo sto i dalje pokazuje da je model telefona neo-l21, board je neo, device hwneo, i da je platforam hi6250...
Pisao sam tehickoj podrsci... Oni ne znaju o cemu se radi... U fazonu vidi na mestu kupovine

Ne znam da li da se upustam u neko rutovanje... Ili

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Dobio si demo unit.
Priverio sam u firmi na svom LDU. Ista oznaka, spec, itd...
 
Jel moze nekako da se otkljuca ili je to to?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
To i nije neki reper, po lepom vremenu i sa mnogo svetla i trecerazredni telefoni ce napraviti korektne fotografije. Situacije u kojima telefoni sa dobrim kamerama prave bitnu razliku u kvalitetu fotografija su upravo one sa malo svetla. U idealnim uslovima i ja sa mojim Redmi Note 3 pravim fine fotke. Po onome sto ste ovde kacili auto mod mu i nije nesto narocito. Otprilike taman neka srednja klasa, tj. koliko para toliko i muzike.

Послато са SM-T310 уз помоћ Тапатока

Heheheh kako svi šilje ono što nemaju.Da je dobar auto svi bi zdušno vikali ne valja nešto drugo...klasika za narod zemlje Dembelije.U temi samo oni koji ne poseduju telefon laprdaju kako ne valja ovo ne valja ono a mi smo ostali bolidi i jadnici koji nemamo pojma :D sjajno.
 
Evo čisto da uporedimo auto(mislim na auto fokus kamere [emoji1]) na LG G3 telefonu... To je bio neki FS telefon zar ne? Slikano okoo 7h ujutru leto, bolji uslovi za slikanje ne mogu biti.
004b332055b9f4432e7952a41ee728a7.jpg
e5d94835fdb2a129d8aa97338ae4881a.jpg


Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Heheheh kako svi šilje ono što nemaju.Da je dobar auto svi bi zdušno vikali ne valja nešto drugo...klasika za narod zemlje Dembelije.U temi samo oni koji ne poseduju telefon laprdaju kako ne valja ovo ne valja ono a mi smo ostali bolidi i jadnici koji nemamo pojma :D sjajno.
Zanima me ovaj telefon kao kandidat za kupovinu, zato i pratim temu, a ako i ti sam kazes da ne valja auto mod, kako je to onda laprdanje? Nije mi samo jasno kako si dosao do bolida i jadnika i cemu uopste takav ton i osetljivost... pricamo o telefonu pobogu

Послато са SM-T310 уз помоћ Тапатока
 
Zanima me ovaj telefon kao kandidat za kupovinu, zato i pratim temu, a ako i ti sam kazes da ne valja auto mod, kako je to onda laprdanje? Nije mi samo jasno kako si dosao do bolida i jadnika i cemu uopste takav ton i osetljivost... pricamo o telefonu pobogu

Послато са SM-T310 уз помоћ Тапатока

Do bolida i jadnika sam došao tako što čitam komentare ljudi(da ne nabrajam) koji svrate u temu i komentarišu bez ikakvih relevantnih činjenica a takođe sam postavio slike G3 koji nije nikako bio trećerazredni telefon pa uporedi.Ja jesam rekao da je ''automatika stavljena malo po strani'' ali ne da ne valja auto mod.Zato sam malo agresivnije odgovorio,izvinjavam se nije bilo ništa lično,već reakcija na gluve telefone :)

Možda nisam kompetentan ali čini mi se da je telefon(kamera) napravljen tako da malo natera korisnika da se igra sa opcijama,mislim da malo menjaju način korišćenja kamere...toliko da se razumeju osnove fotkanja a opet sa mnogo manje cimanja u odnosu na fotoaparat,to meni nikako ne smeta već je veliki plus.Ali izgleda da će to razumeti ljudi koji malo više koriste DSLR aparate.

Ako si korisnik koji ne voli da se cima sa određenim podešavanjima ti su ti modovi koji rade jako dobro(postavio sam više slika).Ono gde sam ja primetio ''problem'' koji možda i nije toliko bitan je da u svakom slučaju se mora pritisnuti fokus tačka u auto modu kad postoji objekat ispred onoga što se želi slikati(kao što je ruka ispred neke pozadine)i tad se desi da izoštri taj deo slike a krajeve ostavi blago izvan fokusa(na toj slici je ruka izvan fokusa a pozadina u fokusu,trebalo bi da je obrnuto ali čovek nije znao kako da uslika) što je normalna stvar kod bilo kog DSLR aparata.

Tu je po meni greška jer je tu trebalo da se ostavi otvoren fokus bez pravljenja malog bokeh-a.U manual modu postoje opcije za wide slikanje i fokus komplet slike(postije 3 opcije fokusiranja)...tako da sa postavkom u manual modu na allround fokus rešava taj ''problem'' a to su dva klika u aplikaciji.

Probaću neku drugu aplikaciju za slikanje čisto da vidim da li se isto ponaša...
 
Pozdrav svima, moze li neko da mi kaze kako da povezem telefon sa racunarom da bih prebacivao muziku? Otac je skidao neki file management softver ali kaze da mu je potreban win10 da bi funkcionisalo, a na laptopu je instaliran win7 (win10 radi, probao sam, ali ne radi mu hdmi port pa sam vratio win7)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav svima, moze li neko da mi kaze kako da povezem telefon sa racunarom da bih prebacivao muziku? Otac je skidao neki file management softver ali kaze da mu je potreban win10 da bi funkcionisalo, a na laptopu je instaliran win7 (win10 radi, probao sam, ali ne radi mu hdmi port pa sam vratio win7)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Instaliraj HiSuite i to je to...
 
Ljudi, jedno pitanje: da li je verzija Mate 10 Lite koja je u ponudi Telenora single SIM ili onaj dual-hybrid? Na sajtu piše da je single sim, ali me zanima da li ipak može da se ubaci druga SIM kartica umesto memorijske. U VIP-u je ta dual-hybrid varijanta.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Ljudi, jedno pitanje: da li je verzija Mate 10 Lite koja je u ponudi Telenora single SIM ili onaj dual-hybrid? Na sajtu piše da je single sim, ali me zanima da li ipak može da se ubaci druga SIM kartica umesto memorijske. U VIP-u je ta dual-hybrid varijanta.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
Ja sam na Telenoru i meni je singl sim sa slotom za sd karticu. Ne znam da li je hibrid... U opcijama nemam podešavanja za dual sim.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam u MTS, imam dual-hibrid. U podešavanjima ima SIM 2.
Verovatno je zbog toga razlika u oznaci:
RNE-L01 je Single SIM, kao što ima mickk
RNE-L21 je Hybrid-dual SIM, kao što imam ja.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Probao, ukljucio usb debugging mode, odradio sve trazene korake, ali nece da detektuje telefon. Probao sam i druge usb portove, ne funkcionise.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kad ubodeš kabal moraš da daš autorizaciju telefonom da komp može da pristupi. A ako ni tad neće restartuj telefon i računar.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Fora je sto se ne pojavljuje taj prozor za autorizaciju uopste, bar mi tako otac kaze.

EDIT: a probali smo i sa restartom kompa i sa restartom telefona


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno