Šta je novo?

Huawei Mate 10 Lite

Hvala @mickk ali ja kod wi-fi podešavanja imam samo "ručno isključivanje" a treba mi automatsko npr.kao samsung što ima

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
Evo kako je kod mene opcija...

b5953a521ab18a6a0322e06f24b97e16.jpg


Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Meni jedino nedostaje knock opcija za paljenje ekrana...a telefon ima knock opcije koje ne pale ekran.
 
Meni jedino nedostaje knock opcija za paljenje ekrana...a telefon ima knock opcije koje ne pale ekran.
Telefon je fantazija evo i pored tableta i kućnih telefona za internet neispuštam ga iz ruku a i kada mi ga vide u rukama kažu samo strava.
Malo sam se cimao sa slikanjem na nekoj fešti svi su zinuli kako su slike dobre.
Jedino nisam hteo da stavim staklo zbog izgleda ali sam stavio njegovu foliju koja je došla uz fon ( jača ).
Neznam šta da kažem--igrice neigram ali da ga silujem sa netom silujem ga [emoji16] videću kako sada sa ovim podešavanjem wi-fi gura baterija.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
heheh ja ga slično koristim,igrice me nikako ne zanimaju na telefonu pored desktopa sa eyefiniti podešavanjima :D Inače ja sam dobio tel sa zalepljenom folijom ali bez zaštite za leđa,vidim da je to standard pakovanje ali eto...

Digresija...na mom starom 5X je još uvek fabrička folija bez ikakvih oštećenja i neje se ni na jednom mestu odlepila.

Kamera ima malo više šuma u lošijem osvetljenu nego što bih ja to voleo ali ne bunim se...ipak je to telefon.I pored toga stvarno su uboli sweat spot za telefon.Videćemo kasnije kako će se ponašati...ako dobijemo 8.0 update.
 
Poslednja izmena:
Dobice 101% Oreo updejt. Samo ne znam tacno koliko im treba. Ali je u startu trebao doci sa oreom kao 7X
 
Do sada je uvek islo komplet, od KitKat pa na dalje. Za pretpostaviti je da ce uz Oreo doci i novi EMUI.
 
Poslednja izmena:
EVo par fotki



 
Meni su te fotke mnogo bolje od S8...nekako realističnije su boje od prezasićenih na S8.

Ovo je meni sasvim prihvatljivo...mada nikako da odem do nadvožnjaka da napravima neku light motion fotku.Za šta je opet u pogledu potrebne tehnike i aparature potrebno dobro poznavanje DSLR tehnike.Sa ovim je to toliko uprošćeno da ja nemam reči...
 
Da napisem utiske posle par dana koriscenja.Ako sam nesto zaboravio pitajte.

1.Izrada i dizajn: fon je izradjen u celosti od aluminijuma,moj je crne boje i deluje bas kvalitetno.Nisam nasao na netu neki bend test(verovatno jer je fon nov na trzistu)ali mislim da bi se lepo drzao i tu.Da napomenem samo,P10 i M10 L su identicne izrade.

2.Display :Full view displej je fenomenalan,bas sam zadovoljan,ostrina,kontrast,toplina boja sve je za moj ukus odlicno.

3.Ergonomija : Tu dolazimo do prave stvari.Kad sam citao na netu ranije dimenzije plasio sam se kako ce fon koji je dugacak 156 mm lezati u ruci,nemam nesto velike sake mnogo,ali kad ga drzite u ruci posecaj je fenomenalan zbog malih bezela.Sumnjao sam u 18:9 koncept,ali sada mi se jako svidja.


4.Razgovori:Kvalitet i jacina razgovora sve bolja na huawei.Slican dozivljaj kao na P10,bez ikakvih zamerki i problema.

5.Spoljni zvucnik je mono,ali je izuzetno glasan i moj tip je drzati na jedan stepen manje od maksimuma.Posluzice ok za zvono,filmove i youtube. :)


6.Zvuk na slualicama je dobar za mene,jer ne zelim da ogluvim ko Baraba [emoji14] :) uz dobre slusalice necete imati problema.

7.Brzina rada i softver.Tu sam isto bas odusevljen,dosta brze radi od H8 Lite iako imaju procesor iz 600 serije,a ima 4gb Rama naspram 3 kod Honora.Fon je bas bas brz,nike mi se desilosa stucne jos,a napunio sam ga sa dosta aplikacija.
Radi maltene ko P10 na prvi utisak.


Kamera: Mozda ste videli neke fotke sto sam kacio.Zadovoljan sam kamerom ,mada je nisam jos iatestirao u idealnim dnevnim uslovima.Ono sto mi se svidja je da je video bolji od P10 Lite i dosta manje se trese kadar iako ni ovaj nema nikakvu stabilizaciju. :)


Baterija i punjenje.Baterija od 3340 mah je odlicna,moci ce skoro uvek da izgura dan i po raznovrsnog koriscenja.Sto se tice punjena,punio sam juce sa Samsungovim punjacem od 2A 5W i napunio se za oko 2 sata sto je ok.


Videcemo koliko ce se ovaj Mate zadrzati kod mene,ali samo da va drzis u ruci i gledas vredi [emoji38]
Idealan je za filmove zbog ogromnog ekrana. :)
 
Samo mala ispravka...baterija je 3000mAh.

Sve ostalo je na mestu rečeno!
 
Kako bre sad 3000mAh? :)

Ajd' sto kazu da ne treba verovati svemu sto pise na GSM Areni, Benchu, i drugim test/info-sajtovima, ali prosto ne mogu da verujem da se informacija sa sajta proizvodjaca, razlikuje od informacije korisnika. ,)
 
Poslednja izmena:
Kako bre sad 3000mAh? :)

Ajd' sto kazu da ne treba verovati svemu sto pise na GSM Areni, Benchu, i drugim test/info-sajtovima, ali prosto ne mogu da verujem da se informacija sa sajta proizvodjaca, razlikuje od informacije korisnika. ,)
Ovo je kod mene na cpuz... Ako neko od ostalih ko ima 10L zeli moze da pogleda pa da podeli sa nama
775203c9a2e83d85d5efc564dffdb3fa.jpg


Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Da dopunim vezano za veličinu jako lepo leži u ruci dok mi nije stigao poredio sam vel. sa lumiom 640 xl koja mi ama baš nikako ne leži pa sam se malo i bojao veličine.

U principu sada sa ovim telefonom mogu da kažem da konačno imam fablet u rukama[emoji4]

Послато са SM-T113 уз помоћ Тапатока
 
Kako bre sad 3000mAh? :)

Ajd' sto kazu da ne treba verovati svemu sto pise na GSM Areni, Benchu, i drugim test/info-sajtovima, ali prosto ne mogu da verujem da se informacija sa sajta proizvodjaca, razlikuje od informacije korisnika. ,)
znaci nije 3340?nanu im skrtarsku :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Nije...od početka je na huawei sajtu bila navedena 3000mAh baterija.Ostali sajtovi su čini mi se preuzeli copy/paste iz perioda teezera.

Naopako da navedu pogrešno...pa pljuštale bi tužbe samo tako.
 
Na njihovom sajtu piše ovo, ne bi smelo da je 3000mAh:
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    29.6 KB · Pregleda: 145
Na njihovom sajtu piše ovo, ne bi smelo da je 3000mAh:
Čudno, hajde da zamolim ostale da preko cpuz vide kolika je baterija. Možda je neki bug kod mene...

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Na Vip-ovom sajtu stoji 3340mAh

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Na Vip-ovom sajtu stoji 3340mAh

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Evo i ja gledam... Izgleda da sam ja povrešio, što je dobra stvar [emoji3] videcu da probam neki drugi app pa da vidim.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Definitivno greška... Aida64 prijavljuje kako treba... CPUZ ima neki bug.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Zadovoljan baterijom. OKO 90 % na wifi, ostalo mobile data


bc8b7dfdfb6c7ec13343e79ac9ec1c86.jpg
82193e83656e9fb9f3bb090ed8da66d2.jpg
715f654af5b1c6bdef45e128f219fa4b.jpg


Poslato sa Mate 10 Lite
 
Ovo je bas lose... Nesto su mutne fotke? Mozda da obrises malo staklo na kameri?
 
Generalno kamera je odlicna. Mozda decko treba da obrise socivo, drzi mirnije ruku ili nauci da koristi kameru :)

Sent from Huawei P10 using Tapatalk
 
Evo u low light-u kako radi kamera. Prva slika je sa blendom a druga standard... bez ikakvih podešavanja.
234a074addf06ce1cd790eb69df4a3dc.jpg
42f326ebda29933e19e30826269b367a.jpg


Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Generalno ima šuma,ali obzirom da je u auto modu i sa LED lampom uperenom ka zidu mislim da je ok.U manual(RAW) modu bi moožda moglo da se izvuče malo bolja slika i naravno u postprocesingu.
 
Nazad
Vrh Dno