Šta je novo?

Huawei Mate 10 Lite

Jos jedan vlasnik ovog telefona. :) Kupljen u Huawei prodavnici. Dizajn odlican, lepo su iskopirali iphone :) Kamera dobra sa zanimljivim bokeh efektom. Primetio sam da senzor otiska bas brzo radi. Na svim telefonima do sada koristim Nova launcher i android messages za sms, tako da mi emui i fabricki app za sms ne vidim kao manu. Bar to moze da se menja. Ono sto vidim kao manjak na telefonu je quick charger. Navika sa prethodnih telefona, tako da malo nervira sto mora duze da se puni.

Telefon je dosao sa punjacem od 2A, usb kablom, slusalicama i fabricki zalepljenom folijom na ekranu. Video sam da se negde u paketu dobija i futrola, ali meni nije stigla. Kakva je situacija kod drugih?
 
Ne...tu su zakinuli u pakovanju.
 
Nego nešto gledam i malo mo nije jasno pa ajde da pitam [emoji3]-- kako najbolje da odradim uštedu baterije dok telefon ne koristim ???

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam postavio da mi aplikacije isključuje odmah po zatvaranju...naravno osim onih koje koristim često.
 
Nego nešto gledam i malo mo nije jasno pa ajde da pitam [emoji3]-- kako najbolje da odradim uštedu baterije dok telefon ne koristim ???

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
Evo moje baterije sa normalnim korišćenjem.Mail auto,Tt,Face,Viber,10-20 min razgovora,sms,chrome,kamera.
c428c74db8754a65e5b1271672403e17.jpg


Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Evo moje baterije sa normalnim korišćenjem.Mail auto,Tt,Face,Viber,10-20 min razgovora,sms,chrome,kamera.
c428c74db8754a65e5b1271672403e17.jpg


Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
Ok hvala tako ću i ja da uradim [emoji4] kada ga skinem sa punjača [emoji3]

Послато са SM-T113 уз помоћ Тапатока
 
Baš zbog ovako dobre baterije i fluidnosti mi se ne radi ovaj update koji sam dobio...nekako mi Android ne uliva poverenje oko toga.Svaki telefon na ovoj platformi je nakon update-a bio lošiji nego pre.
 
Zna li gde ima da se uzme dobro staklo sa oleo premazom za M10L? Poručio na aliju dok nije bilo feedback-a i još nije stiglo, ali se sada javljaju ljudi koji kažu da je dosta manje nego što bi trebalo, pa računam da sam bacio 2-3$.
 
Uzeh ga i ja juce umesto N8.Prelep telefon,najlepsi koji sam ikad imao,a imao sam ih dosta.Dobra kamera,zvuk na slusalicama i zvucniku,razgovori dobri.Videcemo dal ce se desiti da stucne nakon nekog vremena.Baterija bi se reklo da ce lepo da drzi.
 
@vylota da li ste uradili update sa B120 na B130?

Daa, apdejtovan na B130. Što?
ps
do sada probao, podešavao, od sutra počinjem da ga koristim svakodnevno, jer sam prešao na drugi broj iz vipa u mts...
 
Posle 32 sata rada

923f7afb264cc2784f4d05773062720e.jpg


Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
oko 14 sati na mobile data, ostatak na wifi
oko sat i 15/20 min youtube na slusalicama, ostalo se vidi na sshotovima. :)
b0e61503332b0fe48c825cae69766a68.jpg
b359e289edb9ae35d1ec6f90eb1baf3d.jpg
e65d93b862a6262930b4b96c040c9ecf.jpg


Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Naručio ga, čekam da stigne.
Da li je neko našao neki test izdržljivosti na kojem ga fizički maltretiraju? Ja ne mogu da nađem, kao da ga štede.
 
Naručio ga, čekam da stigne.
Da li je neko našao neki test izdržljivosti na kojem ga fizički maltretiraju? Ja ne mogu da nađem, kao da ga štede.

Nov telefon...biće uskoro.Mada po izradi slobodno mogu da kažem da ne zaostaje za ostalim premijum telefonima sa aluminijumskim kućištem.

Već neko vreme ga upoređujem(dizajn i kvalitet izrade) sa iPh6,S8 i S8+,telefoni koji su mi u okruženju...apsolutno je rame uz rame sa njima.Za nijansu je bliži iPhone-u.
 
Uzela ga je zena za sebe... malo sam ga cackao... odusevio sam se. Izgled, kamera, performanse... sve odlicno. Cak mi eto pada na pamet da prodam moj Iphone 6s plus i uzmem ovaj za manje para. Lepsi, veci ekran, bolje lezi u ruci... puno vise memorije... slike na mom iphon-u izgledaju smesno naspram ovih sa M10L kad se ukljuci bokeh... i sto je jedan clan rekao... definitivno bih manje nosio dslr. Ok... mozda su ustedeli na nekim stvarima... ali meni totalno nebitno za svakodnevno koriscenje.
 
Aj da si rekao 6 plus ali 6s plus je za tri klase bolji telefon od mate 10 lite.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Aj kako to leba ti, po kojim kriterijumima?

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Aj da si rekao 6 plus ali 6s plus je za tri klase bolji telefon od mate 10 lite.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Iskreno ne znam da li je bolji...baterija je na strani 10L,ram memorija,ergonomija,fluidnost mogu da posvedočim da je praktično ista,što je šok za mene.Jedino ako se ekrani porede eto da to dam iPhone 6 ili 6+ i u S varijanti.
 
Aj da si rekao 6 plus ali 6s plus je za tri klase bolji telefon od mate 10 lite.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Mozda jeste... ali eto ja bih menjao :)
Displej: Veci na M10L, a ceo telefon manji
sto se kvaliteta prikaza tice, ne vidim neku extra razliku.
Kamera: za moje potrebe M10L puno bolja zbog bokeh efekta... skroz drugacija dimenzija slikanja...
Brzina: prezadovoljan sa oba telefona
Baterija: tu negde
Led notifikacija + za M10L
Memorija 64GB naspram mojih 16... ok... ima raznih Cloud-a ali opet...
Android Vs IOS... da ne zalazimo u detalje... ali dosta sam se razocarao u IOS
Jedino eto ta neka sigurnost u Iphone da ce raditi uvek isto i bez kocenja... ali koliko vidim i M10L je za sada odlican.
M10L nema zastitu ekrana, ali i na Iphone koristim zastitno staklo pa ne vidim sto ne bih i ovde.

Kazem jos jednom... moje licno misljenje... da ne ulazimo stvarno u raspravu... eto izneo sam prednosti sa moje tacke gledista... i sa ono sto ja koristim telefon.

Ako nekom treba jos neka informacija u vezi M10L slobodno pitajte, ovo Iphone vs Huawei ne pisem vise :D
 
Mozda jeste... ali eto ja bih menjao :)
Displej: Veci na M10L, a ceo telefon manji
sto se kvaliteta prikaza tice, ne vidim neku extra razliku.
Kamera: za moje potrebe M10L puno bolja zbog bokeh efekta... skroz drugacija dimenzija slikanja...
Brzina: prezadovoljan sa oba telefona
Baterija: tu negde
Led notifikacija + za M10L
Memorija 64GB naspram mojih 16... ok... ima raznih Cloud-a ali opet...
Android Vs IOS... da ne zalazimo u detalje... ali dosta sam se razocarao u IOS
Jedino eto ta neka sigurnost u Iphone da ce raditi uvek isto i bez kocenja... ali koliko vidim i M10L je za sada odlican.
M10L nema zastitu ekrana, ali i na Iphone koristim zastitno staklo pa ne vidim sto ne bih i ovde.

Kazem jos jednom... moje licno misljenje... da ne ulazimo stvarno u raspravu... eto izneo sam prednosti sa moje tacke gledista... i sa ono sto ja koristim telefon.

Ako nekom treba jos neka informacija u vezi M10L slobodno pitajte, ovo Iphone vs Huawei ne pisem vise :D

Naprotiv treba porediti jer konkretno 10L to zaslužuje,ja ga poredim jer sam imao iPh 6 i moje mišljenje je da je taj dizajn telefona najbolje ikad urađen,IOS je uvek bio za koplje iznad Androida.
Kad god sam imao neki flagship model uvek ali uvek je bilo laga,štuckanja,bagovitih kamera od brzine fokusa preko vremena ulaska u app do loših samih slika,curenja baterije nakon update-a ili od strane aplikacija,besomučno traženje nekih lite brovzera koji će brže učitati web stranicu.

U glavnom za moje potrebe IOS je davao više...ali ovo je prvi put da Android ima slobodno mogu reći isti rad u smislu fluidnosti i stabilnosti sistema a da je u nekom high mid range segmentu u odnosu na Apple što je ogroman pomak.

P.S. Što se tiče komentara na konto kamere...jeste mene je bokeh na mobilnom telefonu kupio odmah.Ko se malo igrao sa DSLR aparatima zna koliko je potrebno podešavanja i izbora objektiva da bi se dobio generalno ok bokeh.Sad imamo sve to u roku od par sekundi i manje.
 
Evo recimo upoređivanja radi...prva slika Canon EosM,druga 10L

Model je trenutno ona pošto mi se uvek namesti i bude pored mene za gnjavažu kad nešto raduckam :)
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    226.3 KB · Pregleda: 208
  • 2.jpg
    2.jpg
    279.1 KB · Pregleda: 231
@mickk Upravo to me je i odusevilo... I ja slikam svog klinca uglavnom, a portreti su extra naM10L.
 
Nemogu da pronađem opciju isključenja wi-fi za vreme spavanja npr. kao kod samsunga radi uštede baterija pa eto ako postoji napišite.


Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nemogu da pronađem opciju isključenja wi-fi za vreme spavanja npr. kao kod samsunga radi uštede baterija pa eto ako postoji napišite.


Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podesi sleap/wake telefona ili jednostavno isključi wifi...mada baterija je baš dobra i ne verujem da će ti skidati nešto mnogo.Meni sa uključenim wifi,mob.data i ostalim app skine oko 4% za noć.
 
Mene je najvise odusevio dizajn telefona.Drzao sam i poredio sa Mate 10 Pro i lepsi mi je M10 Lite.Full view dizajn je fenomenalan.Dobija ae folija na ekranu,ali staklo je 300 kinti tako da nije strasno sto displej nema neku zastitu.Kamera je perfektna a telefon je za mene jedan od dva tri najlepsa na trzistu. :)
Jel neko instalirao D003 update?Ima li poboljsanja znacajnih? :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Podesi sleap/wake telefona ili jednostavno isključi wifi...mada baterija je baš dobra i ne verujem da će ti skidati nešto mnogo.Meni sa uključenim wifi,mob.data i ostalim app skine oko 4% za noć.
Tražim sleap/wake telefona i nemogu da pronađem ???

p.s.eto to bi bilo dobro da ima "ekran kada se isključi isključuje se i wi-fi pokretanjem ekrana pokreće se i wi-fi"

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Mene je najvise odusevio dizajn telefona.Drzao sam i poredio sa Mate 10 Pro i lepsi mi je M10 Lite.Full view dizajn je fenomenalan.Dobija ae folija na ekranu,ali staklo je 300 kinti tako da nije strasno sto displej nema neku zastitu.Kamera je perfektna a telefon je za mene jedan od dva tri najlepsa na trzistu. :)
Jel neko instalirao D003 update?Ima li poboljsanja znacajnih? :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Ne znam koji je to update...meni je ponudio B130 i sa strahom sam ga odradio baš zbog lošeg iskustva Android platforme i update-a.Ali evo radi sjajno i ne primećujem neke mane,naveli su neka sigurnosna poboljšanja i wifi poboljšanja.
 
Tražim sleap/wake telefona i nemogu da pronađem ???

p.s.eto to bi bilo dobro da ima "ekran kada se isključi isključuje se i wi-fi pokretanjem ekrana pokreće se i wi-fi"

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

Ako to hoćeš onda je to Settings-wifi-Settings-wifi konfiguration...stavka br 2
 
Nazad
Vrh Dno