Šta je novo?

Huawei Mate 10 Lite

Sad sam proćitao test Honor 7X na Benchmark
https://www.benchmark.rs/artikal/test_honor_7x_video-4484/1

Moram da priznam da ne razumem politiku dotične firme.
Posle Mate 10 Lite napravi se gotovo indetičan telefon u Honor seriji. Koliko vidim, jedina razlika je u broju prednjih kamera (kome to treba...).

Vrhunac je da 7X, kao jeftiniji, ima Gorila Glass 3... Ne razumem!!!

Evo zaključka testa:
"Sada je tu Honor 7X, koji praktično donosi isto što i Mate 10 Lite, čak i nešto više (po našem mišljenju), ali po ceni koja neće izlaziti iz okvira kategorije. Za razliku od svog rođaka koji je na kraju koštao 400 evra, on će svakako biti jeftiniji - ne očekujemo da će se održati preporučena cena od 299 evra zbog carine i drugih dažbina, ali isto tako ne verujemo da će se ići preko 350 evra - a svakako će biti pristupačniji od Mate 10 Lite modela.
...
Istovremeno, on donosi neke stvari koje rođak nije imao, ili ispravlja neke njegove nedostatke. Recimo, Honor 7X ima Corning Gorilla Glass 3 staklo sa prednje strane, što Mate 10 Lite nema. Primetili smo i da kamera radi brže, i uopšte telefon kao da „manje štuca“, u nedostatku boljih reči.
...
Prednosti:

- Odličan ekran sa Gorilla Glass staklom
- Baterija
- Vrhunska izrada, ne samo u klasi
- Dobra kamera
- Dizajn
- Hvat i dimenzije odlično odmereni


Nedostaci:

- Senzor automatskog osvetljenja zatamnjuje ekran
- Nije na najnovijoj softverskoj platformi
- Slab GPU
- Ume da se zagreje"

Ne razumem...
Kod nas uplivavaju telefoni za različita tržišta. MATE 10 lite je isto što i Nova u Engleskoj koliko mi se čini. Mislim da su se malo zaigrali zarade radi.
U svakom slučaju 10 lite je sasvim, sasvim solidan telefon.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Možda grešim, ali po onome što sam video, Nova je slabija od M10L.
 
Poslednja izmena:
Ovakve fore me na kraju samo odbijaju od nekog brenda. Tako, dugo već, ne želim ni da pogledam Sljamsung ili lg...
Na kraju ću uzeti Dump telefon i uživati u prirodi...
(smeh...)
 
Na dugmiće, bez veze sa netom. Imam takav već dugo, pored pametnog. Njega sam hteo da menjam...
 
Poslednja izmena:
Ne razumem komentar. Lepo sam rekao da sam hteo da ga menjam. Prosto sam blago razočaran (ne prvi put) onim što nam nude, i to na više načina.
Nemoj me pogrešno razumeti, ne želim da trolujem. Ovaj Mate 10 Lite mi se baš svideo. Možda zbog toga idu naleti razočarenja...
Glasno razmišljam: ako mi običan telefon radi posao, da li moram da ga menjam. Napomena, imam još jeda telefon koji nije dump... (ovo je moje glasno razmišljanje, nije tema za polemiku...).
:)
:)
 
Ne znam kakve su ti navike u korišćenju ali meni je sjajno legao... Ja recimo volim da opalim koju sličicu bez potezanja dslr aparata, 10l ima do sad sasvim dobru kameru za to...brzo otvara aplikaciju, ima doata dobru brzinu fokusa pre okidanja a i opcije kamere su pristojne. Samo ponašanje sistema je dosta fluidnije što je meni najvažnija stavka, baterija pristojna, ergonomija savršena, ekran sasvim dobar. Igrice ne igram pa me taj momenat ne zanima... Ako imaš korisnike poput mene ovaj tel je pun pogodak za takve. Naravno ukusi su različiti.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nisi me razumeo.
Nisam zahtevan korisnik, daleko od toga. U svemu se slažem sa tobom. Jedino što sam ja samo probao ovaj telefon, a ti ga imaš.
Prosto me nervira politika kompanija po okojima prave razne verzije istog telefona i to... po različitoj ceni. A to se na kraju lomi preko naše kičme.
Dok polemišemo, pojaviće se neki novi model o kome ćemo pričati.. Huawei, Nokia, HTC, LG, Sony (moj omiljeni brend u nekim drugim segmentima)...

Da rezimiram: nemam ništa protiv ovog modela, naprotiv. Kako se zove i čiji je, nije bitno. Važno je da dobro koristi uz razumnu cenu.
 
evo ubice mate 10 lite :D :

https://www.gsmarena.com/huawei_launches_the_honor_9_lite-news-28814.php

početna cena 182 dolara.

inače je ludost šta radi ovaj huawei, desetine modela sa sličnim imenima, ili jedan model sa pet naziva, tipično kinesko pre*eravanje.
Huawei grupacija nije ništa drugačija od ostalih grupa...recimo wagen grupacija VW unutar koje su Lamborgini,Ducati,Audi,Bentley,Bugatti..ali isto i Seat i Škoda.
Fiat???....Alfa Romeo,Ferari,GM,Jeep,Maserati,Mopar ali i Fiat punto,Panda,Tipo i td.

Takođe...ista stvar sa proizvođačima svake druge potrošačke opreme.

Tako i Huawei ima priličan broj sličnih modela iz različitih segmenata.Pa ko voli nek izvoli [emoji6] nije svako tržište isto pa da imaju uniformni proizvod jer nisu toliko veliki kao recimo Apple koji je koncipirao stvari drugačije i uspeo...tu je tržište pokriveno i nema se tu šta tražiti.Ovako Huawei pokriva različita tržišta istim ili sličnim uređajima koji imaju prilagođene nazive tržištima na koja izlaze.

Ne znam šta je tu loše...hleb je samo brašno pomešano sa vodom ali eto imamo mali milion drugih načina pravljenja i "modela" na tu temu [emoji23]

Sent from my 9010X using Tapatalk
 
Da li vredi za ovaj telefon dati gotovo 100e više u odnosu na Xiaomi Mi Max 2?
 
Ako ti nije veličina problem, nije vredno, ni 50e razlike, mada je razlika u kameri. Da sam imao keš, verovatno bih uzeo xiaomi mi note 3 ili 2, tu su po ceni, oko 320.
 
Hvala na odgovorima. Nije mi garancija presudna, a vidim da se kamera ispadne dobra na Mi Max 2 kad se ubaci Gcam.
Trenutno imam Z3, gde kameru koristim na 8mpx, na automodu. Kako bi se ta kamera poredila sa ova dva modela - Mi Max 2 i Mate 10 lite?

A za veličinu - moraću naći negde da ga vidim uživo.
 
Hvala na odgovorima. Nije mi garancija presudna, a vidim da se kamera ispadne dobra na Mi Max 2 kad se ubaci Gcam.
Trenutno imam Z3, gde kameru koristim na 8mpx, na automodu. Kako bi se ta kamera poredila sa ova dva modela - Mi Max 2 i Mate 10 lite?

A za veličinu - moraću naći negde da ga vidim uživo.
Šta znam... Meni je kamera sjajna, ne znam na Mi ali sa ovim telefonom ću manje nositi dslr aparat to je sigurno.Vreme od fokusa do okidanja je ok, otvaranje same aplikacije je brzo, dosta opcija na dohvat prsta, može da pravi RAW fotke, meni dovoljno.

Slika je bez podešavanja... Samo sam aparaturu (otvor blende) probao za omanji bokeh.
af05d065d5d3a09a107320fd4e33a527.jpg
6f8ffa098fe791efdd2d8b75983a1fba.jpg


Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Pozz ljudi imam par pitanja za vasnike


Kakva he kamera u odnosu NA p9

Dali kupiti h10l ili p9

Dali telefon ima fabricki zalepljenu foliju NA ekranu. Hvala
 
Pozz ljudi imam par pitanja za vasnike


Kakva he kamera u odnosu NA p9

Dali kupiti h10l ili p9

Dali telefon ima fabricki zalepljenu foliju NA ekranu. Hvala
Ima fabričku foliju...

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Sve zavisi... P9 je već mator telefon, maada još uvek dobar. Ali ako krenemo od veličine ekrana, količine memorije, baterije,i jako solidnih kamera na mate 10 lite, mislim da si dobio odgovor. :), po mom skromnom mišljenju.
 
Ako kupujes za kes i najbitnija ti je kamera siguran sam da ima mnogo boljih modela od ova dva navedena.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Uzeo sam ga u mts-u :

-folija nije zalepljena i dolazi u paketu i radi se o nekoj jačoj foliji tako mi je rekao čovek u mobi šopu koji mi je i zalepio,
-slušalice koje su došle u paketu baš su loše,
-uz fon je došao i punjač od 2 mAh.

Eto ukratko [emoji6]


Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Uzeo sam ga u mts-u :

-folija nije zalepljena i dolazi u paketu i radi se o nekoj jačoj foliji tako mi je rekao čovek u mobi šopu koji mi je i zalepio,
-slušalice koje su došle u paketu baš su loše,
-uz fon je došao i punjač od 2 mAh.

Eto ukratko [emoji6]


Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
Neka te lepo služi!

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Jel istina da nema USB c tj punjac kao g6 p9 itd

Iskreno ako ne koristiš video streaming,HDMI povezivanje,fast charge i td...ne vidim svrhu USB-C varijante,realno M10L ima 2A punjač koji brzo puni bateriju(inače meni baterija traje tačno 3 dana).
 
@vylota da li ste uradili update sa B120 na B130?
 
Nazad
Vrh Dno