Šta je novo?

Huawei Mate 10 Lite

vylota

Čuven
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
1,076
Poena
660
Moja oprema  
CPU & Cooler
RYZEN 5 5600X, WRAITH
Matična ploča
GA B450 DS3H
RAM
2X8 GB DDR4 3200
GPU
ASUS GTX 1660
Storage
M2 SAMSUNG 980 EVO PRO 512, WD GREEN SATA II 1TB
Zvuk
INTEGRISAN
PSU
LC POWER 600W 2.31
Kućište
COOLER MASTER
Monitor
SAMSUNG TV/MONITOR T27D390EW


Mislim da ovaj model ipak zaslužuje posebnu temu. Ako moderatori misle drugačije, nema problema, obrišite. Ipak se ova Lite verzija dosta razlikuje od prave i PRO verzije, i znam da se telefon odlično prodaje uz ugovore, pa je možda bolje da se otvori posebna tema.

Juče sam uzeo crni u mts-u... dosta sam razmišljao da li da ga zadržim, ili "menjam" za Xiaomi Mi Note 3, ili Mi A1, ali sam posle par sati testiranja odlučio da ga zadržim. Iz više razloga... Zadovoljava sve moje BITNE zahteve, a to su:
- veliki i odličan ekran, inače na 60% osvetljenja savršen, na 100% se odlično vidi i napolju,
- 4gb rama i 64gb memorije, sasvim dovoljno,
- dobar cpu, android 7, FM RADIO
- i, baš dobar zvuk. Ne prejak ali dovoljno jak(obožavam glasnu muziku u busu uz bubice), sa slušalicama koje posedujem, ath ckr10, vsonic vsd3s, i hifi man re300, kvalitet je o d l i č a n. ,)

igrice ne igram, to mi nije bitno, a koleginice na poslu su već isprobale kako radi kamera, selfi itd, i jako im se dopada kvalitet. Meni kamera nije prioritet, ali je dobro da je tu, a posebno kad je i kvalitetna.

Nisam još ubacio sim, pa ne znam kakav je kvalitet zvuka kod poziva, niti znam kakva je baterija, pretpostavljam da će mi sigurno trajati 2 dana, jer mi je na xiaomi redmi 4X znala da potraje i čitava 3.

Toliko od mene za početak, moja preporuka za ovaj model, sem što je estetski pun pogodak, i ostalo je sasvim ok.
 
Sinoć sam ga malo držao u VIP-u. Izgleda OK.
Javlja mi se da mi je to novi telefon. Ako ne budem izdržao do aprila, možda ga uzmem i ranije. Mada, slepci traže jednu pretplatu za prevremenu obnovu ugovora.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 


Mislim da ovaj model ipak zaslužuje posebnu temu. Ako moderatori misle drugačije, nema problema, obrišite. Ipak se ova Lite verzija dosta razlikuje od prave i PRO verzije, i znam da se telefon odlično prodaje uz ugovore, pa je možda bolje da se otvori posebna tema.

Juče sam uzeo crni u mts-u... dosta sam razmišljao da li da ga zadržim, ili "menjam" za Xiaomi Mi Note 3, ili Mi A1, ali sam posle par sati testiranja odlučio da ga zadržim. Iz više razloga... Zadovoljava sve moje BITNE zahteve, a to su:
- veliki i odličan ekran, inače na 60% osvetljenja savršen, na 100% se odlično vidi i napolju,
- 4gb rama i 64gb memorije, sasvim dovoljno,
- dobar cpu, android 7, FM RADIO
- i, baš dobar zvuk. Ne prejak ali dovoljno jak(obožavam glasnu muziku u busu uz bubice), sa slušalicama koje posedujem, ath ckr10, vsonic vsd3s, i hifi man re300, kvalitet je o d l i č a n. ,)

igrice ne igram, to mi nije bitno, a koleginice na poslu su već isprobale kako radi kamera, selfi itd, i jako im se dopada kvalitet. Meni kamera nije prioritet, ali je dobro da je tu, a posebno kad je i kvalitetna.

Nisam još ubacio sim, pa ne znam kakav je kvalitet zvuka kod poziva, niti znam kakva je baterija, pretpostavljam da će mi sigurno trajati 2 dana, jer mi je na xiaomi redmi 4X znala da potraje i čitava 3.

Toliko od mene za početak, moja preporuka za ovaj model, sem što je estetski pun pogodak, i ostalo je sasvim ok.

Daj te slike od koleginica da vidimo i mi kvaliet ;)
I ja se razmišljam da li da ga uzimam, ali sačekaću ipak još malo, jer mislim da sam rešio da pređem na samsung. Uzeo ga drugar i deluje dosta dobro, možda je malo više "plastičan" na prvi pogled...
 
slažem se za plastičan utisak...mada, kad se stavi neki case ta "mana" postaje nebitna...
 
Koliko je zapravo veliki, moze li se nosati po dzepovima pantalona? Citam da mu ovaj CPU i nije nesto sjajan.
 
zavisi od džepova...pogledaj dimenzije na netu pa uporedi sa nekim telefonom koji znaš...pošto je 18:9 ekran ide malo više u visinu, zato džepovi moraju da budu duboki :)
 
slažem se za plastičan utisak...mada, kad se stavi neki case ta "mana" postaje nebitna...

Pa to jeste, mada ja do sada nisam nosio nikakve futrole jer vizuelno ruže telefon, pod uslovom da je lep i da ima lep dizajn :) Ja koristim samo ove pull up, jer volim da osetim sam telefon u ruci bez tih zaštita. Mercury ne bih ni u ludilu stavio.
 
Zena treba sledece nedelje da obnovi ugovor u telenoru pa kontam da cemo uzeti njega...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Meni uopšte ne deluje plastično, a lepše mi leži u ruci u odnosu na samsung J7 prime koji sam koristio par meseci.@banexbanex, ne znam koji samsung uzimaš, ali ako nije iz A serije, ovaj je bolji od svih iz J serije, veruj mi. Jedino A7 2017, ili novi C8.
Sviđa mi se što preko senzora otiska možeš da prevučeš na dole notifikaciju i settings, da prelistaš fotke, i da okineš kad slikaš. Sviđa mi se i tastatura, ima gomilu podešavanja, i 5 veličina. Jako sam zadovoljan, moram još jednom da naglasim. Cpu je ok, na testovima preko 60000 na antutu testu, ali meni je to nebitno. Mislim da će se ženama posebno dopasti ovaj model zbog slikanja, a i uži je , dugačak, i lepo leži u ruci ,mada možda neke preferiraju širi :).
 
Poslednja izmena:
Sad sam se igrao sa njim :D, (morao sam), i sve mi se više sviđa. Ima led u jednoj boji, liči na zelenkastu. JEDINO mi se ne sviđa što ne može kao na xiaomiju da se promeni tema u sms porukama, zeleni balončić sa belim slovima desno, beli levo. Fuj. Ali se vidi. Swiftkey tastatura super, ima ni srpski i pamti reči, baš lepo. Zvuk (bez slušalica je baš dobar, pustio sam neku pesmu koja je bila na fonu ćerki koja ima P9lite, oduševila se.
Probao sam fingerprint otključavanje, odlično radi, ali bez zvuka kad se otključava (ima na xiaomiju).

edit: ipak postoji zvuk kad se otključava sa senzorom
 
Poslednja izmena:
Sad si me razdrmao ovim modelom...
Pocinjem da gledam poredjenja sa Mi A1, deluje obecavajuce ovaj model.
Aj cekam jis par dana da pises utiske....

p.s. jel crne boje tvoj mate?
 
Da li se pouzdano zna ima li ovaj telefon oleofobski premaz stakla ekrana, i Corning Gorilla Glass zastitu ili ne?

Takodje me zanima koliki je hendikep (u praksi) izostanak dual band WiFI-a?
 
Gorilla glass nema sigurno, na mom p10lite je ekran izgreban a bas sam ga čuvao. Bez gorilla glass-a staklo ili folija je izgleda obavezno.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Crne boje. Evo par skrinšotova sa uključenim slušalicama, jedna od novih tema, ima svoj apk za health... i izgled sms-a (to mi se jedino ne sviđa, a ne može da se promeni kroz teme).

Došao je sa nalepljenom folijom, koju ću skinuti kad nabavim staklo.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    928.3 KB · Pregleda: 352
  • 2.jpg
    2.jpg
    124.9 KB · Pregleda: 318
  • 3.jpg
    3.jpg
    166.6 KB · Pregleda: 308
  • 4.jpg
    4.jpg
    74.4 KB · Pregleda: 300
Poslednja izmena:
Gorilla glass nema sigurno...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Što je bez veze u današnje vreme. Ovakav tip ekrana, sa zakrivljenim ivicama, nikad ne funkcioniše dobro sa staklom ili folijom. Ivice uvek ostanu nezaštićene.
Uf, sve mu više nalazim falinke. Na žalost, baš mi se svideo.

I da li ima žiroskop? Negde kažu da, negde ne.
 
Meni se svideo na prvi pogled i onda sam shvatio da je to ustvari telefon na kojem se uštedelo na svemu mogućem da bi ubacili onaj ekran.
Sto se žiroskopa tiče, 99% sam siguran da ga nema.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Postoji zaštitno staklo koje ide i preko ivica, ne vidim šta je problem... nema žiroskop, jaka stvar :). Naravno da na nekim stvarima moraju da štede, ali sve u svemu, ima jako malo toga što fali. Pojavio se i honor 7X, koji je još više osakaćena verzija, a vidim po oglasima, skoro ista cena kao ovaj. Gde je tu logika, trebalo bi da bude max 250-60e.
 
Gorilla glass nema sigurno...

Mene fascinira koliko protivrecnih informacija ima (bar) kada je ovaj telefon u pitanju. Na dosta mesta se moze procitati da IMA (doduse unspecified) Corning Gorilla Glass, dok se na dosta mesta nedostatak istog pominje kao ozbiljna mana. Otprilike ima-nema je 50-50%.

@vylota

U tvom uvodnom postu si napisao da ovaj tel IMA radio...


Juče sam uzeo crni u mts-u... dosta sam razmišljao da li da ga zadržim, ili "menjam" za Xiaomi Mi Note 3, ili Mi A1, ali sam posle par sati testiranja odlučio da ga zadržim. Iz više razloga... Zadovoljava sve moje BITNE zahteve, a to su:
- veliki i odličan ekran, inače na 60% osvetljenja savršen, na 100% se odlično vidi i napolju,
- 4gb rama i 64gb memorije, sasvim dovoljno,
- dobar cpu, android 7, FM RADIO
- i, baš dobar zvuk. Ne prejak ali dovoljno jak(obožavam glasnu muziku u busu uz bubice), sa slušalicama koje posedujem, ath ckr10, vsonic vsd3s, i hifi man re300, kvalitet je o d l i č a n. ,)

...a opet, na svim mestim gde sam ja gledao specifikacije istog pise da ga nema. Ajd' molim te, bar ti iz prve ruke i provereno (ne bilo ti tesko, proveri jos jednom) ima ili nema - def?

Pozz
 
:) , Naravno da ima, pa prvo sam na fm-u probao slušalice, tek sam posle video da su tu i neke 3 pesmice. Odličan je prijem. Nisam video da li ima rds, mrzi me daa ga palim. Još uvek sam na redmi 4x, dok ne platim (zadnji) račun u vipu, 25tof, onda prelazim na mate u *******.
 
RNE-L21. Evo i FM-a
 

Prilozi

  • Screenshot_20171217-185530.png
    Screenshot_20171217-185530.png
    117.3 KB · Pregleda: 261
  • Screenshot_20171217-185545.png
    Screenshot_20171217-185545.png
    142.4 KB · Pregleda: 241
Poslednja izmena:
I meni se svideo na prvi pogled. Savršeno mi je legao u ruku i došao na prvo mesto želja.
Međutim, nije sve u dobrom ekranu. Stvarno mislim da je nemanje zaštite tipa gorila velika falinka. Četiri godine koristim telefon koji to ima i drago mi je što se ne bavim folijama i staklima.
Ako se pokaže da Mate 10 Lite ekran ima sličan vid zaštite onda vredi svaku paru.
Žiroskop sam pomenuo onako, zbog toga što se stvarno mogu pročitati oprečne informacije o ovom telefonu.
 
Vylota ne skidaj tu fabricku foliju, nijedna folija il staklo nece leci tako dobro :) Ja posle god dana na p9l imam samo dve sitne jedva vidljive crtice na njoj..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Postoji zaštitno staklo koje ide i preko ivica, ne vidim šta je problem... nema žiroskop, jaka stvar :). Naravno da na nekim stvarima moraju da štede, ali sve u svemu, ima jako malo toga što fali. Pojavio se i honor 7X, koji je još više osakaćena verzija, a vidim po oglasima, skoro ista cena kao ovaj. Gde je tu logika, trebalo bi da bude max 250-60e.

A u cemu je osakacena verzija 7x naspram Mate 10lite?
Po specifikacijama ovo su skoro identicni modeli?
 
prednja kamera, jedna umesto dve npr.
 
Ali zato provereno ima Corning Gorilla Glass i oleofobski premaz displeja... :(
 
Ja sam uvek stavljao zastitu i preko gorilla glass, tako da to i nije neki problem.

Gledajuci YT klipove Multitasking radi odlicno, otprilike ko na Mi A1, e sad, ocekujem odgovor iz prve ruke za MT, probaj da otvoris desetak aplikacija pa ga malcice maltretiraj da cujem rezultate.
Sve vise mi se svidja ovaj model, a posebno sto su u skoro identicnom kucistu kao kod Mi A1 spakovali 5.9", naspram 5.5", i sto na A1 boje izgledaju isprane u odnosu na Mate.
 
Nazad
Vrh Dno