Šta je novo?

Geforce 1050 i AMD760G pitanje

ScaRFacE[RGF]

Slavan
Učlanjen(a)
20.11.2004
Poruke
445
Poena
319
Drugaru sam malopre u staru Asus M5A78l plocu sa 760G cipsetom ubacio Geforce 1050. Ali, geforce 1050 nema mogucnost povezivanja starog analognog monitora. Resili bismo to lako da drugar ima kintu za nov monitor pa trazim alternativno resenje. Da li moze da se natera da itegrisana grafika, prikazuje sliku samo u 2D okruzenju a kad se upali neka igra da se "aktivira" 1050?
 
Imam HDMI to VGA adapter kod kuce, ali posto integrisana grafika vec ima D-SUB konektor, pitanje je da li to moze da se izvede, potencijalno, jeftino resenje vec znam. Hteo bih da izbegnem D/A konverter zbog mogucih problem sa rezolucijom i tome slicno
 
Takva kombinacija kako si ti zamislio ne može na tvom hardveru. Taj izlaz sa integrisane može da da samo ono što generiše integrisana karta. Postoje rešenja o kojima govoriš ali su to namenski radili za laptop rešenja.
 
To me je zanimalo. Da ne gubim onda vreme pokusavajuci nesto sto je nemoguce. Hvala.
 
Imam HDMI to VGA adapter kod kuce, ali posto integrisana grafika vec ima D-SUB konektor, pitanje je da li to moze da se izvede, potencijalno, jeftino resenje vec znam. Hteo bih da izbegnem D/A konverter zbog mogucih problem sa rezolucijom i tome slicno
Ja koristim taj adapter i nemam problema sa rezolucijom i sl,slika dobra,i da je moguce (cisto teoritski) to multi-gpu resenje nebi imao nikakve prednosti vec naprotiv,gotovo sam siguran da taj igp vise vuce struje i vise se greje nego gtx1050 u idle,takodje bi bila losija slika i nebi mogao koristiti sve prednosti graficke za video ubrzanje itd,nekupuje se nova graficka samo radi 3d performansi.
 
Poslednja izmena:
Sve mi je jasno. Bukvalno sam hteo da koristim IGP za "passthrough", samo da dovuce analogni signal do monitora. Ali, necu se vise baviti time. Hvala svima na odgovorima, da ne bijem glavom bezveze
 
Pozdrav svima. Planiram da kupim ovu karticu pa me zanima hoce li biti kompatibilna sa maticnom? Maticna koju imam je Dell Optiplex 780. A graficka koju trenutno koristim je gt440 i sve radi bez problema, osim sto mi je ventilator otisao pa se pregreva.
 
ne bi trebalo da bude problema ako je isto 760 cipset,oni skrnavi nforce i slicni za ranije amd sokete bi znali da prave problem sa modernijim kartama,ja nisam imao losih iskustva po tom pitanju bas od 7xx cipseta pa nadalje a nemali broj ploca mi je prosao kroz ruke i odavno imam pci-e 3.0 grafike.u svakom slucaju ako uzimas polovnu grafiku iscimaj se i probaj pre kupovine na svojoj ploci,a ako uzimas novo (sto sumnjam,po ovim cenama) naruci online i imas 14 dana da vratis bez ikakvog objasnjavanja.

a i poprilicno sam siguran da na 440gt moze da se stavi onaj deepcool vga kuler od oko ili cak ispod hiljadu dinara i da ce da bude dovoljan,a i ventovi nisu skupi.
 
Grafička će raditi, ali prvo provjeri da li model koji mjerkaš može da stane u kućište.
 
Ja sam kod mene u Del optiplex 960 morao da stavim low profile grafiku,posto je ono malo kuciste,ne znam koja varijanta je kod tebe u pitanju.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Kod mene je Optiplex 960 MiniTower, ali sam morao tražiti singlelost grafičku pošto je pitanje da li bi mogla stati dual slot kartica zbog jednog kondenzatora iznad PCI-E slota.
 
Kod mene je veliko kuciste ima prostora sto se toga tice. Razmisljao sam da kupim samo ventilator za gt440, ali sam ipak odlucio da kupim novu, jer je ova stara prilicno. Kojeg prizvodjaca mi preporucujete posto sam laik totalni po tom pitanju?
 
E zbog takvih stvari mi te brend masine idu na zivce,uvek neka muka oko upgrade-a,stalno im nesto smeta,u dnevnoj Dell u mojoj sobi Hp,sta god da sam radio dobro sam se namucio :)

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Ja sam ubacio Msi 1050 ti aero,varijanta sa jednim ventilatorom,nema onu varijantu da se gasi ventilator kad je temp ispod neke vrednosti,vec se non stop vrti,ali sve igrice teram na high ili ultra i ne prelazi 40 obicno je oko 38,ovo nije preporuka imam je tek 2 meseca,samo sam hteo da podelim moje iskustvo sa ovom karticom .

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Mene opeklo ovo sa pregrevanjem pa razmisljam da uzmem msi sa 2 ventilatora.
 
Gtx 1050 je prilicno hladna grafika,mislim da nece biti problema sa temperaturom,ako imas mesta ti uzmi sa dva,mislim da i ta sa dva venta ima opciju da se venilatori ne vrte dok ne dogura do cini mi se 60 stepeni,dobices na tisini :)

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno