Šta je novo?

Izuzetno osetljivi wireless adapteri za hvatanje udaljenih izvora

Corey

Slavan
Učlanjen(a)
14.01.2005
Poruke
868
Poena
319
Želim da uhvatim izvor wi-fi signala iz jednog dela kuće u drugom koji je udaljen nekih 15-20m. Da li je ovo moguće izvesti sa nekim izuzetno jakom antenom, ima li neko iskustva ove vrste? Na sajtu emmi-a sam našao nešto ovako, mANT30 PA. Da li bi ovo obavilo posao, i koje specifikacije da gledam prilikom kupovine? Ovaj konkretan model je baš skup, pa bih ako postoji kod nas, uzeo neki jeftiniji.
 
Ta antena sa linka je za velike udaljenosti, koriste je wifi provajderi sa dodatnim uredjajem kao AP.

Uzmi lepo razvuci utp kabl i kupi mikrotik ruter (hAP lite classic) i zavrsio si posao za sitan novac.
 
Ta antena sa linka je za velike udaljenosti, koriste je wifi provajderi sa dodatnim uredjajem kao AP.

Uzmi lepo razvuci utp kabl i kupi mikrotik ruter (hAP lite classic) i zavrsio si posao za sitan novac.
Da ne crtam sada gajbu i sve zidove, nije opcija da razvlačim kabal. Može neka druga opcija ?
 
Iz mog iskustva, to sa pojačavačima i antenama su samo polu-rešenja.

Imao sam WiFi ruter na jednom mestu u kući , i to prilično skup model od 100-ak evra. Trebao je da dobaci signal do kancelarije koja je udaljena 10m vazdušnom linijom, između njih su vazdušnom linijom bila preprečena samo dva prozora (istina, desno i levo su spoljni zidovi, ali izgleda kao jedan široki hodnik). Plus smo kupili extender i ubacili u kancelariju - ma kakvi... Signal je bio kriminalan, veza je pucala na svakih par minuta.

Na kraju smo uzeli nov ugovor i ugradili novu instalaciju kablovskog interneta u kancelariju.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Da ne crtam sada gajbu i sve zidove, nije opcija da razvlačim kabal. Može neka druga opcija ?

Koji ti je ruter sa kog hvatas signal?Moze druge opcije ali su skupe.

Mozda 2 airport extreme rutera ili nesto od indor opreme od Ubiquitija ili mikrotik.
 
Zavisi od guzve u vazduhu. Ako u okolini imas vise od 3 wifi mreze, bice problema.
Ako ikako mozes izbegni WiFi.
 
Probao sam TL-WN7200ND, TL-WN822N, neki no-name kinez, Asus N14, par rutera i TL-WN722N (mislim atheros verzija) se najbolje pokazao u slicnim uslovima.
 
Ovo bi bilo najbolje ali je skupo.

Wireless Wire :)

Nisam siguran da li signal prolazi kroz zidove, pise za prozore.Radi na 60GHz.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno