Šta je novo?

Mate10 pro ili S8

Pejkara

Poštovan
Učlanjen(a)
14.07.2014
Poruke
219
Poena
70
Moja oprema  
Mobilni telefon
Galaxy S20 exynos
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. ADSL
  3. Mobilni internet
m10pro rezervisan u mts cena 80.400 ali nikako da stigne, u medjuvremenu cena za S8 u mts je snizena i sad kosta 70.800 u mojoj tarifi preko box sto je razlika od oko 10.000 u korist s8.. da neduzim da li da cekam m10pro ili da pak izaberem S8.. oba fona imaju i svoje mane i prednosti ali me zanima vase misljenje... hvala :)
 
moj glas ide mate10 pro ako ništa onda zbog kvalitetnijeg externog zvučnika, 6gb rama i bolje baterije. verujem da mu je i kamera za slikanje bolja nego na s8 a ako nije onda su u pitanju nijanse.
verovatno s8 ima nešto bolji displej ali džabe mu to kada moram da ga držim na fullhd+ da ne bi rezao kao kinez od 110e
 
Poslednja izmena:
Po meni idi logikom dimenzija obzirom da su oba telefona odlična...ako ti m10 pro nije velik za hendlovanje, uzmi njega, u suprotnom s8 i uštedi 10ak hiljada ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Mate 10 pro ko kuca u ovom slucaju. S8 nema tu sta da trazi ni u kom pogledu (samo bi displej trebao da bude malo bolji).
70€~ nije nikakva razlika da bi razmisljao o ustedi. Edge ekran je po meni glupost nevidjena i tel ima oblik sapuna. Da je note 8 u pitanju pa da razmislis ovako ja bi cekao ako nije pre predugo
 
S8+ što se mene tiče. S8 nikako. Manji je brže se greje kad dodje do 36c gubi performanse što nije slučaj sa s8+.

P.s. malo bolji ekran ? da je "malo" bilo bi ok.
 
Poslednja izmena:
pa sto se dimenzija tice vise mi odg S8 msm za svakodnevnu upotrebu jer je manji a opet dovoljno velik za moje potrebe.. nista losije od s8 i m10pro lezi lepo u ruci ali se oseti razlika u velicini,, problem je jedino koristiti sa jednom rukom zbog velikog ekrana.. o izgledu meni su lepi jedan i dugi svako na svoj nacin jedino sto nmg da smislm na S8 je skener prsta koji se nalazi na "odvratnom" mestu.. to je sto se vizuelnog dela tice nisam ih uporedjivao jer u poslovnici ne stoje jedan do drugog.. koliko baterija na s8 izgura.. vidim da i oreo update stize na s8 na klipovima se vidi poboljsanje u performansama fluidniji u odnosu na nugat verziju.. planirao sam do "novaka" obavezno uzeti fon.. msm da cu sacekati jos 5/10 dana da vidim hoce li stici pre nego sto se odlucim na s8
 
Cena u mojoj tarifi L je 73.800 rata 3075 din malo skuplji od s8 70.800 a jeftiniji od mate10pro 80400
 
imali ko da je ubacivao beta verzije oreo na s8? msm jel ko testirao.. kako radi tel brzina i ostalo
 
Ne znam sto su zeznuli video na M10 pro. To mu je za sada jedina mana. Da li je hardverski problem ili se softverski moze ispraviti?
Ako je hardverski onda bas steta sto su napravili takav propust a mogo je da bude apsolutni best by zaokruzeni telefon.
Sto se ekrana tice mislim ne zaostaje toliko za samsungom kao sto je to bio slucaj do sada. Ekran je fenomenalan i niko nema razloga da se zali na isti iako je samsung malo bolji.
U11 ne bi razmatrao. Da je U11+ pa da uzme u obzir
 
Mene takođe interesuje razlika izmedju ova dva ekrana, Huawei AMOLED i Samsung Super AMOLED. Ne znam ima li neka maloprodaja da pogledam oba fizički? To "malo" bolji mi ništa ne znači dok ne vidim, koristim trenutno A5 2016, ne znam da li je u tom rangu huawei ili lošije... S8 već ima i bolji PPI i rezoluciju pa kapiram da je neprevaziđen.
 
Poslednja izmena:
Mene takođe interesuje razlika izmedju ova dva ekrana, Huawei AMOLED i Samsung Super AMOLED. Ne znam ima li neka maloprodaja da pogledam oba fizički? To "malo" bolji mi ništa ne znači dok ne vidim, koristim trenutno A5 2016, ne znam da li je u tom rangu huawei ili lošije... S8 već ima i bolji PPI i rezoluciju pa kapiram da je neprevaziđen.
Bolji ti je dosta samsungov. Boje su i slične rezolucija primetna razlika u korist samsunga, osvetlenje samsung nekih 10-15% youtube oko 25% sa boost oko 40-45% samsung. Takodje ti je samsungov DCI-P3 Gamut.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
@Sava89 e dobro pa si mu i objasnio posle tri ipo meseca ;) ;)

Sent from my Mate 10 Pro
Xaxa ma ni ne vidim datume nego kad ne znam šta cu sam sa sobom napišem negde nešto kao i ovo sad xD.

Sem toga niko ništa napisao pa reko aj'd

Raspali TT pro u bagovima ne XDA jedva radi, ovde za note8 koj je subscribovan ga nema u subscribed xD

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Znam...evo zadnjih dana kad kliknem na neku notifikaciju, on me samo odvede na home (mislim na tapatalk) ne na samu temu gde sam quotovan :(

Sent from my Mate 10 Pro
 
Nazad
Vrh Dno