Šta je novo?

TV Vox i android box

Aleksa85

Poštovan
Učlanjen(a)
04.11.2014
Poruke
181
Poena
80
Pozdrav ljudi,

na ovom forumu upoznao sam se sa postojanjem android box, pa nameravam da kupim Vox tv od 21.000 dinara (znam šta ćete mi reći, ali takve su mogućnosti) i za 8-9.000 neki android box. Računao sam da mi je to bolja varijanta nego da jurim neki smart od 30.000. Ovaj vox je tri godine garancije pa se nadam da će završavati posao.

Interesuje me vaše mišljenje koji box bi bio ok za ove pare. Ne bih uzimao iz inostranstva, treba mi za kodi, youtube, poneku igricu za klince, ali ne neke previše zahtevne, obične tipa Angry birds i sl. Net je 10/1 Telekomov. Nadam se da je ta brzina protoka dovoljna, da neće biti prekidanja i sl. Preko KP od box-ova ima svašta ali nisam stručan da sam odlučim. Trenutno imam Total tv. Pretpostavljam da se box sa tv-om povezuje preko hdmi?

Još jedno pitanje, kakav je Plex? Svi pričaju o Kodiju, ali sam čuo i za Plex. Ima li neko iskustva?

Hvala unapred. Super je što ovakvi forum postoje, pre svega zbog ljudi kao ja, jer nam pomažete da rešimo neke nedoumice.
 
Mislim da je bolje uzeti kršten televizor a malo sačekati sa boksom, ipak ti je TV važniji. Imao sam slično razmišljanje dok neko nije pomenuo "džaba ti garancija kad više vremena TV provede u servisu nego kod tebe". Većina tih jeftinih televizora ima stvarno lošu sliku a to nikakav box ne može da popravi.
 
Box je odličan, ali ti imaš drugi problem. 10/1 net ti ni približno nije dovoljan za gladak stream... ispod 40/2 nemoj ni da razmišljaš o kodiju isl.
Bez preterivanja ,imam 10/1,doduše gledam sport preko kodija,ali ono što sam probao od filmova i serija 1080p ili 720p radilo je bez problema

+1 Ovo je istina... ni jedan od tih voxova, foxova, vivaxa isl ti neće obezbediti prijatno filmsko iskustvo, bez obzira koji box i net imaš.
Zavisi. kod jeftinih televizora veća je mana završna izrada,jeftin materijal,manjak opcija,dizajn. Slika neće sigurno pokvariti gledanje filmova,ovako kada napišete zvuči kao da su to crnobeli televizori bez daljinskog upravljača
 
Ovako, promislio sam malo bolje i shvatio da ste mozda u pravu pa sam na kraju uzeo http://www.winwin.rs/tv-audio-video...6x768-hd-ready-hdmi-usb-t2-tuner-6820681.html.
A android box cu uzeti kad budem imao kintu.
Interesuje me da li ce mi stvarno biti dosta brzina od 10/1. Sta mislite? Kodi koristim na tabletu, ponekad se desi neki zastoj ali uglavnom radi bez problema. Medjutim, da li ce drugacije biti kad je u pitanju tv? Mislim da nije problem uzeti u telekomu brzinu od 20/1, valjda u okviru box paketa veca je cena oko 100 din.
 
Ovako, promislio sam malo bolje i shvatio da ste mozda u pravu pa sam na kraju uzeo http://www.winwin.rs/tv-audio-video...6x768-hd-ready-hdmi-usb-t2-tuner-6820681.html.
A android box cu uzeti kad budem imao kintu.
Interesuje me da li ce mi stvarno biti dosta brzina od 10/1. Sta mislite? Kodi koristim na tabletu, ponekad se desi neki zastoj ali uglavnom radi bez problema. Medjutim, da li ce drugacije biti kad je u pitanju tv? Mislim da nije problem uzeti u telekomu brzinu od 20/1, valjda u okviru box paketa veca je cena oko 100 din.

Da li imas LAN prikljucak iza TV.Cale uzeo isti takav i nema pozadi LAN,a svuda na netu pise da taj model ima.
 
Jedan od sajtova:
https://www.displayspecifications.com/en/model/56a3b6b
pa pod network
ili ovaj::......
Sad sam pogledao i uputsvo i postoji LAN na slici.

Nemoj da gledaš UK sajtove. Često se modeli za njihovo tržište razlikuju od ostatka sveta. Nije prvi put da na zvaničnim stranicama stoji da nečega ima, a na televizoru fizički ne postoji. Mada to važi i za još poneka velika tržišta. Zbog toga sam ako nisam bio u prilici lično da pogledam, često preko telefona insistirao da mi prodavci lično pogledaju ima li toga što me interesuje. Ne samo za TV.
A uputstvo je uvek univerzalno i pokriva sve podvarijante.
 
Poslednja izmena:
@BokiPK Tako radim i ja kad kupujem za sebe.Cale hteo neki TV da nije od onih kung fu marki,a ovaj mi je delovao best buy sa 3 godine garancije.Izgleda da su za non-EU trziste uklonili LAN,posto sam video da ima i na nekim francuskim i i italijanskim sajtovima.
 
Nazad
Vrh Dno