Šta je novo?

Napajanje - oko 50e

toxicm

Slavan
Učlanjen(a)
25.01.2012
Poruke
2,406
Poena
255
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 7700 / LC-CC-120
Matična ploča
Asus H110M-C
RAM
Kingston HyperX HX424C15FB/8 8GB DDR4 2400MHz CL15
GPU
XFX RX470 4GB RS Triple X
Storage
SSD CT250GB BX100 + HD WD500GB + 320GB
PSU
Chieftec ELP-700S 700W
Kućište
Chieftec LF-02B
Monitor
Samsung T220
Ostale periferije
WF TV2000XPG, P217D
Laptop
Asus ROG Strix G15
Mobilni telefon
Pixel 6a
Pristup internetu
  1. ADSL
  2. Mobilni internet
Sinoć mi je otišao OCZ iz profila pa je došlo vreme za novo. Nisam duže vreme pratio napajanja, a žuri mi se da osposobim PC. ( :
LM, što sam sinoć i jutros uspeo da ispratim, za ~50 evra u ponudi kod nas (ne bih preko KP-a) imam sledeći izbor:

EVGA W1 100-W1-0500-K2 - 6500din
Antec VP500 PC VP Series - 6500din
Chieftec GPE-600S 600W ECO - 7000din +

Ima li nečeg boljeg, neka preporuka?
 
Takođe, kakva je ova ELP Chieftec serija, konkretno Chieftec ELP-600S? Ništa ne nalazim. Ima i nekih novih imena u tom cenovnom rangu... Ovaj GPE-600S Eco mi je bio prvi izbor, ali ne bi davao više od 7000 za njega, a čini mi se da tu gde ga ima traže značajno više. Za 8000 već ima i boljih napajanja...
 
Bilo je kod najpoznatijeg madjara EVGA B1 za 55e ili ti malo preko 6500 din. Verujem da su sad cene otisle malo gore, ali nije preko 7k kod njega sigurno. Ja bih to napajanje uzeo. Opet proveri cenu, nasi radnje malko vise furaju cene za EVGA napajanja.

Za 8k i malo preko tipa 8200 vec ima Sama Armor od 550w.
 
Poslednja izmena:
Gledao sam i taj Sama Armor, to mi je nepoznat brend, ali vidoh negde da se hvali. Ima i neki Njoy, zilion TT-a, CM-a, LC-a i Chieftec-a sa hiljadu i jednom oznakom. Nema šanse da pohvatam šta je šta.

GPE-600S Eco nema nigde po pristojnoj ceni, možda GPE-700S ima za oko 8300 dinara. Ne znam da li je bolje to ili taj Sama Armor?

Mađare ne uzimam u obzir pošto ću da naručim do večeras da bi mi stiglo do subote. Inače, gledam malo jača napajanja jer mi je u planu neki 7700 ili 8400 ili 1600 u neko skorije vreme, mada kakve sam sreće ima sve ostalo da zamenim pre procesora. Prvo mi je grafa otišla, sad napajanje, samo čekam kad će monitor da se ugasi...

Edit:
Ovo Sama Armor je u stvari MS sa drugim brendom izgleda, odnosno pišu brend koji god žele. Ne znam samo kakav im je kvalitet, a ni koja je snaga. Na sajtu su specifikacije poprilično mršave.
 
Poslednja izmena:
Gledam i Chieftec ELP-600S i 700S, po nekim opisima deluje kao dobra serija. Čini mi se da je do 7000, odnosno do 8000 dinara dobar izbor trenutno?
 
To je neka nova serija pa nema puno podataka i testova, ali malo su mi cudne ove specifikacije za +12V grane (54A + 21A) - http://www.chieftec.eu/images/stori...ries/elp-700s/files/elp-700s_datasheet-en.pdf

Ako hitno treba da osposobis komp, mozda da uzmes LC600H 12 V2.31 za oko 4000 RSD - svakako je dovoljan za taj G4560 sto imas.

Posle kad/ako skupis lovu za novu konfu, uzmes neki Seasonic i pevas :guitar:
 
Mislim da je to greška u pdf-u, ima samo jednu +12V granu od 54A. Jeste nova serija, ima samo nekih ruskih testova (npr. ovaj ili ovaj). Po njima je dobro, ali mi nisu nešto pouzdan izvor. Po specifikaciji je i malo bolje od GPE serije, cenovno su tu negde. Danas nisam stigao da naručim, ali ću sutra ujutru najverovatnije njega. Ima ga na par mesta za ~7600 dinara što mi se čini OK cenom.

Uzimam sad napajanje i teram dok i ono ne crkne pa ne bi baš da uzimam LC. ( : Gledao sam da uzmem i SS520, ali ga trenutno nema kod nas. Ostala su dosta skuplja, a nisu mi potrebna ni za sledeći upgrade.
 
Poslednja izmena:
I SPS-530M mi je u razmatranju, sviđa mi se 14cm vent. Međutim, modularnost zbog čega i ima nešto veću cenu mi ne znači puno. Sleeve ležaj kod ELP-a mi ne smeta, ono mi se i dalje čini najboljim izborom po ukupnom kvalitetu izrade, snazi i ceni.
 
Poručio Chieftec ELP-700S 700W za 7690 dinara (besplatno slanje), stiže sutra. ( :
 
Hoću, mada je pitanje koliko ću uspeti da ga opteretim s trenutnom konfom. Negde posle Nove bi trebalo da se zameni i procesor (ako mi ne rikne još nešto...) pa ću onda da odradim neki malo relevantniji test.
 
Nazad
Vrh Dno