Šta je novo?

Mini ITX ploče

I koliko mi se čini, nijedna X570 ITX ploča, neće imati PS/2.

Ili grešim?
 
Da li će izbacuvati B seriju? Ova Z je preskupa.
 
Preporuka za A320 ploču? Na nju bi išao 200GE ili 2200G

Sent from my Galaxy S10e using Tapatalk
 
Preporuka za A320 ploču? Na nju bi išao 200GE ili 2200G

Ako se ne varam, postoji samo jedna MiniITX A320 ploca - ASUS Prime A320I-K. Kod nas je sigurno nema, a na zapadu je cena trenutno ~50% visa od najavljene i "preporucene", zbog cega je nema nikakve svrhe kupovati.
 
Ako se ne varam, postoji samo jedna MiniITX A320 ploca - ASUS Prime A320I-K. Kod nas je sigurno nema, a na zapadu je cena trenutno ~50% visa od najavljene i "preporucene", zbog cega je nema nikakve svrhe kupovati.
Ma može i B350, uglavnom za HTPC.

Sent from my Galaxy S10e using Tapatalk
 
Ma može i B350, uglavnom za HTPC.

Da sada uzimam za sebe AM4 u ITX formatu, verovatno bi izbor bio MSI B450I Gaming Plus. Cena bi na KP trebala da bude 110-115 EUR. B350 ima slicne cene sem ako nadjes na nekom velikom popustu, a Asus Strix verzija je vec poprilicno skuplja (skoro 30%) i nesto bolja.
 
Da li je dobra kombinacija Ryzen 5 3600 i ASRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac i Ram od 3000Mhz ili da tražim drugu Mini ploču?
 
Radiće posao. Možeš i Gigabajtovu ploču...
Potraži Crucial Ballistix Sport LT na 3200 CL16, dobar i jeftin niskoprofilni RAM (bolja kompatibilnost s kulerima).
 
Uzeh na kraju ASRock Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac i ne prođoh baš jefino ali šta da se radi, izbor mi je bio veoma ograničen...
 
Da li ću moći sa 3600 da update BIOS ili moram da stavim neki stariji Ryzen pa onda?
 
Nema jos X570 Mini ITX kod Madjara. Cak ni Gigabyte Aorusa koji je prvi izasao.

Razmisljao i ja da uzmem onu MSi B450 jer je jeftina, ali nije onaj hladnjak dovoljan za 3900X :(
 
Trebalo bi da bude ok, VRM neće mnogo da se greje...samo lepo ohladi procesor.
Ili uzmi Asus B450i? Mada, ni taj hladnjak nije mnogo bolji...

Ako će ti pomoći kod izbora, MSI ima M.2 slot na poleđini ploče a Asus ima i jedan napred. Jedino nisam siguran da su oba NVMe, prouči manual da vidiš koji je koji i gde...
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da bude ok, VRM neće mnogo da se greje...samo lepo ohladi procesor.
Ili uzmi Asus B450i? Mada, ni taj hladnjak nije mnogo bolji...

Ako će ti pomoći kod izbora, MSI ima M.2 slot na poleđini ploče a Asus ima i jedan napred. Jedino nisam siguran da su oba NVMe, prouči manual da vidiš koji je koji i gde...

Gledao video gde je lik tu MSI B450 je doveo do 127C na VRM bez overclocka na 2700X u 15 min blendera, potrosnja bi trebalo da bude tu negde. A ja cu sigurno klokovati jer ce mi biti pod vodom.
To i WIFI 6 mi je glavni razlog sto hocu X570.

Doduse B450 ima jos jedan minus, a to je kad bocnes dva m.2 GPU radi na x8, umesto x16. Sto mi trenutno nije problem, ali ne znaci da nece biti za godinu-dve.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako je nadrukao temperaturu toliko...možda je preterao s naponom ili nije imao ni trunku vazduha u kućištu?

Anyway, izgleda da ti ne gine X570, heh...
 
Ne znam kako je nadrukao temperaturu toliko...možda je preterao s naponom ili nije imao ni trunku vazduha u kućištu?

Anyway, izgleda da ti ne gine X570, heh...

Ja sam se zeznuo, sa 1.42V je dobio 127C, a sa stock naponom je dobio 89C. S tim da je ovo bio open bench test. Sto znaci da ce u mini ITX kucistu sigurno biti dosta gore.
 
ASRock X570 ITX ploča izlazi krajem meseca za 240$ (Newegg).
Asusova onda nema šanse da bude ispod 250$, lol...
 
ASRock X570 ITX ploča izlazi krajem meseca za 240$ (Newegg).
Asusova onda nema šanse da bude ispod 250$, lol...

Asrock doduse ima TB3, ali svakako i ja mislim da strix nece biti ispod 250-300e.
 
A tek Impact...
 
Meni deluje najlosije od svih X570 ITX ploca. Samo jedan M.2 i to pozadi, ima da se greje ko blesav. I samo 4 USB Type-A USB porta. Mis, tastatura, sluske, jedan externi HDD i gotovo. Ne daj boze da imas web cameru, printer ili jos USB uredjaja. Mada se moze resiti hub-om.
 
Mada se moze resiti hub-om

Upravo tako. TB3 je glavni razlog da se kupi ta ploča...možda nekom bude od koristi Intelov cooler mount. Mislim da su svesni da je ova ploča prilično niche i da se neće prodavati mnogo...
 
Dodje mi da je kupim samo zbog toga sto je jedina X570 mini ITX ploca dostupna kod nas/madjara/newegg :D
 
 
Buildzoidova analiza ASRock X570 ITX ploče:



TL;DW

Odličan VRM (4x2+2, 60A power stages) ali je zabrinut zbog memorijskog dela jer je ASRock natrpao hrpicu stvari između procesora i RAM slotova, što ugrožava signal i potencijalno ograničava RAM OC. Takođe, RAM QVL je fuj. Zadovoljan je hladnjacima i kako je raspoređena toplota/faze.
 
Nazad
Vrh Dno