Šta je novo?

Mini ITX ploče

odlicno je, imam i Silver Stone 600w i Corsair 600w... isto mi funkcionisu s mojim komponentama.Corsair ima veci i tisi vent samim tim verovatno moze bolje da ohladi.... A silver stone mi ima bolje kablove, mekanije i krace... posebno lepo resen kabl za grafiku... logicnije okrenute kablove.
ne mogu da kazem koje je bolje.... najbolji izbor mi je Silver Stone 700w SFX-L ako mozes da stavis...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Hvala za info.
Mislim da će onda sf600 biti dobar izbor, a sviđa mi se i zero fan mode.
 
mali oprez ukoliko neko ima Z270-i strix plocu i hteo bi da poveze nesto na usb 2.0 header... ova ploca ga nema a konektor koji je oznacen na slici sluzi samo za potrebe servisa...

konektor se inace apsolutno nigde ne pominje u uputstvima i dobio sam odgovor cemu sluzi tek nakon prepiske sa asus supportom. puno ljudi i dalje misli da se radi o usb 2.0 headeru pa ce neko verovatno da osteti plocu ili nesto spali. predlozio sam im da dodaju opis headera u uputstvima ali ne verujem da ce se to desiti jer koliko vidim zanima ih samo rgb i apdejtovi za fking auru...

nikad vise ni sraf od asusa.

.......png
 
@ericm kako se tačno zove taj konektor po uputstvu sad kako stoji i šta je navedeno da tačno radi?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
problem je sto ovaj konektor nije uopste pomenut u uputstvu, zato sam im i pisao pa su mi tek tada odgovorili da taj konektor sluzi samo za potrebe servisa i da ploca definitivno nema usb 2.0 header.
moja z370-i recimo ima...

na netu sam nasao da par ljudi kaze kako raspored pinova na ovom headeru odgovara usb 2.0 headeru.

nije mi jasno kako ovo uopste nisu pomenuli u uputstvu.
 
ASRock Deskmini A300 i Noctua NH-L9a-AM4:
IBCpKqI.jpg


E5DFxb3.jpg


Mbsww3u.png
 
Video sam ovo već, zapljunuo!Jos samo da izbace novu apu i mašina za mene kao stvorena!
 
Buldzoid teardown MSI MPG Z390i Gaming Edge AC ploče: https://www.youtube.com/watch?v=QASxfJCfCJM

TL;DW
VRM je 6+1 (nije 100% siguran, voltage kontroler je čudan), 40A MOSFETi, dopada mu se kako je MSI rasporedio faze na ploči. Zadovoljan je hladnjacima, dobri su. Po pitanju efikasnosti, za nijansu (ali baš nijansu) je slabija od Gigabyte Z390i Aorus Pro WiFi koju je testirao, ali ima dosta bolje hladnjake. Sve u svemu, OK ploča što se tiče VRM-a.
Još kad MSI ne bi bio najgori po pitanju konektora, kao i kod AMD ITX ploča...
 
malo sam "modovao" svog malog impacta :). jes' da se ne vidi u masini ali ja znam da je ceo crn :D

Screen Shot 2019-02-23 at 12.14.03 PM.jpg
 
Poslednja izmena:
pa... crna je...

ovo je originalna slika:

Maximus VIII Impact_3D-1_678x452.jpg
 
verovatno ali je moja vec izasla iz garancije.
 
Video sam ovo već, zapljunuo!Jos samo da izbace novu apu i mašina za mene kao stvorena!

S obzirom da je mobilni APU iz serije 3000 i dalje Zen+, ne vidim kako će novi APU za desktop biti Zen 2. I sam AMD je rekao da neće biti Zen 2 APU, kad izađe Zen 2 za par meseci. Doduše, to se odnosilo na "prazninu Zen-a 2" za iGPU na samom PCB-ju, tako da je moguća i drugačija izvedba za sam Zen 2 APU, kao što je to slučaj sada.

Azijiski link, verujem da su slike dovoljne, kako izgleda A300 "kutija":

https://www.techbang.com/posts/68576
 
ok nisam ni mislio konkretno sada, vec cim stignu naslednici sa verovatno boljom grafikom.
 
ASRock Rack EPC621D4I-2M

D5w8q5WUEAA-km7.jpg:large


D5w8sC8UYAAYrq1.jpg:large


D5w8tIwUwAEqWsT.png:large
 
Da li je neko pratio kakva je ponuda ITX AM4 ploca kod nas? Mislim da bi mi idealan izbor bio Asus ROG STRIX B450-I GAMING, ali takve egzotike je realno retko kada i bilo u ponudi kod nas.
 
Na Newegg-u ima za 22k sa sve shipping-om i carinom, znatno jeftinije nego preko Amazona, ako ne nađeš kod nas.

"Idealan" izbor zavisi od mnogo faktora. Recimo, meni bi idealan izbor bio mini ITX ploča sa A320 čipsetom od 50 evra i bez zvučne karte, ali ne postoji.
 
Da li si narucivao nesto sa Newegg-a sa isporukom u Srbiju? Ako su stvarno ukljuceni svi troskovi, moze biti interesantna opcija za neke stvari.
 
Eto, kao da su me culi :happy: Bice od ovoga sjajan NAS
 
@netlord, ne znam za ASrock, ali zasto su Supermicro ploce za izbegavanje? Kvalitetne su, imaju odlican support, designed in USA, PCB made in Taiwan, inovatori su. Sta drugo ne valja kod njih, sem toga da su obicno serverske i kompatibilno-ogranicene..?
 
@netlord, ne znam za ASrock, ali zasto su Supermicro ploce za izbegavanje? Kvalitetne su, imaju odlican support, designed in USA, PCB made in Taiwan, inovatori su. Sta drugo ne valja kod njih, sem toga da su obicno serverske i kompatibilno-ogranicene..?
Mislim da si pogresno razumeo.Prethodnom recenicom sam hteo reci biraj Supermicro, Asrock sa Marvelom zaobiđi. Naravno ako misli
na ozbiljniji setup, kompatibilnost, esxi...
 
Da li na tržištu postoji mini ploča za 3. generaciju Ryzen procesora?
 
Nazad
Vrh Dno