Šta je novo?

Mini ITX ploče

pa koje to besnilo od memorije imas? to neki samsung b? ja sam uzeo micron e, 3000 CL15, ako bude radio kao 3600 CL16 bicu srecan. znaci gigabyte b550 voli o/c rama. lepo je cuti i to mi je bitno. procesor ni ja necu da o/c, trenutno mi je bitan samo single core boost, i da se ne greje puno.

edit: nista, narucio sam gigabyte b550. izgleda da ima najbolji vrm. meni se iskreno vise svdija 8 faza 60A kod msi ploce nego 6 faza 90A kod gigabyte, ali testovi pokazuju da je gigabyte bolji. verovatno zato sto ima bolje reseno hladjenje, onaj backplate pomaze sigurno, kao i masivan prednji kuler. ne svidja mi se sto heatpipe povezuje hladnjak za chipset sa hladnjakom za vrm, pa muceni chipset mora da trpi toplotu od vrm-a. kao kad imas gadne komsije koji prave zurku svaki dan...
 
Poslednja izmena:
Ovaj Crucial je Micron 8Gbit E-Die. Heatpipe konekcija je plus nije minus cheapset ne prelazi 35C.
 
svasta, pa isti sam i ja uzeo. kako si ga naterao na te besne frekvencije?? znaci ploca je prilicno raspolozena za o/c rama, i lepo se slaze sa micron e . to je fino znati.

heatpipe je dobra stvar za vrm, ali pitaj chipset kako mu je kad nesto umesto da ga hladi ono ga greje :d
 
znam taj link, procesljao sam tu temu. ti imas bas ove crucial 3600 CL16 i zapali su ti micron e? posto su poceli da uvaljuju micron b u njima, i ja sam zato kupio stari kit 3000 CL15 jer on sigurno ima micron e. sad da li taj micron e iz mog kita moze isto sto i taj tvoj - ne znam
 
necu ja skoro da sastavim komp, ali tad cu da proverim svakako. bas ti se posrecilo za ram, cestitam!
 
ljudi, ja sam se izgleda masno zaj.e.bao... ova b550 gigabyte ploca ima samo jedan pwm konektor, a meni za aio trebaju dva!

otkazao sam porudzbinu, koja je.b.ena ploca ima dva pwm konektora od b550 brace?
 
Gigabyte B550I AORUS PRO AX ima 1 za CPU fan i 2 za sistem fan-ove. Ne znam koju si ploču ti poručio. Drugi konektor na AIO je inače često za RGB.
 
bas sam sad dosao da editujem post, da se izvinem i ne zbunjujem ljude koji razmatraju ovu plocu. doslo je do zabune. imao sam imformaciju da je samo jedan od dostupnih fan konektora pwm.

ta ploca je u pitanju, nju cu da uzmem. mislim to je jedina gigabyte b550 ploca dostupna...

dakle, meni trebaju 3 pwm konektora, jedan za pumpu, jedan za vent za radijator i jedan za vent za kuciste. Dimco, jel mozes molim te da mi potvrdis da su svi ti konektori pwm?

edit: u pravu si, i pumpa i vent od aio imaju rgb konektore, ali koliko vidim ploca ima dva rgb konektora, to nece biti problem
 
Svi su PWM
 
Nazad
Vrh Dno