Šta je novo?

Potreban mali savet (Jeftin HP laptop)

MostWanted

Cenjen
Učlanjen(a)
12.07.2013
Poruke
662
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & BeQuiet Pure Rock Slim 2
Matična ploča
Asus B550-PRO
RAM
16GB DDR4 3200MHz Kingston
GPU
MSI Radeon 6700XT 12GB
Storage
1TB nvme SSD Kingston
Zvuk
Tannoy Gold 5
PSU
Fractal ION Gold 750W
Kućište
Cooler Master Silencio S600 + BeQuiet Silent Wings 3 120mm
Monitor
LG UltraGear 27'' 1440p 165Hz
Miš & tastatura
Logitech G Pro tastatura i mis
Ovako, imam dilemu da li da kupim HP laptop il' jok.

Radi se o ovom modelu:
http://www8.hp.com/no/no/products/laptops/product-detail.html?oid=17193313#!tab=specs

Mogu da ga kupim po povoljnoj ceni od 370 evra, sto je, budimo realni, solidna cena za 6GB Ram-a, SSD, i3, FHD IPS...

Ne znam iz iskustva, ali vidim da svi pricaju da su HP laptopovi ocajni, i vidim da najvise prijavljuju kvarove sa njima, i kazu da ako postoje dobri modeli, to su skupi probook-ovi, a ne ovo sto ja gadjam da kupim. Sta vi kazete?

Pogledao sam ga uzivo, plastican je i... Sta znam... Imao sam i dell plastikanera 3 godine pa je relativno dobro preziveo, osim sto sam ga razvalio par puta kada ja padao sa stola, pa nisam siguran da li malo skripi zbog toga :d

Ne zelim da imam te gluposti od problema sa laptopom kao sto su pregrejavanje i tome slicno, kao ni da se raspadne za godinu-dve (fizicki), tako da me zanima sta vi imate da kazete, da li da ocekujem ocajan kvalitet i kvarove ili je to samo mit/vise ne vazi/sta god? :crash:
 
Ja se vodim onom starom: "Koliko para toliko muzike".
370 eura za i3, SSD, FHD IPS... nece da moze. Kod Dell-a ta konfiguracija ide preko 5 glava.
 
Jeftini HP Compaq laptopovi biznis klase su nekada bili odlicni. Ovo je...tja, bolje uzmi neki Lenovo uredjaj. HP nije vise toliko kvalitetan u nizem cenovnom rangu a o eventualnom lakom odrzavanju nema ni govora. Da bi npr zamenio termalnu pastu moras da rasklopis bukvalno ceo uredjaj. Ruku na srce, sada su za te pare svi plastikaneri i to sa losom plastikom. Nekada si za malo veci novac od HP-a dobijao kvalitetnu plastiku sa magnezijumskom prevlakom, odlicne sarke, pristupacan procesor..bilo nekad, sad se pripoveda. Kvalitet kod HP-a mozes da ocekujes od 600 eur pa navise. Pogledaj i ostale u tom cenovnom rangu pa sam odluci. Za taj novac sama konfiguracija je odlicna. Ako laptop neces puno da nosis verovatno ce kvalitet biti zadovoljavajuci. Ako ce laptop podosta da se nosi ulozi vise novca za takvu konfiguraciju.
 
Poslednja izmena:
Rekao bih da covek nije u Srbiji (cim je linkovao neengleski tj norveski sajt hp-a) pa oglasi u Srbiji verovatno otpadaju. Ti uredjaji sa oglasa su uvek macka u dzaku - mozes super da prodjes (kao ti) ali i veoma lose.
 
Poslednja izmena:
Da, oglasi mi nisu interesantni. Ne znam stvarno, 370 evrica jeste mnogo dobro sa ovu konfiguraciju, tako da mora da su stedeli negde, ocigledno na kvalitetu izrade, ali sta znam... Do sad sam imao dell plastikanera kao sto sam naveo, nisam primetio da je to toliko smetalo. Izdrzao je 3 godine, i sve sto mu se polomilo je od padova sa stola, ne zbog lose izrade i tek tako. Ali mozda ste u pravu, bolje da se ne igram s tim nego da kupim nesto kvalitetnije.
 
Izdrzace i ovaj ako ga ne akas puno. Nije od papira. Ako ces da ga nosis cesto sa sobom prosto ti treba kvalitetniji uredjaj.

Uzeh ja ovo cudo na kraju. Javicu za par dana kad stigne i za par meseci posle koriscenja kakav je.
Nosicu ga puno sa sobom ali imacu u vidu to da je lose izrade tako da cu biti pazljiv. Ako izdrzi 3 godine, bicu prezadovoljan, to mi je cilj.
 
370evra za taj laptop? I ja bih ga uzeo odmah, to je super cena za sasvim pristojnu konfiguraciju :)

Evo ovde na poslu imam jedan od tih jeftinih HPova, već godinu dana radi lepo. Naravno, ja ga pazim, sigurno mi nikada laptop ne bi pao sa stola ;) (heh, i mobilni telefon mi je za sve ovo vreme pao na pod bukvalno 1x, a tablet nikada ;) )
 
Samo da javim da je laptop stigao danas. Odlican je. Bar za ovaj novac. Ekran fenomenalan, nikad ne bih ocekivao Full HD IPS mat ekran na laptopu od 370€.
 
Da ne otvaram novu temu, posto se opet radi o jeftinom laptopu. Ljudi, ne zelim da vam stajem na muku, ali budimo realni, u Srbiji se dere sa cenama laptopova, i meni uopste nije jasno zasto toliko, i kako, kada je prosecna plata tolika kolika je.

Nisam se uopste raspitivao, pa me zanima koliko kosta naruciti laptop iz Norveske, posto mislim da su ovde ponude vrlo, vrlo pristojne, kao ovaj hp koji sam kupio (vidi prvi post u temi). Sta tu dodatno treba da se plati, i je l se placa neka carina i koliko?

Trenutno za 500 evra mozete da dobijete ovo:

HP14BF182NO

14" full HD IPS
i5 8250u
8GB DDR4
nVidia Geforce 940MX sa 2GB ram-a
256GB SSD
3cell 41Whr
Aluminijumska izrada, 1.5kg tezak

Sta vi mislite o ovome? Ja mislim da bolje ne moze, i da se isplati narucivati iz norveske cak iako carina + dostava iznosi 100-150 evra.
 
Kome ne smeta tastatura sa Å, Æ, Ø i ostalim izmešanim znakovima.
Drugo, ne znam nijedan lokalni sajt koji bi slao robu u Srbiju. Elkjøp ne može ni da se otvori van No.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno