Šta je novo?

Monitor ne pokazuje sliku a računar radi

Flytor

Poznat
Učlanjen(a)
12.12.2017
Poruke
2
Poena
41
Pozdrav svima.Imam jako čudan problem kada upalim pc sve se uključi u kućištu al ne pokazuje sliku na monitoru,kada ugasim pc i ponovo upalim sve radi normalno uključi se,pc je jako nov star je 3 ipol mjeseca ovo mi se ne događa svaki put niti često već u prosjeku svako 2 3 tjedna a može se desiti i 2 puta u 2 dana,dosada mi se to desilo 7 8 puta u ova 3 ipol mjeseca,koristim stari monitor LG Flatron E2242 (kupljen 2012 god) koji nema HDMI a morao sam dodatno kupovati adapter HDMI da bi mogao koristiti ovu grafičku na ovome monitoru,Znači sve mi radi inače normalno igre bez problema,znalo mi je bit takodjer da kada se ugasi ekran nakon 15 minuta što je meni namješteno kada nisam aktivan,poslije toga nisam mogao upaliti sliku mrdam mišom ekran crn,restartam pc provjerim ponovo jedno 10 puta stavio sam nakon 1 minute da se ekran ugasi i svih 10 puta mi se palio ekran nakon što sam prodrmao miš,baš čudno,sve sam pogasio u power options neke stavke,ovaj problem nisam imao nekih mjesec ipol dana i zatim mi se ponovo pojavio :S

Konfiguracija je

matična: PC Mate B350
procesor:Ryzen 1300x
GPU:GTX 1050 Ti
Ram: 8gb LPX Vengeance 3200 mhz http://prntscr.com/hmovhx http://prntscr.com/hmoyks
HDD 1tb Blue neki wd valjda nebitno
napojna EWGA 500W + 80 power suply white
Chipsete,drajvere.bios sam update uradio ali i nakon toga je bilo isto
 
to ti je najgori kvar, može da bude bilo šta. Imao sam isti problem na ćaletovom kompu, na testovima sve perfektno a komp ne radi kako treba. Uglavnom sve se svelo na matičnu ploču.
 
Ocisti drajvere za graficku sa DDU programom, pa instaliraj najnoviji.
 
.. a morao sam dodatno kupovati adapter HDMI da bi mogao koristiti ovu grafičku na ovome monitoru

Tipujem na taj adapter. Znači probaj drugi monitor, ili nakači jedno vreme na TV ili probati neki bolji adapter, postoje oni sa eksternim Usb napajanjem, DP na VGA su malo bolji, ali niko ne garantuje jer zavisi i od jačine signala koji daje grafa.
 
Poslednja izmena:
Samo iscupaj pa vrati hdmi adapter kad ti se ne pojavi slika i videces radi li.

Ako ne zapisti kad se startuje a nema slike, moze bit svasta, iz iskustva najver napajanje...
 
Jedan moj stariji monitor se tako ponasao dok se ne zagreje.. i trebalo mu je 10-ak minuta da pocne da radi.
 
Jedan moj stariji monitor se tako ponasao dok se ne zagreje.. i trebalo mu je 10-ak minuta da pocne da radi.

ovo je najlogicniji zakljucak, i ja sam imao monitor koji se tako ponasao...

da lepo istestiras monitor bez drugog monitora i iskljucis komp iz price namesti teamviewer i kad se komp bootuje bez slike na monitoru ti se logujes preko tv-a i vidis da li ima desktopa, ako ga ima output je u redu na kompu... (well, 99%)

Ocisti drajvere za graficku sa DDU programom, pa instaliraj najnoviji.

u sto volim vas default support, em je napisano da je driver ciscen i updateovan em po opisu nema slike ni tokom POST-a, kako ce driver da utice na POST? al bitno da se pametuje...

Samo iscupaj pa vrati hdmi adapter kad ti se ne pojavi slika i videces radi li.

Ako ne zapisti kad se startuje a nema slike, moze bit svasta, iz iskustva najver napajanje...

sve i svja resenje, "ma to ti je do napajanja"... nije bas sve do napajanja iako napajanje moze da uzrokuje apsolutno svasta nije ni dezurni krivac niti najcesci point of failure...
 
u sto volim vas default support, em je napisano da je driver ciscen i updateovan em po opisu nema slike ni tokom POST-a, kako ce driver da utice na POST? al bitno da se pametuje...

Ne znam ja šta ti voliš ili, niti me zanima, a verujem i većinu kolega.

Ono što sam dao kao predlog, jeste da izbaci mogućnost da grafička nešto zeza, i ako je on to već, kako je napisao, uradio.
Svi znamo kako pojedinci instaliraju drajvere za grafičke, jedan preko drugog, a to ume da zeza celi sistem.

Ako smeta moj predlog, ili nije od koristi kolegama, nemam ništa protiv da se preskoči ili obriše.

Pozdrav.



Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Definitivno adapter pravi problem.
 
Jedan moj stariji monitor se tako ponasao dok se ne zagreje.. i trebalo mu je 10-ak minuta da pocne da radi.

I kod mene isto, bila naponska. Zamenio sve kondenzatore na njoj i sljakao od tada 3 godine dok ga nisam slomio.
 
mene zezalo par dana
ista situacija ,kao da bios ne podize dobro
sumnjao sam na plocu , menjao memorije, graficke - opet isto
i napajanje sam menjao - isto
danas prikacim , posto imam dva izlaza i na tv
kad ono tamo radi
a monitor ugasen
mis na tv , refresh - pali se monitor
 
danas se vise ne pali. stavio drugi a ovaj kod majstora po praznicima
sad komp radi kako treba
 
greska
 
Poslednja izmena:
danas se vise ne pali. stavio drugi a ovaj kod majstora po praznicima
sad komp radi kako treba

Sa istim HDMI na VGA adapterom ili bez? Vrlo moguce da je adapter ili kablo. Imao sam slican problem da je nekad radilo a nekad ne sa tim adapterom a u stvari je bilo do VGA kabla.
 
Nazad
Vrh Dno