»RSS Benchmark sajt

Strana 7 od 15 PrvaPrva ... 34567891011 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 91 do 105 od ukupno 217

Tema: Video nadzor - iskustva i saveti

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2008
        Poruka
        32
        Poz,

Koji NVR je sada best buy sto se tice cene/kvaliteta?

Imam 3 IP kamere znaci dobar bi bio 4ch... Treba mi za kucnu varijantu, nista profi. Vidim da su cene sarolike a ima i dosta brendova.
        Najjeftiniji je koliko vidim Longse. Ima neko iskustva sa njima? Za koliko para bi se uzelo nesto mid range?

Uzeo bih i polovan ako je ocuvan i nije mnogo mator. Cenim da neki imaju 4ch i prelaze na 8ch+ pa im vise ne treba...

10x

Member Avatar korisnika pdetlic
        Na forumu od
        Jan 2007
        Poruka
        852
        IP kamere se ne kače na taj DVR. Tebi treba NVR, mrežni video rekorder.
        samo oTpušteno...

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2008
        Poruka
        32
        Znam sta mi treba, zato i pitam koji je NVR best buy

Member Avatar korisnika pdetlic
        Na forumu od
        Jan 2007
        Poruka
        852
        Evo jedan predlog, ima 4 LAN porta za kamere - ne treba Ti svič.
        https://www.elementa.rs/proizvod/565...edjaj-4-kanala
        samo oTpušteno...

Member Avatar korisnika nebeski.letac
        Na forumu od
        Jul 2016
        Poruka
        535
      6. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 7 2700X + Be Quiet! Dark Rock Pro 4
        • MoBo: Asus ROG CROSSHAIR VII HERO (WI-FI)
        • RAM: G.SKILL Flare X 16GB DDR4-3200 CL14
        • VGA: ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti AMP Extreme
        • MON: Asus MX27UC
        • HDD: Seagate Barracuda 14 TB
        • Case: Be Quiet! Dark Base Pro 900 + Seasonic Prime Ultra Titanium 650W
        • SND: Audioengine HD6
        • TV: Philips 49PUS6501
        • INET: DSL
        • Ostalo: Samsung 860 Evo 1TB
      7. Citat Citiram korisnika: akademik Pogledaj poruku
        Hikvision ili Dahua.

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2008
        Poruka
        32
        Pretpostavljao sam Hikvision ili Dahua.

Pogledacu neke od njih, hvala na preporuci.

Poz

Moderated
        Na forumu od
        Feb 2019
        Poruka
        1
        Molim savjet.
        Imam snimac Dahua XVR5216AN-4KL.
        Posljednji dostupni datum za pregled je 02.02.
        Sve prije toga je nedostupno. Pretpostavljam da je overwritten ili izbrisano? Ili oboje?
        Da li postoji ikakav nacin da se pristupi ranijim snimcima? Konkretno 23.01.
        Nekakva recovery procedura, išta?

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2019
        Poruka
        4
        Citat Citiram korisnika: akademik Pogledaj poruku
        Pogledaj ovde. Ima svašta. A nije sve Dahua i Hikvision (ima i toga - naravno). Jel neko čita vesti? Hikvision je ZABRANJEN u USA zbog sigurnosnih propusta.

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2019
        Poruka
        4
        Moguće je da je podešeno čuvanje podataka na određeni period (manji). Obično se čuvaju podaci na snimaču do 30 dana. Po zakonu RS sva pravna lica su u obavezi da čuvaju podatke minimum 30 dana. Posle toga prebaciš na računar, pa arhiva.

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2018
        Poruka
        168
      13. Moja mašina
        • CPU: i5 6600k
        • MoBo: Ranger VII
        • RAM: 16 gb
        • VGA: STRIX R9 380X
        • MON: 3x Asus VG24H
        • HDD: M.2,SSD,HDD
        • LAP: MBP
        • TV: 55" FHD Domaće radinosti
        • INET: Kablovska
      14. Da li je neko imao iskustvo sa wifi kamerama? Trebalo bi da ugradim 3 kamere u zgradu pa bih da izbegnem razvlačenje kablova. Koliko su pouzdane za 24h nadzor?

Member Avatar korisnika mikele
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        403
      16. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon XP Barton 2600+ / Coolermaster JET 7
        • MoBo: ABIT AN7
        • RAM: 2x256 mb Kingston HyperX PC 3000 CL2;1GB Corsair Value RAM PC3200
        • VGA: Club 3d ATI Radeon 9600 pro 128mb vram
        • MON: Elsa Ecomo 321 CRT 17"
        • HDD: Samsung 120GB PATA
        • OPT: Optiarc AD 7240S SATA DVD/RW; Sony CRX 300E combo
        • Case: Neo C4102BL / Coolermaster Realpower 350W
        • SND: Nvidia Soundstorm (onboard) - Realtek ALC658 / SONY MHC-RX88 HI-FI system
        • LAP: Lenovo Thinkpad T61
        • Ostalo: Pinnacle Studio PCTV tv tuner;Hauppauge Nexus-S dvb-s card; Gigabyte WP01GS wireless card; UPS APC
      17. Vidim da spominjete dosta skupa resenja za video nadzor.

Mislim da daleko vise fleksibilnosti i opcija imate sa NAS uredjajima. I Synology i QNAP imaju jednako dobar softver za video nadzor za mnostvom opcija a i da ne spominjem ostale mogucnosti i kompatibilnost sa mnostvom kamera.

Kamere su jeftine na Aliexpresu i slicnim sajtovima a ciljao bih pre Dahuu, Hikvision je skuplji a realno nimalo bolji. Ako ciljate oko 50 eura moze i carina da vas zaobidje vrlo verovatno a ima turret pa i dome modela za te pare na oko 4Mpixela i sa H265 codec-om pa i mikorfonom.

Broj kamera koje se mogu vezati je veliki, a H265 znacajno sabija velicinu fajla. Ni zahtevi protoka kucne mreze nisu preveliki a video moze da se pregleda i sa racunarom koji ima tek Core2Duo procesor.

S obzirom i da su IP kamere danas solidno mocni i samostalni uredjaji, cak i NAS slabijeg procesora ce moci da izvuce barem 5 kamera odjednom u visokoj rezoluciji ako u podesavanjima ostavite da motion detection i ostale parametre snimanja obavlja sama kamera a ne NAS koji tu sluzi samo kao "raskrsnica" i lokacijaza cuvanje snimljenog sadrzaja.

Imam Synology DS215J na mrezi od 150Mbit i 2 Dahua 4MP kamere koje se napajaju preko POE switcha sa Ali-ja koji je bio 30 USD i sve to radi 24 sata dnevno vec par godina. Zauzece procesora NAS-a je pri svemu tome tek oko 15 do 20%.

Hard disk koji snima video je 500GB matori Samsung spinpiint F3 koji sam spasio sa "kupujem prodajem" za 800 dinara, uradio low level format i opravio vecinu losih sektora. Radi po ceo dan, hladan je i tih i ne pokazuje znate otkaza iako ima preko 70000 radnih sati. A kad otkaze, uzeccu slican. Nebitno je da li je disk namenjen za video nadzor ali bi valjalo da se manje greje i da nije 5400 rpm, to je mozda previse sporo.

Na 450GB diska mi stanu snimci za 90 dana i to 15FPS u 4MP.

Vodite, doduse, racuna da Synology a i QNAP ,mislim, u startu daju 2 licence za kamere koje dolaze fabricki uz NAS, a ako hoce te vise od toga, moracete da date skoro 50 eura po svakoj dodatnoj, sto opet, ako kameru nabavite povoljno, realno nije nikakav problem.

Sustina price je, ne razbacujte pare, koristite jeftina resenja i polovan hardver i samogradnju. Cene opreme za video nadzora su kod nas preduvane i na njima se dobro zaradjuje. Sve se to nabavlja iz Kine, a preko Aliexpress-a ih dobijete po pkraticno fabrickim cenama. Garancija moze biti problem, mada ga nikad nisam imao, ali sve moze da se resi.

@S.K.Y.R.A.

Svakoj kameri, sem ako nemas neki ambiciozan projetak solarnog panela i kamere na visokom stubu koja se tako napaja strujom u nekoj divljini, treba napajanje koje ide kroz neki kabal. A kad vec vuces kabal za struju,logicno je da kroz kabal vodis i video signal. Tako, da POE je preporuka. Da ne spominjem da se bezicna kamera moze lakse ometati i hakovati.

Member Avatar korisnika Apple
        Na forumu od
        Jul 2009
        Poruka
        5.063
      19. Moja mašina
        • CPU: INTEL i7-4790K 4.0GHz 8MB EK-KIT H3O - Supreme HF 360 4.8Ghz 1.27v
        • MoBo: MSI Z87 MPOWER MAX AC
        • RAM: CORSAIR 8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3 Vengeance CML8GX3M2A1600C9
        • VGA: GIGABYTE Radeon HD 7970 3GB GDDR5 GV-R797OC-3GD WATERCOOLED
        • MON: ASUS VG248QE
        • HDD: CRUCIAL 256GB SSD SATA600 CT256MX100SSD1 HITACHI Deskstar 1TB 32MB 7k SATA600 HDS721010DLE630
        • OPT: LG DWD RW
        • Case: COOLER MASTER HAF X;SEASONIC SS-1000XP
        • SND: Integrisana
        • LAP: TOSHIBA Satellite A300-1EC Intel-Core2 Duo T9300 4096MB 500GB DVDRW 15.4'' VXGA Win 8.1
        • TV: ASUS VG248QE
      20. Moze neki snimak ili slika te kamere od 4mp preko dana i nocu da vidim razliku od moje Hikvision 2mp.
        Apple iPhone X 64gb simfree iOS 13.4

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2018
        Poruka
        168
      22. Moja mašina
      23. @mikele

verovatno od video nazora za zgradu neće biti ništa ako sam dobro razumeo izmene zakona iz 11 meseca prošle godine. Nije mi jasno sve to ali evo kratkog sižea...da bi se ugradio VN u zgradu potrebna je saglasnost investitora ako je ygrada nova i pod garancijom, ako nije Opština daje saglasnost za promene na fasadi zgrade. Sledeće je saglasnost stanara, dozvola MUP-a za snimanje javne površine i najvažniji deo "unajmljivanje firme za zaštitu koja će biti finansirana mesečno od strane stambene zajednice!"

Dakle Država je bukvalno udarila reket svima i mafiju u smislu tih agencija za zaštitu legalizovala. Možda i grešim ali tako mi se činilo dok sam čitao zakon.

Naravno prva firma u kojoj sam zatražio cenu ugradnje..." Ne radimo bezicne kamere, nije se dobro pokazalo u praksi.
        Okvirna cena za 3 kamere 2MP FULLHD do 40 metara nocne vidljivosti i snimacem sa hard diskomod 2 TB, instalacionim materijalom i ugradnjom oko 940€, Ilo IP kamere sa jacom rezolucijom oprema sa ugradnjom 1320€. To su te dve opcije. Prva je HD TVI tehnika od 2 MP a druga je IP sistem sa jacimmegapixelnim kamerama."

Member Avatar korisnika perafilozof
        Na forumu od
        Mar 2013
        Poruka
        2.308
      25. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-8700
        • MoBo: ASUS TUF Z370-PLUS G.
        • RAM: 16 GB DDR4 Hyper X 3200MHz
        • VGA: MSI GTX 1080 Ti GAMING X 11G
        • MON: Asus PG278QR
        • HDD: Transcend SSD TS512GMTE220S, 480GB Kingston, WD Black 1TB, WD Purple 3TB, WD Green 2TB
        • OPT: LG DVD-RW
        • Case: CoolerMaster 690 II Basic+ Seasonic PRIME 1200W Gold
        • Ostalo: CoolerMaster Hyper 412S
      26. Da, dobro si pročitao. Stambena zajednica sa upravnikom na čelu, nema prava da "nadzire" i snima ni jedan metar kvadratni metar ispred i unutar zgrade, niti da sama ugrađuje i održava sistem video nadzora. Sve to mora da radi profesionalna firma, d.o.o. ili šta već.

Čak šta više "zabranjen je pristup sistemu video-nadzora preko interne kablovske televizije, javne kablovske televizije, interneta ili drugih sredstava za elektronske komunikacije kojima se takvi snimci mogu preneti, bilo u trenutku njihovog nastanka ili nakon toga.". Što znači da komšije nemaju pravo da uključe kanal na TV-u i gledaju kamere video nadzora, tj. nadziru komšije i prolaznike.

Ja kad sam to pokušao da objasnim komšijama u mojoj zgradi ispljuvali me najstrašnije. Valjda se navukli da prate kretanje komšija...
        Menjao perafilozof : 20.03.2019. u 07:54

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2018
        Poruka
        168
      28. Moja mašina
      29. Citat Citiram korisnika: perafilozof Pogledaj poruku
        Da, dobro si pročitao. Stambena zajednica sa upravnikom na čelu, nema prava da "nadzire" i snima ni jedan metar kvadratni metar ispred i unutar zgrade, niti da sama ugrađuje i održava sistem video nadzora. Sve to mora da radi profesionalna firma, d.o.o. ili šta već.

Čak šta više "zabranjen je pristup sistemu video-nadzora preko interne kablovske televizije, javne kablovske televizije, interneta ili drugih sredstava za elektronske komunikacije kojima se takvi snimci mogu preneti, bilo u trenutku njihovog nastanka ili nakon toga.". Što znači da komšije nemaju pravo da uključe kanal na TV-u i gledaju kamere video nadzora, tj. nadziru komšije i prolaznike.
        E sad šta se dešava kad je zgrada recimo na privatnom posedu...kad je ulica u sklopu privatne parcele?

Strana 7 od 15 PrvaPrva ... 34567891011 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •