Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Čitava stvar zavisi daleko više od video bitrate opcije. Što niži bitrate, par stotina, to je slika užasno loša. Što viši, nekoliko hiljada, slika je bolja, ali svaki minut troši mnogo više megabajta.

Imaš sajtove na internetu koji mogu da ti izračunaju koliko gigabajta je koliko minuta videa na kolikom video bitrate-u u kojoj rezoluciji.

E sad, tu dodatno komplikuje variable ili non variable bitrate. Generalno bolja opcija je variable, jer onda neke scene mogu da budu i 100 bitrate kada se ništa ne događa, a kada se nešto događa i 10,000 bitrate.

ok, provericu to preko web, nisam znao da postoje ti sajtovi, a da li kamera konstantno snima ili kada se recimo desi neka promena?
 
ok, provericu to preko web, nisam znao da postoje ti sajtovi, a da li kamera konstantno snima ili kada se recimo desi neka promena?

To podesiš. Continuous je opcija za stalno snimanje a kad to isključiš onda imaš da biraš polja na slici koja hoceš da budu praćenja softverom i ako na njima ima količina pokreta, koju ti odabereš, onda se snima, u zavisnosti od naprednosti softvera, određeni broj sekundi pre događaja, događaj i određeni broj sekundi posle događaja. Manje napredan softver samo snima od trenutka kada je bilo dovoljno pokreta na dovoljno velikom % polja da bi se snimalo.
 
Da li je neko imao prilike da proba/koristi one setove koji se prodaju kod nas na KP a da nisu Hikvission, Dahua i te malo "kvalitetnije" marke?
 
Ja jesam neki osnovni kineski DVR + 4 AHD kamere, DVR je crkao posle 3 meseca, zamenjen Dahuom.
 
Treba mi preporuka za kameru za video nadzor. Uzeo bih bilo kakvu jer je potrebno samo da ima sliku bilo kakvu, kvalitet nije bitan. Problem je što će ta kamera biti stalno u objektu gde se tove svinje, gde je visok nivo amonijaka. Znači što jeftinija a da može da izdrži u ovim uslovima. Imao sam ranije neku kinesku metalnu koju je amonijak nagrizao. Verovatno je bolje da bude plastična. Hvala unapred!

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Pozdrav.
Da li imate savet kojeg "servisera" video nadzora (= ugradnja + održavanje) da kontaktiram?
Okolina NS, SM, RU...
 
Kupio sam dve kamere: " DAHUA IP kamera IPC-HDBW1831R-0280B " i nvr snimac: " Dahua NVR4208-8P-4KS2 ".


Evo tehnicki podaci za kamere:

IP IR anti-vandal dome kamera 8MP (4K)
1/1.8” progressive scan CMOS (3840×2160 piksela)
Osetljivost 0.003Lux /F1.6(kolor), 0Lux (IR aktivan)
IR LE diode dometa cca. 30m, Smart IR
Objektiv 2.8mm (Vidni ugao 111°)
True D/N funkcija (IRC)
BLC/ HLC
True WDR 120dB
3D DNR
ROI
Masking (do 4 zone)
H.265/H.264H/MJPEG(Sub Stream) kompresija
H.265+/H.264+ podrška
Rezolucije 4K /6M /5M /3M /1080P /1.3M /720P /D1 /VGA /CIF
Dual Stream
Do 25/30fps u svim rezolucijama
RJ-45 (10/100Base-T) mrežni port
Protokoli HTTP, HTTPs, TCP, ARP, RTSP, RTP, RTCP, UDP, SMTP, FTP, DHCP, DNS, DDNS, PPPoE, IPv4/v6, QoS, UPnP, NTP, Bonjour, IEEE 802.1x, Multicast, ICMP, IGMP, TLS
ONVIF, PSIA, CGI
Video analitika – Tripwire, Intrusion
Potrebno napajanje 12VDc ili PoE (802.3af)
Potrošnja 7.8W
Dimenzije φ122mm×88.9mm
Masa 0.45kg
IP67 i IK10
Radna temp. -30°C~+60°C.


Ovo su tehnicki podaci za nvr snimac:

HD Network video rekorder sa integrisanim 8-portnim PoE switch-em
Za do 8 IP kamera
Podržane rezolucije snimanja 8Mp/ 6Mp/ 5MP/ 4MP/ 3MP/ 1080P/ 1.3MP/ 720P
ONVIF 2.4
HDMI izlaz (do 3840×2160)
VGA
Multi screen prikaz 1/4/8/9 kamera
Podržane kompresije H.265/H.264
Dual Stream
Bit rate za snimanje do 200Mbps
4 alarmna ulaza
2 relejna izlaza
RJ-45 port (10/100M/1000M) + 8x 10/100Mbps PoE (IEEE802.3at) porta
Do 25.5W na jednom portu, 80W ukupno
2 USB porta – USB 3.0 + USB2.0 – kontrola mišem i backup
2 SATA III porta – do 2 HDD-a (12TB maks.)
Audio ulaz/izlaz
Napajanje 220VAc do 89.6W
Dimenzije 1U, 375mm×275mm×56mm (Š×D×V)
Masa 1.65kg
CMS software (PSS i PSS Smart)
Web pristup
Software za Win Mobile, iPhone i Android platforme
Besplatan Dahua DDNS
P2P podrška.
 
Poslednja izmena:
Lol, bolje okaci neki screenshot snimka po danu, neki po noci, da vidimo kakva je u praksi, svako je mogao da nadje na netu specifikaciju.
 
Pozdrav,

Da li neko ima ideju koju kameru sto jeftiniju ,prikljuciti na hdd(kompjuter) i snimati max 8 sati(nocu, ima svetlosti u delu gde ce kamera gledati)???

Ili web kameru (imam neku malu) povezati na usb (kabl 10m) za kompjuter, i ubaciti neki program da snima nocu ?

Postoji li neko jeftino resenje?
 
Poslednja izmena:
USB kabl od 10 metara tesko da ce raditi. Mislim da je kod tebe najprakticnije uzeti neku od onih kineskih kamera koje snimaju na SD karticu ako bas hoces neko takvo resenje.
 
Potreban mi je savet, kako da podesim na kameri opciju fluidno? Kad neko prolazi iza se vidi kao neki trag.
 
Stavi sve na default najpre. Tragovi ghosting su uglavnom do lose instalacije i malof fps-a... Koja kamera je u pitanju?
 
DAHUA IP kamera " IPC-HDBW1831R-0280B " i nvr snimac: " Dahua NVR4208-8P-4KS2 ". Snimak je bio podesen i necu da gresim slika je bila perfektna kako danju tako i nocu. Iskljucio sam video nadzor na par dana i kad sam ponovo ukljucio slika nije vise onakava kakva je bila. Neznam gde da pronadjem opciju snimanja da je fluidna, pretrazio sam kompletan deo podesavanja kamere. Moguce je da jednostavno preskocim i jednostavno prodjem dalje da trazim gde se ta opcija ne nalazi, postavicu slike kako bi bilo lakse dami pomognete.
 
Uporedi stare i nove slike i snimke da se uveris da li gresis da je tako bilo ako nije pogledaj kablove da nije neki oksidirao ako ih nisi zastitio.
 
DAHUA IP kamera " IPC-HDBW1831R-0280B " i nvr snimac: " Dahua NVR4208-8P-4KS2 ". Snimak je bio podesen i necu da gresim slika je bila perfektna kako danju tako i nocu. Iskljucio sam video nadzor na par dana i kad sam ponovo ukljucio slika nije vise onakava kakva je bila. Neznam gde da pronadjem opciju snimanja da je fluidna, pretrazio sam kompletan deo podesavanja kamere. Moguce je da jednostavno preskocim i jednostavno prodjem dalje da trazim gde se ta opcija ne nalazi, postavicu slike kako bi bilo lakse dami pomognete.
 
Vidi se razlika, sto se tice instalacije kablovi su novi i kvalitetni ( 6 ), spojevi su u kutiji 100 x 100mm koju sam dodatno sa silikonom ( poklopac ) udihtovao.
 
Gde uopste stoji ta kamera da nije zaprljana?
 
Ne Apple, kamera je cista da cistija nemoze biti i postavljena pre tri meseca. Postavljena je ispod krova kod samog oluka ( koji je stiti od pogleda i moguceg gadjanja kamenjem ), tako da odlicno pokriva ulaz u kucu i celu ulicnu fasadu. Sa delom pesacke staze i ulaznog za auto. Trenutna kamera je: DAHUA IP IPC-HDBW1831R-0280B

Evo tehnickih podataka za kameru:

IP IR anti-vandal dome kamera 8MP (4K)
1/1.8” progressive scan CMOS (3840×2160 piksela)
Osetljivost 0.003Lux /F1.6(kolor), 0Lux (IR aktivan)
IR LE diode dometa cca. 30m, Smart IR
Objektiv 2.8mm (Vidni ugao 111°)
True D/N funkcija (IRC)
BLC/ HLC
True WDR 120dB
3D DNR
ROI
Masking (do 4 zone)
H.265/H.264H/MJPEG(Sub Stream) kompresija
H.265+/H.264+ podrška
Rezolucije 4K /6M /5M /3M /1080P /1.3M /720P /D1 /VGA /CIF
Dual Stream
Do 25/30fps u svim rezolucijama
RJ-45 (10/100Base-T) mrežni port
Protokoli HTTP, HTTPs, TCP, ARP, RTSP, RTP, RTCP, UDP, SMTP, FTP, DHCP, DNS, DDNS, PPPoE, IPv4/v6, QoS, UPnP, NTP, Bonjour, IEEE 802.1x, Multicast, ICMP, IGMP, TLS
ONVIF, PSIA, CGI
Video analitika – Tripwire, Intrusion
Potrebno napajanje 12VDc ili PoE (802.3af)

Dali se moze naci kvalitetna panoramska kamera u rezoluciji 4K ili 2K, vazan mi je odlican nocni snimak u opsegu levo/desno 15m od vertikalne ose kamere.
 
@veliki tesla koje su ti postavke na kameri?
 
img_2070.jpg


img_2072.jpg


img_2071.jpg


img_2073.jpg
 
Poslednja izmena:
Vrati sve na default pa pali jednu po jednu opciju sto se tice WDR pa 3DNR, imao sam slican problem ali se ne secam sta od tih opcija je pravilo problem. Kada se sa def cifre 1 poveca na 5-9 nocu ispegla sum ali pravi ghosting....
 
Uradjeno kako si dao predlog ali nikakav boljitak nisam dobio. Hteo bih da uzmem jednu panorama dome spoljnu kameru, iz vaseg iskustva drugari koju preporuku dajete? Bitno mi je nocno snimanje i da je ugao snimanja od 160 do 180 stepeni i koliko je moguce sa sto manje deformacije slike.
 
Neznam gde je mogao da iskopa tu opciju: " FLUIDNO ", kad je aktivirana ta opcija slika je bila " tecna " kao dasvoji ocima gledate. Sto se tice sirokopojasnih IP kamera koju biste mi preporucili?
 
Poslednja izmena:
Najbolje se obrati licu koje ti je sve to podešavao.
 
Nazad
Vrh Dno