Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Trebalo bi da čuva unazad 4-5 nedelja. Minimum 6 kamera u HD ili full HD ili kombinovano. Videću još...
Malo sam gledao po netu. Zanimljivi su mi ovi hibridni snimači. Podržavaju IP i analogne kamere. To bi moglo biti ok. Iskombinujem povoljnije AHD i skuplje IP kamere, zavisno od potreba. Ako bih imao dovoljno ulaza na snimaču, stavio bih POE letvu umesto sviča. Tako mi za sada deluje ok.
 
Nista ne dobijas sa poe letvom, osim sto ces da napajas kamere, gde planiras da ubodes LAN deo?
Poe letva ima POE i LAN port.
http://www.sampro.rs/Proizvod.aspx?...Port-10/100/1000-PoE-injector-19''-rack-mount
Ona sluzi da lepo skockas u reku kablove, i obicno ne dobijas napojni adapter za nju.

Bolja ti je varijanta PoE switch.
kod HDD-a uzmi neki koji je klasifikovan za snimace. Odnosno Surveillance sertifikovane.

Ako planiras analogne kamere, nemoj da razvlacis koaksialni kabl, nego mrezni, i samo na krajevima stavi konverter koji prebacuje na koaksialan konektor.
 
Pa ako bih uzeo snimač sa dovoljno lan ulaza, tu bi ih ubo. Ne verujem da svaki snimač ima PoE na LAN-u.

HDD sam i planirao za to, WD Purple.

Taj konverter je dobra stvar. Nisam znao da ima.

Zanima me još jedna stvar. Kod noćnog snimanja neke kamere lepo snime sve sem ljudskog lica. Bude presvetlo.

Na šta tu obratiti pažnju?
 
Kad treba kopirati na flash snimke recimo od 10ak sati. Koliko je Gb potrebno?
 
Hteo bih da postavim video nadzor za kucu i dvoriste. Vidim da postoje: HDCVI kamere,TurboHD - HDTVI kamere, IP kamere, Analogne kamere i AHD kamere. Vazno mi je da imam dobar snimak danju i nocu i to: ulicni deo kuce koji obuhvata i kapiju, deo leve strane zida dvorista ( oko 40m ), deo leve strane zida ( oko 15m ), deo desne strane dvorista ( oko 10m ) i deo desne strane zida ( 20m ). Imao bih 5 - 6 kamera, koji tip predlazete i kako se krecu cene?
 
Ljudi treba mi pomoc. Drugar ima jednu wifi kamericu kojom upravlja sa webcamxp verzija 5 programom. Dugo nije ulazio u kameru i juce kad je probao kamera se zamrzne i ne radi. Sa ver. 7 program ne vidi kameru. Sta da uradim? Da li koristiiti neki slicniji program a da je jednostavan kao webcamxp?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Treba mi mala pomoć. Postoji li mogućnost da se sa nekom jeftinijom kamericom sa ebaya, alija ili gearbest (recimo do 30-ak dolara) napravi neki video nadzor? Postoji li neki softver koji može da snima na hardu kompjutera sa tih takvih kamerica?

Hvala.
 
Za 30$ nema video nadzora, jedino web kamericu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Treba mi mala pomoć. Postoji li mogućnost da se sa nekom jeftinijom kamericom sa ebaya, alija ili gearbest (recimo do 30-ak dolara) napravi neki video nadzor? Postoji li neki softver koji može da snima na hardu kompjutera sa tih takvih kamerica?

Hvala.

Postoji dobar open source program, iSpy. Koristio sam ga sa nekom najjeftinijom web kamerom. iSpy nije baš najprostiji za setup, ali kad se namesti, radi kao sat.
 
pozdrav mozes probati da nabavis neku ip kamericu samo do 30 dolara tesko mozes da ocekujes neku pristojnu sliku .
 
Za manje para sam uzeo Xiaomi Dafang

Sent from my MI 6
 
Da li neko zna da li je moguće i kako pristupiti snimljenim materijali na vrd-6304tse ali putem lokalne mreže, znači bez interneta. Preko telefona pristupim sa xmeye aplikacijom ali mogu samo uživo da gledam ne i snimke. Ili još bolje backup preko mreže ako može.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da dam mali update na temu, narucio sam [LINK] snimac, i dve kamere. Koliko sam razumeo ovaj snimac podrzava i IP kamere i Analogne.

Koja je razlika izmedju analognih i IP kamera? Znam da IP idu digitalne i mogu da ih vucem mnogo dalje od analognih, ali su i skuplje. Kolika je maksimalna rezolucija analognih, i jesu li IP kamere jace u tom polju? Postoje li IP kamere koje imaju bas jaku rezoluciju, da reda mogu da citam tablice i sl?
 
Ti si očigledno samo cenu gledao...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ti si gledao najeftinije od najjeftinijie opreme, pa je i kvalitet takav. Videces da neko prolazi i to je sve. Treba Ti i ispravljac 12V za napajanje kamera.

Koja je razlika izmedju analognih i IP kamera? - Prvenstveno u kablu, prve koriste koaksilni kabal, a IP LAN kabal. Napajanje moze lokalno ispravljacem a moze i preko LAN kabla ako imas PoE Switches - da IP kamere se povezuju preko svica.
Kolika je maksimalna rezolucija analognih, - U praksi 1080p (1920×1080, format 16:9)
i jesu li IP kamere jace u tom polju? . Za neku normalnu cenu 1080p je uobicajena rezolucija. 4K rezolucija ne bas vrhunski kvalitet https://www.amazon.com/Security-Camera-Weatherproof-Bullet-Nightvision/dp/B075H1T487
Postoje li IP kamere koje imaju bas jaku rezoluciju, da reda mogu da citam tablice i sl? Da ali i cenu + treba Ti i softver.
 
Džaba sve pričaš, razumeće tek kad mu stignu ove kamere koje je kupio.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@bakara

Jasno mi je da sam uzeo najjeftiniju opermu, prvi razlog je sto taj objekat gde postavljam cesto obijaju, pa mi je zao da mi odnesu skupu opremu. Drugi razlog je sto gore struja cesto nestaje, i cesto se desavaju prenaponi, pa nebi da mi neodgovornost distribucije unisti skupu opremu. Pogledaj prvi post, i ako nemas nista pametno da dodas, dovoljno je jednom da kazes da sam uzeo jeftine kamere.

@pdetlic

Ove kamere sam uzeo probe radi, njih cu montirati gde mi kvalitet nije bitan, gde je kao sto si i rekao bitno da se vidi da neko prolazi, recimo u sumu gde mi kradu drva. Bitno je da se vidi boja traktora, i figura coveka otprilike. Koliko sam upucen, ovaj snimac moze da radi i sa ip kamerama, pa bi kupio dve kamere po 50$, koje bi postavio na banderu da pokrivaju ceo prostor ispred vikendice. Neke kamere imaju opciju POE 48V, ali bi ja provuko kroz dve parice UTP kabla 12V, i tako ih napajao. Pretpostavljam da IP kamere nemaju gubitak kvaliteta po duzini kabla, kao analogne. Sto se napajanja tice, nabavio sam trafo od 12V i 10A kojim cu napajati ceo sistem, i stari akumulator od auta kao neku vrstu autonomnog napajanja od par sati. Cak sam nasao i stari VGA monitor koji moze da radi na 12V.

Zato i pitam, postoje li pristojne 1080p kamere za 50$ po komadu, koje bih montirao jednom, na mesta kojima je inace tesko prici i ukrasti ih recimo?

EDIT: Ovako nesto bi mi odgovaralo po ceni i kvalitetu.
 
Poslednja izmena:
Meni je najbolja opcija za sada Netavis i IP kamere. Sve povezano preko switcha, imam 8 kamera,jedan server (Moze i bilo koji komp),4Tb, i uvek moze da se dodaju kamere,samo se doda HDD ako zatreba i to je to.
 
Koliko sam razumeo ovaj snimac podrzava i IP kamere i Analogne.
Cini mi se da nisi dobro razumeo. Ovaj DVR koliko vidim podrzava AHD a ne ove analogne kamere sto si narucio pa ti nece ni raditi.
Pretpostavljam da si narucio 4-kanalni dvr, ako si nekim slucajem uzeo 8-kanalni, on podrzava TV-CVI pa mozes da uzmes neku Hikvision kameru, ima ih kod nas za 50-tak evra.
Resenje za losu mrezu je neki ups.
Iskreno, na tvom mestu ja bih radije pojurio neki Hikvision komplet (nvr+2 kamere), trebalo bi da moze da se uzme za malo preko 200 evra +Hdd+polovni ups+nova baterija za ups.
Ima na ali-ju svasta ali tesko je izabrati nesto bas dobro a da ne kosta puno. Npr imam par IP kamera koje sam platio ispod 20 dolara, 1080p, sasvim zadovoljavajuca slika ali dzaba kad su samo onvif kompatibilne pa je tesko naci odgovarajuci nvr da dobro radi detekcija pokreta. Meni vrse posao jer ih koristim samo za gledanje uzivo ali tebi npr verovatno neodgovaraju.
 
Uzeo sam osmokanalni snimac, iako planiram da ugradim 4 kamere, za slucaj da mi nekada zatreba peta. UPS-eva stavise imam nekoliko, ali postoje znacajni gubitci u energiji pri pretvaranju 12 u 220 pa 220 ponovo u 12, to mi je besmisleno, pogotovu sto vec imam razvucen sistem na 12V za deo "nuzne" rasvete i radio, na to samo dodam nadzor.

Koja je razlika izmedju AHD i kamera koje sam narucio? Zar sve kamere ne, bar one analogne, ne emituju kompozitni singal, a da je samo razlika u "broju linija"? Onda ostaje drugo pitanje, moze li bilo koja IP kamera da radi sa ovim snimacem, ili moram da trazim neke specificne?
 
AHD kamere su digitalne kamere kao i IP, njihova specificnost je sto za razliku od IP kamera one koriste koaksijalni kabl a ne UTP. To je neko prelazno resenje za one koji imaju vec razvucene kablove i mrzi ih da ih menjaju. Razlika izmedju AHD i analognih kamera:pa, najprostije, analognu kameru prikacis na TV i vidis sliku, AHD prikacis i TV i nevidis nista, jer signal nije analogni. TVI i CVI su slicnog principa rada kao AHD , ali nisu kompatibilni medju sobom.

Uloga UPS u tvom slucaju je prvenstveno da stiti uredjaje, svaki krsteni ima surge protection i dodatne zastite.

Uzeo sam osmokanalni snimac...

Sreca u nesreci, AKO je tacna recenica iz opisa "8CH is 5 in 1 Version which supports TVI CVI AHD IP and Hybrid Mode" , onda bi mogao da ima podrsku i za analogne kamere tj ove sto si uzeo. Kao sto rekoh, ovi kineski dvr su macka u dzaku jer 20 modela izgleda potpuno isto, a imaju razliciti hardver unutra, bukvalno ne znas sta si dobio dok ne probas. . U svakom slucaju, AHD kamere prave raznorazni kinezi, TVI kamere proizvodi Hikvision, CVI proizvodi Dahua, kod nas imas ponudu i jednih i drugih i trecih pa mozes da zamolis da probas da li rade sa tvojim snimacem pre nego ih kupis. Sve tri opcije su daleko bolje od analognih kamera. Iz opisa sledi da treba da rade i IP kamere, ali njih onda vezujes preko spoljnog switcha i UTP kablova. Takav sistem je skuplji nego ekvivalentni preko koaksijalnog kabla, ali zato ima IP kamera rezolucija po nekoliko megapixela , s druge strane, DVR koji si narucio podrzava samo do 1080p pa je onda kupovina takvih kamera besmislena.

Ajde javi kad ti stignu komponente kakva je situacija, ja se nisam usudjivao da narucim neki od ovih dvr-ova jer su opisi karakteristika cesto lazni, a namerno toliko sturi da ne mozes posle da se zalis.
 
Poslednja izmena:
Znaci postoje kamere koje kroz koaksijalne kablove salju digitalni signal? (nesto poput SDI intefrejsa?) Ja sam mislio da sve kamere koje koriste koaksijalne kablove koriste kompozitni signal. Snimac mi je na carini, javljam utiske cim stigne, a u podrsci pise izmedju ostalog i analog. Mogu li na njega da kacim stare SD kamere koje daju 625 ili koliko vec linija? Imam 2 koje stoje dugo u radionici, moram prvo proveriti rade li uopste. IP kamere svakako hocu da implementiram na ovom snimacu, jer mi je lakse da dalje od njega postavim svic u koji cu ubosti 3 ili 4 kamere, i samo jedan kabal onda vucem do vikendice.

Na visokom naponu (220V) sam stavio jedan varistorski blok iz nekog "surge protect" produznog, pa je to koliko toliko zasticeno. Na sekundaru planiram da dodam mali komparator napona, koji bi izlaz trafoa raskacio cim napon predje datu vrednost, kao i da iskljuci akumulator u slucaju dubokog praznjenja. Na 12V vec imam razvucena svetla i radio, pa cu tu samo dodati snimace. Od groma nikakva zastita nazalost ne postoji samo mi nece biti zao ako pregori snimac od 4500 din i neki stari monitor od 1k din.
 
Poslednja izmena:
Kod mene u zgradi preko puta je jedan takav 4CH risiver sa 4 AHD kamere, radio 2 meseca, sada nema slike ni sa jedne kamere, da li je do njih ili risivera me tek ceka resavanje ali u svakom slucaju ne obecava.
 
Moje iskustvo što se tiče groma - udario u zgradu preko puta - od 16 AHD kamera crklo 5, ni jedan ispravljač ni DVR nisu stradali. Mreža izvedena kombinovano, otprilike pola koaksijalnim kablom - bliže kamere, a udaljene i do 150m UTP pa balun. Lokalni ispravljač - poseban za svaku kameru, 3x1,5mm kabal 230V preko UPS-a do kamera. Podjednako crkle i jedne i druge.
Sreća nije moja mreža :-devil-:
 
Nazad
Vrh Dno