Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Jedno nisam mozda lepo objasnio, ona ovo trosi u STANDBY znaci ne gledam je uopste, samo proverim kredit na aplikaciji... Ona pokrete detektuje i snima na sd, ja joj ne pristupam ceo dan a ona pojela 50ak mb i vise...

Druge 2 su po 2mp, dok ne gledas kredit ne mrda...

Ps prilikom gledanja LIve prikazuje da trosi oko 250kB/s...
 
Možda šalje neke slike ili video negde da nisi to postavio?

Negde troši samo utvrdi gde
 
Jedno nisam mozda lepo objasnio, ona ovo trosi u STANDBY znaci ne gledam je uopste, samo proverim kredit na aplikaciji... Ona pokrete detektuje i snima na sd, ja joj ne pristupam ceo dan a ona pojela 50ak mb i vise...

Druge 2 su po 2mp, dok ne gledas kredit ne mrda...

Ps prilikom gledanja LIve prikazuje da trosi oko 250kB/s...
Preko 3g/4g neta ne možeš direktno da se kačiš na kameru, što znači da kad hoćeš da gledaš online, gledaš preko cloud-a i preko kineskih servera. Nije nemoguće da i njima šalje neke informacije periodično (ne bi me čudilo i screenshot slika i ko zna čega još).
 
Izvinjavam se ako je bilo reci ranije, da li je neko probao mi bezicnu spoljnu kameru u setu sa malim WifI ruterom koji se dobija uz nju?

 
Aplikacija je imou life... Mora da ide preko nekog servera, sad sta oni toliko komuniciraju ne znam ni sam, iskljucio sam cak i one thumbable slicice da pokazuje...i opet pice megabajti🤔
 
cobra slabo ti ja razumeh ovu poruku :) osim da trosi MB dosta :)
 
Od ponoci do sad posrkao 58MB dok sam ja spavao... O tome govorim
 
Ti nisi pristupao?

Neko drugi mozda ima pristup?
Žena?
 
Niko zivi a i mrtvi valjda miruju nocu😅 ni kameri a ni wifi mrezi...
Moram se danas zakacim u lokalu preko web da unidjem u kameru da vidim dal nema nesto ukljuceno jos sto ne idim preko fona...
 
Molim za pomoc,potrebne su mi 2 ili 3 sto jeftinije kamere za kucu.
Nazalost,moj pas ima cancer,pa mi je potrebna slika sta se desava dok sam na poslu.
Snimanje me ne zanima,potrebna je slika uzivo iz dva ili tri ugla kuce i dvorista,da vidim sta se desava i gde je i sta radi.
Da putem telefona mogu da upalim sa vremena na vreme da vidim sta se desava.
 
Pozdrav,nov sam na forumu i moj prvi post se odnosi na Reolink kamere.Pre nekoliko meseci kupio sam Reolink WiFi kameru RLC 410W.Instalirao sam je preko njihove APP i to funkcionise.U medjuvremenu kupio sam istu kameru da bih je instalirao sa druge strane kuce.Aktivirao sam je i dobio sliku .Moj problem je sto obe kamere nisu u realnom vremenu,vec kada predjem na jednu od njih onda zakaci realno vreme.Kada obe gledam zamrznute su u nekom vremenu i ne obavestavaju me o alarmu.Kada ovu drugu deinstaliram prva normalno radi sa svim funkcijama.Ako imate neki predlog i savet zamolio bih vas da napisete.
Nisam dobio ni jedan savet.Mozda sam malo bio konfuzan u objasnjenju.Moje pitanje je kako povezati dve wifi ip kamere na app reolink.Kada jedna radi sve je ok.Kada aktiviram drugu blokira sve?Zamrzne obe slike.
 
Pa ne valja im aplikacija. Kod nas je ta marka slabo prisutna, medjutim moj telefon nije instaliran na srpski jezik i izlaze mi rezultati na drugom jeziku i vidim da na gugl plej ima mnogo komentara sa zalbama i rejtingom od jedne zvezdice. Podrska uglavnom odgovara da se ponovo apdejtuje aplikacija, a za neke kamere i firmware. Drugi put pre nego sto nesto kupis potrazi komentare na netu, a sad sta je tu je.
 
Ispale su mi jeftine kamere za crni petak i sada je gotovo.Kamere i nisu tako lose ali aplikacija je katastrofa.
 
ako ti najnovija verzija aplikacije ne radi dobro, probaj sa starijim verzijama koje mozes skinuti sa apkpure.com
 
Na najnovijoj verziji jedna kamera radi odlicno.Kada drugu kameru aktiviram obe se ukoce .Mozda negde gresim u proceduri dodavanja druge kamere?
 
Teško ti je da prihvatis da je kamera loša?
 
na aplikaciju ima najvise primedbi od pojave verzije od 20.februara, tako da nije lose da probas sa starijim verzijama ako do sada nisu uspeli da poprave aplikaciju. Na youtube ima videa gde se vidi da radi i sa dve kamere ali naizmenicno, ne zajedno. Nisam gledao detaljno, ali mislim da nije lose za informaciju.
 
IP kamera mora da ima dobar softver, a to uvek skripi malim prooizvodjacima.
Nije da sam kod jedne kamere video muke kada korisnik hoce da koristi vise od jedne kamere, a osudjen si na fabricki softver.

probao si softver na racunaru?
 
Na racunaru(Reolink Clent) samo jedna radi kao i na telefonu.Zuel ako imas link sa youtube posalji.Nisam uspeo da pronadjem.Izgleda da i podrska nema sta da mi odgovori na moj upit.
 
pa ja sam u gugl ukucao oznaku kamere koju si napisao i prebacio na video rezultate i tamo ima dosta videa o set-up za te kamere, obrati paznju i na verziju softvera koje koriste. Malo strpljenja i podesices. Uglavnom, o kakvim god sigurnosnim uredjajima se radi, pre konacnog postavljanja se mora pazljivo istestirati da to bude pouzdano.
 
pa ja sam u gugl ukucao oznaku kamere koju si napisao i prebacio na video rezultate i tamo ima dosta videa o set-up za te kamere, obrati paznju i na verziju softvera koje koriste. Malo strpljenja i podesices. Uglavnom, o kakvim god sigurnosnim uredjajima se radi, pre konacnog postavljanja se mora pazljivo istestirati da to bude pouzdano.
Hvala Zuel,sve najbolje ti zelim.
 
Definitivno sam "uspeo"da povezem i drugu kameru.Na" Reolink Client" aplikaciji za kompjutere obe kamere su u funkciji i u realnom vremenu.Na mob.telefonu isto su aktivne obe kamere ali samo kada kliknem na odredjenu kameru.Kada gledam obe vreme je zaustavljeno.Interesantno je da obe kamere daju alarme kretanja .Bez problema snimaju na SD karticu.
 
pa to je prihvatljivo, vrsi posao. Da li si menjao verziju aplikacije ili si gresio u podesavanju ?
 
Nisam menjao verziju aplikacije.Gresio sam u podesavanjima.U kuci imam dve nezavisne wifi mreze.Kamera i mob su na istoj mrezi,koristim(5Ghz) prilikom podesavanja.Mob.tel.preuzme drugu mrezu, ne obratim paznju, a kameri dodelim planiranu mrezu itd.Danas kacim kameru na predvidjeno mesto,ubacujem karticu i gotovo.
 
Pozdrav ljudi, totalni sam laik što se tiče video nadzora. Situacija je sledeća: U kući u kojoj niko ne živi obijena je šupa dva puta u zadnjih mesec dana i sve je iznešeno sem auta. Planirao sam da stavim jednu kameru na ulaz i jednu da gleda na šupu. Da li imate preporuku šta da uzmem a da ne bude mnogo skupo ( ne znam kako se kreću cene ali bih voleo da puknem što manje para ~150e ), kao i da ne bude mnogo komplikovano za nameštanje. Može i preporuka za neku firmu, hvala unapred!
npr. ovako nešto?
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko na forumu ove jeftine xaomi kamerice, kakva su iskustva?
 
Jel ima neko na forumu ove jeftine xaomi kamerice, kakva su iskustva?
Da odgovorim tebi, a i sebi...
To kupi i ukrasce ti i kamere😂😂😂
Sakrivene su a i na visini od 5 metara
Pozdrav ljudi, totalni sam laik što se tiče video nadzora. Situacija je sledeća: U kući u kojoj niko ne živi obijena je šupa dva puta u zadnjih mesec dana i sve je iznešeno sem auta. Planirao sam da stavim jednu kameru na ulaz i jednu da gleda na šupu. Da li imate preporuku šta da uzmem a da ne bude mnogo skupo ( ne znam kako se kreću cene ali bih voleo da puknem što manje para ~150e ), kao i da ne bude mnogo komplikovano za nameštanje. Može i preporuka za neku firmu, hvala unapred!
npr. ovako nešto?
U gore pomenutoj kući sada živim. Ugrađene su za sada dve Yi home camere :
Povezane u struju sa običnim usb a kablom, rade normalno preko wifi evo već nedelju dana čak sam i uhvatio ko je krao... Snimaju na sd karticu samo kada se detektuje pokret.


Na ove wifi camere gledam samo kao prelazno rešenje, a za novo rešenje mi je potrebna vaša pomoć.



Imam ponudu za ugradnju video nadzora : 3 kamere od 5Mp TVT TD-7554AE, snimač nisam siguran koji je , 1tb hard diska i to mi nude za 36.600,00 dinara bez ugradnje, ugradio bih sam jer je ugradnja 120eura + 220 din kabla i kanalica po metru dužine.

Taj sistem su mi u toj firmi preporučili, sad ne znam da li mi uvaljuju škart ili su iskreni kada su rekli da je to najbolje rešenje za kuću ( da se snimaju kapija, ulazna vrata i dvorište ).

Šta mislite da li je ovo okej ponuda, ako nije da li možete da mi preporučite nešto drugo?
 
Koji snimac bi mogli da mi preporucite da se kupi na duze staze da sluzi? Kupljena je kamera od 5mpx full color, hdcvi ali bih kasnije uzeo neku od 8 mpx. Znaci neki snimac mi treba da podrzi trenutnu za 5 a i za kasnije od 8 mpx. Preko dana mi nije toliko bitno ali nocu zelim da snimak bude vidljiv da mogu da se vide tablice automobila kada prodje. Daljina je nekih 15,20 metara kamera sto pokriva.
 
Nazad
Vrh Dno