Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Da li neko koristi gDMMS na Android TV sticku?
Koji stik ima aplikaciju za redovno skidanje preko Play Store?
 
Pozdrav, treba mi preporuka za kupovinu DVR-a i 2 IP kamere što boljeg kvaliteta, budžet je 45 000 dinara
 
Za ip kamere ide nvr koliko znam.
 
Pozdrav, treba mi preporuka za kupovinu DVR-a i 2 IP kamere što boljeg kvaliteta, budžet je 45 000 dinara
pa moze i XVR, na koji mozes da prikljucis bilo koju kameru. Ovo je jednostavno pitanje, ali nekompletno jer sve zavisi od situacije, tj sta zelis da snimas i sa koje udaljenosti i u kojim uslovima. Cesto je potrebna i zum kamera ili PTZ, nekad pinhole, a za bliza rastojanja je dovoljan i fiksni objektiv od 2.8 ili 3,6mm. Za tu svotu mozes kupiti 2 solidne IP kamere za zumom 4 do 5x i sd memorijom i to je manje komplikovano za instalaciju i odrzavanje i univerzalnije je resenje ( kao na primer Dahua IPC-HFW2431T-ZS ) bez snimaca. Medjutim, na karticama mozes da racunas na par dana snimanja i to sa kompresijom 265+, a sa snimacem zavisi od velicine diska koji, u zavisnosti od kapaciteta, dostizu cene i do 500-600 evra. Jos kad dodas prateci materijal, tu je negde cena. A zavisno od mesta ugradnje i uslova, mozda bude potrebna i zastita od prenapona i rezervno baterijsko napajanje, sto opet poskupljuje, sve zavisi opet za sta ti treba i koliko ti se sta isplati.
 
Poslednja izmena:
Da li neko koristi gDMMS na Android TV sticku?
Koji stik ima aplikaciju za redovno skidanje preko Play Store?
gDMSS. moze bolji tv box, a sa stikovima je pitanje kakvi rezultati se mogu postici, a i sama aplikacija ima bagove, tako da ostaje samo da se eksperimentise. Ja sam naisao na bagove i u app i u xvr dahua.
 
Ima svoje bagove, ali mi na telefonu radi dovoljno dobro, pa bih preko loklane mreže bacio i na dva TV-a, različite kamere.
Sad mi je bitno šta je najlakši način da to uradim.
 
Pozdrav, treba mi preporuka za kupovinu DVR-a i 2 IP kamere što boljeg kvaliteta, budžet je 45 000 dinara
Pogledaj ovo i verovatno će ti pomoći u pravilnom odabiru kamera!

A ovde imaš veliki izbor IP kamera i IP snimača (NVR) i što je najvažnije korektni su sa cenama!
 
Poslednja izmena:
Hvala za savete, nakon razgledanja uzimam Dahua NVR4208HS-4KS2/L za NVR a za kamere uzimam Dahua IPC-HDBW2531E-S-0280B-S2
 
Da dahua kamere preporucujem IMOU LIFE app, radi mi mnogo bolje nego dmss
 
Hvala za savete, nakon razgledanja uzimam Dahua NVR4208HS-4KS2/L za NVR a za kamere uzimam Dahua IPC-HDBW2531E-S-0280B-S2
Što se tiče NVR-a imam sličan model (DHI-NVR4108HS-4KS2/L) i za taj cenovni rang radi super!
A kamera koju si odabrao gde će biti montirana, jer ovo je kamera za holove, prolaze, hodnike i prvenstveno je namenjena za unutrašnje prostore gde sunčevi zraci ne biju direktno na sferno staklo samo da znaš...
 
Poslednja izmena:
Što se tiče NVR-a imam sličan model (DHI-NVR4108HS-4KS2/L) i za taj cenovni rang radi super!
A kamera koju si odabrao gde će biti montirana, jer ovo je kamera za holove, prolaze, hodnike i prvenstveno je namenjena za unutrašnje prostore gde sunčevi zraci ne biju direktno na sferno staklo samo da znaš...
Meni je potrebna za spoljnu upotrebu, rečeno mi je da ova okej i za to ? Koju bih trebao da gledam za spoljašnju upotrebu ?
 
Meni je potrebna za spoljnu upotrebu, rečeno mi je da ova okej i za to ? Koju bih trebao da gledam za spoljašnju upotrebu ?
Ma nije problem može i ona, ali negde sam čitao da baš zbog tog sfernog oklopa (stakla) nije preporučljivo da takva kamera stoji na otvorenom ili direktnom izvoru svetlosti.
Razmisli i o ovom, modelu: IPC-HDW5541TM-ASE-0280B

 
to ce biti mnogo vise od navedenog budzeta, a treba kupiti i disk, dozne, napajanja. kablove...
 
Pozdrav svima,
Izvinjavam se ako je bilo negde ranije reci, nisam nasao, ali zanima me procedura oko uvodjenja video nadzora u zgradu odnosno snimanje samog ulaza.
Navodno, ne mozes tek tako staviti kameru i snimati ulaz. Ali u nasem slucaju da se to pojednostavi pristup snimkljenom sadrzaju dovoljno je da ima samo upravnik zgrade.
Zna li neko kome da se obratimo?
Hvala unapred
 
Obratis se nekome ko ima firmu za ugradnju i prodaju kamera. Morao bi da ima i licencu za ugradnju, ujedno i znanje koje tebe interesuje u postavljenom pitanju iznad.
 
Pozdrav svima,
Izvinjavam se ako je bilo negde ranije reci, nisam nasao, ali zanima me procedura oko uvodjenja video nadzora u zgradu odnosno snimanje samog ulaza.
Navodno, ne mozes tek tako staviti kameru i snimati ulaz. Ali u nasem slucaju da se to pojednostavi pristup snimkljenom sadrzaju dovoljno je da ima samo upravnik zgrade.
Zna li neko kome da se obratimo?
Hvala unapred
To je kao da pitas snajper babe da li imaju dozvolu da gledaju kroz prozor.
 
Hvala Apple, u pravu si.
Sutra cu se pozabaviti, deluje da je trivijalno a sugurno nije.
A marka zvaku cu pogledati svakako 🙂
Hvala Devile
 
Nisam zapazio da je zbog toga neko kaznjen, ali jesam da traze snimke cim se nesto desi, kao u klubu Gotik na primer. Sto se zakona tice, znate i sami da je policiji ostavljena mogucnost da ga ona menja prema svojim potrebama, tako da niko ne zna kakav ce biti vec poslepodne.
 
Pozdrav ljudi, imam jedan specifican problem sa hikvision kamerama. Naime, kamere su DS-2CE72HFT-F28 imam ih 4 komada a DVR je iDS-7208HUHI-M1/S. Igrom slucaja imaju razlicit firmware. U cemu je je stvar? Ove sa starijim firmverom rade posao kako treba, a s novijim brljave, ne pale Skinuo sam i najnoviju verziju firmvera, ali corak, DVR mi izbacuje ERROR kad pokusam da updatujem. Novi firmware je u *.hex ekstenziji a kad probam na upgrade trazi mi *.dav, *.mav ili *.iav. Ako neko zna, molim da pomogne. Ne znam dal uopste i postoji mogucnost da se uradi update za analogne kamere. Hikvision pise da moze, a ja ne uspevam.
 
pitaj momke iz NSlinka iz NS, mozda ce ti moci pomoci
 
Pozdrav, imam ponudu za ugradnju video nadzora DVR: DAHUA XVR5108HS-I2, 6 kamera kombinacija dome HAC-HDW1500TLMQ-0280B i bulet hac-hfw1500th-i8-0360b-s2 + hard od 2TB za 450e sa ugradnjom.

Da li je ok ovaj sistem? Čitajući vaše postove ovde primećujem da je mali fps na DVR-u u 5MP… šta to konkretno meni znači, da li će kočiti slika?
Koristio bih na selu po dve kamere na ulici, u prednjem dvorištu i zadnjem dvorištu.
 
meni to sve deluje OK narocito ova dome kamera, ja imam takvu od 2mpx i odusevljen sam njenom slikom i mikrofonom i cena ti deluje OK

Za FPS najbolje da vidis sa momcima koji ugradjuju, mislim da to zavisi od DVR-a, nije da je tu nesto neophodan visok fps, ako osim ako ne snima vozila u pokretu za sve drugo je bitniji kvalitet slike.
 
ja imam takvu od 2mpx i odusevljen sam njenom slikom
zavisi od udaljenosti sa koje se snima i od optike kamere. Ove sa 2.8mm (pa i 3,7) optikom su za udaljenosti max. do oko 5-6m, dok na 10 metara od coveka vidis samo mrlju, bez obzira kolko ima piksela. Cena tog kompleta je kao i kad bi se kupovalo pojedinacno, nista specijalno. Pri odabiru kamera je najbolje svaku birati prema karakteristikama, testu i situaciji na licu mesta.
 
Uhh pa ovo mi baš i ne odgovara što kažeš… kod mene je veći prostor u pitanju :/ Da li je kod IP sistema od 2MP možda bolja situacija?
 
. Cena tog kompleta je kao i kad bi se kupovalo pojedinacno, nista specijalno.
Njemu je to cena sa ugradnjom, a to ukljucuje i kablove i napajanja i rad za 6 kamera...ima tu dosta posla
Uhh pa ovo mi baš i ne odgovara što kažeš… kod mene je veći prostor u pitanju :/ Da li je kod IP sistema od 2MP možda bolja situacija?
nema to veze sa megapixelima nego sa uglom koji snima kamera.
Sto je uzi ugao likovi su blizi, siri ugao likovi su sitniji ali kamera hvata vise.

Tako da treba da napravis razliku da li treba da hvata siroko ili samo usko (ako su recimo okolo dva zida i slicno)tehnologije-kamera-2018.png
 
Poslednja izmena:
Njemu je to cena sa ugradnjom, a to ukljucuje i kablove i napajanja i rad za 6 kamera...ima tu dosta
pa eto, kaze i sam da mu treba za veci prostor, znaci trebaju mu zum kamere da bi imao solidnu sliku, a te od 2.8mm su za neposrednu blizinu. Sta vredi sto nije skupo kad mu to ne odgovara. Mozda bi iskoristio jednu da je postavi iznad ulaznih vrata, ostale bi bacio. Prodavac gleda svoju racunicu naravno. Pre svega, pre odluke o kupovini bilo koje kamere, najbolje je potraziti njen test na youtube, jos bolje ako ima vise video snimaka, jer svaka je prica za sebe... Ja imam slican xvr i nisam bas zadovoljan zbog nekih bagova.
 
Sta su zum kamere?

Nisi valjda mislio da rucno zumira?
 
pa ima ih sa motorizovanim zumom, a i bez motora koje sam podesavas na daljinu i fokus. Imam i jednu i drugu, bolje motorizovana svakako ali i dosta skuplja.
 
Ima naravno i sa motorizvoanim, ali te opet ne razumem...
Imas nekog coveka ko sedi za stolom i zumira ljude koji prolaze ili kako vec?
Sumnjam da kamera sama zumira prema potrebi... znam da postoji i to...ali nemas sigurno to kuci.

ako ne zumira i koristis kao fiksnu cemu onda zum?

Kazes na kraju skupo ovo njegovo za 450?:rolleyes:
 
Nazad
Vrh Dno