Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Ok, shvatio sam da je najbolja opcija da uzmem dvr i da snima na hdd.
Jel imate neku preporuku koji dvr da uzmem? Video sam da ima na KP ceo set dvr sa 4 kamere, ali meni ne treba toliko, dovoljna mi je jedna kamera i dvr. Jel ima neki jeftin a da valja? Vidim da ih ima i za 50e novi, čak i za manje od 50e.
 
prema kamerama biras DVR
Ne bi imalo smisla da imas kamere od 5mpix a da dvr snima u 1080N a to su ti najjeftiniji.
 
Kod mene je slična situacija ali sam do TV imao provučen mrežni kabl tako da sam kroz njega pustio HDMI signal na TV.

Ali pre toga sam koristio aplikaciju, za webos nema rešenja, ali za android koristim istu apk kao za mobilni telefon (DMSS dahua)
Probaj tako, mada je mnogo bolje lan to HDMI resenje.

Sony Android TV play store kaže "ta aplikacija nije dostupna za ovaj TV". Dakle, pretraga shvati koju apliakciju tražim, ispiše njeno celo ime, ali ne otvara stranicu aplikacije i ne dozvljava DL. Zato sam pitao koji TV to može native ili koji USB stick da uzmem, pa da teram preko njega.
 
To je ograničenje ATva

DMSS nije android TV aplikacija već mobilna aplikacija, zato je nema u pretrazi.

tako da jedino da probaš sideload pa da ubacis u TV i probaš da li će da radi

za dahua dvr ima gomila klon aplikacija valjda će neka da radi, vredi probati.
Samo trebaće tu i mis da bi mogao da koristiš aplikaciju to sa daljinskim neće ići nikako.

Na kraju uvek može android box
 
Verovatno će najlakše i da bude sa nekim android box, samo koji provereno radi sa gDMSS?
 
Meni radi na tri komada.
Stari koji verovatno nema da se kupi h96pro+
I na dva nova koja ima u oglasima A95x3 f3, i A95X3 f4

mislim da će da radi na bilo kojem boxu sa full androidom jedino što izlazi upozorenje da su rutovani na vrhu ekrana ali imaš punu funkcionalnost mobilne aplikacije

Ne reče da li možeš da provuces lan kabl od dvr do TV?
 
Ne, nema mogućnost bilo kakvog kabla.
DVR je u zajedničkim prostorijama objekta i dogovor je da svi idu WiFi. A taj ruter nema ni pristup internetu, tako da ne možeš remote da pogledaš bilo šta. Dodje mi da nagrdim fasadu i pored postavim još po jednu kameru.
 
Ok, ali svakako probaj prvo da ubacis aplikaciju na taj android TV To te ne košta ništa, pa možda prodjes bez kupovine bilo čega.
 
Sony mi je kod kuće, a na toj lokaciji svakako kupujem novi TV, pa mi je svejedno šta ću da uzmem. Zapravo, još 2. Jedan za te kamere, a drugi za kamere nad kojima ja imam punu kontrolu, pa mogu da vezujem kako god hoću.

Televizori će se koristiti samo za tu namenu, ujutru se uključi, pokazuje kamere, uveče se isključi.

Imam jedan Fox, u njega definitivno moram neki android box, jer on ima neki android koji sam sebe jedva gura, a ne 4 kamere simultano. Ali probaću i na njemu kako radi. To je treći TV u istom prostoru, samo u drugoj prostoriji, pa ne moraju da budu isti.
 
pozdrav od mene, totalnog laika sto se tice video nadzora

zanima me da li se isplati da kupim 2 poe kamere, poe switch i nvr da to sastavim

npr


plus neki hdd

jurim ove poe kamere jer sam jos pre par godina izvukao ethernet kablove od rutera do nekih mesta u i oko kuce gde sam planirao kamere

ili sam u zabludi i imam neku bolju soluciju. ako imam, recite sta i kako

voleo bi da izbegnem provlacenje drugih napojnih kablova ako je moguce
 
Poslednja izmena:
IP kamere su skupe o tome smo pricali na prethodnim stranama, tako da ako mislis da iskoristis te kablove nemas bas puno izbora osim da kupujes neke kineze sto ti ne bih preporucio.

Druga opcija su CVI kamere od dahua gde za te novce verovatno mozes da stavis i kamere od 8mpix a mozda mozes i da iskoristis postojece kablove to bi neko morao da pregleda.
 
to vec deluje prihvatljivo, hvala ljudi. javicu se ako zapne nesto pri montazi
 
U zgradu ugradjuemo video nadzor. Da li ima neko predlog gde kupiti metalne/pvc ormarice sa kljucem u kojem bi se nalazio snimac? U Beogradu ili da porucim? generalno nista ne nalazim? a treba nam bilo sta, jeftinije. Snimac je jedno 20x30 cm okvirno...

Imamo komplet polovnu ispravnu opremu doniranu od komsije, samo nam fali HDD i to smo kupili.

Takodje ako ima neko da radi ugradnju povoljno i ok u Bgd (zgrada u Zarkovu) javite mi na PM :) Vec smo nasli nekoga na oglasima ali jos nismo ugovorili posao. Pa ako se neko sa bencha time bavi, javite....
 
Kako vam se čini TPLink C400HP-2.8 i C300HP-4?
 
Hikvision IP kamera - problem sa playbackom

Pozz svima ko se razume neka pomaze... Imam hikvision 6mp ip kameru, i napaja se preko POE adaptera, ima u sebi mikro sd... Nikakvi snimaci i sl... Nervira me sto mi prilikom playbacka izbacuje gresku sa slike, da je previse konekcija ka kameri i sl... Slika ispod... Kada restartujem aplikaciju opet pregledam par snimaka i opet greska... Sve probano, apdejtovano i sl... Googlam da je zbog poe pa se tripuje... Inace poe samo jedan ulaz iz modema i jedan izlaz ka kameri...
 

Prilozi

  • Screenshot_20220103_221234_com.hikvision.hikconnect.jpg
    Screenshot_20220103_221234_com.hikvision.hikconnect.jpg
    49.5 KB · Pregleda: 35
Poslednja izmena od urednika:
a koliko ljudi je povezano sa tom kamerom ? Ako si sam, probaj sa promenom passworda ili sa resetom kamere, mozda je i hakovana ko zna. PoE je napajanje kroz utp kabl, nema to nikakve veze sa pregledom snimaka.
 
Samo ja niko drugi, ja ugradio novu, initializovao, povezao sa aplikacijom, dodelio oass za kameru i pass za aplikaciju...
 
Ukloni je sa neta ako možeš i vidi onda šta se dešava... Lokalno se login-uj.
 
Hikvision IP kamera - problem sa playbackom

Pozz svima ko se razume neka pomaze... Imam hikvision 6mp ip kameru, i napaja se preko POE adaptera, ima u sebi mikro sd... Nikakvi snimaci i sl... Nervira me sto mi prilikom playbacka izbacuje gresku sa slike, da je previse konekcija ka kameri i sl... Slika ispod... Kada restartujem aplikaciju opet pregledam par snimaka i opet greska... Sve probano, apdejtovano i sl... Googlam da je zbog poe pa se tripuje... Inace poe samo jedan ulaz iz modema i jedan izlaz ka kameri...
Koji model kamere je u pitanju i da li si eventualno probao da je apdejtuješ na zadnji firmware i vratiš na fabrička podešavanja, pa onda polako sva setovanja iznova, možda u nečemu grešiš...
 
Hikvision DS-2CD2163G0
Sve odradjeno reset, apdejt... Dugo nema firmwera novog... Kada se uzivo pregleda, sve ok glatko super... Ali preko aplikacije njesra! Preko platforme njihove nema greske, moze da se vrti kako god... Samo hik zeza
 
imam istu takvu ali je ne koristim, vec wifi od 4MP bulet i nisam nista slicno primetio. Pogledao sam malo komentare o aplikaciji hik-connect na play store i vise njih se zali na poslednju verziju, a jedan navodi da se razlikuje i da je bolja verzija koja se skida pomocu skeniranja QR koda. Kod mene je verzija v4.20.2.1218 i kad probam da je azuriram izlazi mi obavestenje da nema novijih verzija... a na play store ne vidim da mi je instalirana neka od ponudjenih verzija, pa pretpostavljam da sam je instalirao preko QR koda, vise se i ne secam.
 
Kakav ti je net, tamo?
Uzivo je jedno, imas po dva strima i ne "jede" toliko net, dok pregled snimka ide u max kvalitetu, tj."gura" i do nekoliko MB/s...
Druga stvar, koja je mozda u opciji, je sama SD kartica..Koje brzine citanja/pisanja? Preporucuju kategoriju 10, da je minimum, za takve stvari..
pozz
 
Supernova net, 120/15...ok radi...kartica je klasa 10...moracu da probam da je napojim direkt na napojni kabal a lan raskacim sa poe i direkt u modem pa da vidimo ondak...
 
Dovoljno je da se nakacis u lokalnoj mrezi i vidis sta se desava...
 
Da li neko koristi android aplikaciju za kamere XVR PRO, ona dolazi uz AHD dvr komplet sa 4 ili 8 kamera za neke sitne pare.
Desilo se da je pre nekih 10tak dana aplikacija nestala iz google play store i automatski se izbrisala sa svih nasih android telefona.
Kada skinem aplikaciju preko drugih sajtova koji nisu app store, ona bude jedan dan i opet nestane.

Da li je neka druga aplikacija zamenila ovu, ili je ova skinuta zbog nekih virusa/spijuniranja i sl.?
Jel neko zna sta je problem.
 
Nazad
Vrh Dno