Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Evo i screenshot-a sa NVR-a gde se vidi da se noću mnogo češće pali snimanje na pokrete.
 

Prilozi

  • Spoljna kamera.jpg
    Spoljna kamera.jpg
    61 KB · Pregleda: 99
U podesavanjima za kameru namesti zone i osetljivost smanji posle istestiraj da ne pali kad su bube.
 
IP mi je 2mpix, a HDCVI su te od 4 ili 5.

Monitor na kome gledam kamere je 2mpix i ja na njemu pustim 1 ili 4 kamere. Nemam baš neke koristi od rezolucje veće od rezolucije monitora.
Za tablice kola mi se bolje pokazalo da imam više FPS. I to da softverski zumiram 2mpix sa 25fps, lakše uhvatim frejm da vidim tablicu nego na maks rezoluciji i 15fps.

U svakom slučaju, IP kamera od 2mpix ubija ove HDCVI onoliko puta koliko je skuplja. Krivo mi je što nisam svuda razvukao UTP kablove da izmenjam ove HDCVI.

Da nemam tu jednu IP, bilo bi mi svejedno, ali kada stavim jednu pored druge, baš je razlika.

A zašto imam jednu IP? Da bih mogao njen stream da gledam na ekranu video interfona. i hteo sam da stavim neku od 4mpix, ali ovaj video interfon ne može da svari više od 2mpix, pa sam stavio šta je moglo.
5mpix je ipak vise nego 2mpix tako da mislim da je steta da ne koristis sliku vece rezolucije, ali takodje stoji da ako snimas tablice veci FPS sigurno vise znaci.

To sto monitor ne moze da prikaze svih 5mpix ne znaci da ne mozes da je zumiras i vidis detalje, ali opet vidjao sma kamere koje sa manje mpix imaju bolju sliku tako da sve zavisi koji cipset ima kamera

Ja imam 4 razlicite vrste dahua kamera nove serije (nisu starlight niti starlight+) sve od 2mpix i tacno se po ceni vidi da skuplja kamera ima bolju sliku, koliko para toliko muzike.

IP mi je 2mpix, a HDCVI su te od 4 ili 5.

Monitor na kome gledam kamere je 2mpix i ja na njemu pustim 1 ili 4 kamere. Nemam baš neke koristi od rezolucje veće od rezolucije monitora.
Za tablice kola mi se bolje pokazalo da imam više FPS. I to da softverski zumiram 2mpix sa 25fps, lakše uhvatim frejm da vidim tablicu nego na maks rezoluciji i 15fps.

U svakom slučaju, IP kamera od 2mpix ubija ove HDCVI onoliko puta koliko je skuplja. Krivo mi je što nisam svuda razvukao UTP kablove da izmenjam ove HDCVI.

Da nemam tu jednu IP, bilo bi mi svejedno, ali kada stavim jednu pored druge, baš je razlika.

A zašto imam jednu IP? Da bih mogao njen stream da gledam na ekranu video interfona. i hteo sam da stavim neku od 4mpix, ali ovaj video interfon ne može da svari više od 2mpix, pa sam stavio šta je moglo.
5mpix je ipak vise nego 2mpix tako da mislim da je steta da ne koristis sliku vece rezolucije, ali takodje stoji da ako snimas tablice veci FPS sigurno vise znaci.

To sto monitor ne moze da prikaze svih 5mpix ne znaci da ne mozes da je zumiras i vidis detalje, ali opet vidjao sma kamere koje sa manje mpix imaju bolju sliku tako da sve zavisi koji cipset ima kamera

Ja imam 4 razlicite vrste dahua kamera nove serije (nisu starlight niti starlight+) sve od 2mpix i tacno se po ceni vidi da skuplja kamera ima bolju sliku, koliko para toliko muzike.

Eee sada me muči sledeća stvar, danju sve to radi perfektno i podesio sam da snima samo na pokret i stvarno bukvalno snimi samo kada se dese neki pokreti i kretanje, ali se problem javlja isključivo noću i to samo kod spoljnih kamera kada noću ima dosta muva i letećih buba i onda spoljne kamere svako malo detektuju "kao" neke pokrete i NVR stalno beleži na HDD video materijal.

Da li tome ima pomoći i kako to mogu da podesim da se noću ne dešava taj problem?

Svaka pomoć je dobro došla! :)
nije ovo problem do kamere nego do musica koje privlaci svetlo, tesko da to moze da se resi, bar leti ne moze kada ima musica, zimi nece toga biti.
Ja sam to resio tako sto mi kamera ostane u kolor modu, onda nema musica, ali to ne vredi ako tvoja kamera radi u totalnom mraku.
 
nije ovo problem do kamere nego do musica koje privlaci svetlo, tesko da to moze da se resi, bar leti ne moze kada ima musica, zimi nece toga biti.
Ja sam to resio tako sto mi kamera ostane u kolor modu, onda nema musica, ali to ne vredi ako tvoja kamera radi u totalnom mraku.
Jedna kamera (IPC-HFW3841T-ZAS) koja ima svoja 4 (IR LED-a) se nalazi i radi baš u totalnom mraku, dok druga kamera (IPC-HFW3849T1-AS-PV) ima svoja 2 (Warm led light-a) i ujedno obasjava taj deo dvorišta na koji gleda.
E sada isto se dešava i kod jedne i druge kamere da noću snimaju dosta više materijala nego danju, verovatno je to što kaže @bakara zbog tih buba i mušica jer sam pokušao i smanjio osetljivost, ali se isto dešavalo da se REC pali svaki čas i baš se na snimku vide kako proleću svako malo...
Taj problem na kameri koja se nalazi u kući se ne dešava, jer unutra nema buba i mušica! ;)
 
Probaj nocu kako radi kolor mode, ako je iole dobra kamera i nije mrkli mrak bices zadovoljan.
 
Jedna kamera (IPC-HFW3841T-ZAS) koja ima svoja 4 (IR LED-a) se nalazi i radi baš u totalnom mraku, dok druga kamera (IPC-HFW3849T1-AS-PV) ima svoja 2 (Warm led light-a) i ujedno obasjava taj deo dvorišta na koji gleda.
E sada isto se dešava i kod jedne i druge kamere da noću snimaju dosta više materijala nego danju, verovatno je to što kaže @bakara zbog tih buba i mušica jer sam pokušao i smanjio osetljivost, ali se isto dešavalo da se REC pali svaki čas i baš se na snimku vide kako proleću svako malo...
Taj problem na kameri koja se nalazi u kući se ne dešava, jer unutra nema buba i mušica! ;)
Probaj da stavis negde blizu jaci izvor svetlosti , mozda uspes i preusmeris bubice.
 
@PJ Podešavanja kamere (analogne) za što bolje "čitanje" tablica:
2MP@20-25fps, preko dana (noću, IC kad se uključi pravi "odblesak" od tablice pa se i ne vide).
Najbolja opcija za tablice ti je ona Starlight, jer one rade u minimalnim uslovima osvetljenja (0.003 Lux-a, neke i manje) i daju sliku u boji noću, bez IC-a.
Znam, među prvima smo testirali te kamere u Srbiji :)
A ima i ColorVu ili ColorWL kamere za video nadzor, što je dosta ljudi krenulo da kupuje.
Jeste li radili neke komparacije ColorVu i Starlight kamera? Imam ColorVu 4mp i kamera je cudo.
 
Potrebna mi je pomoc oko kamere, imam kameru HIKVISION DS-2CD2141G1-IDW1, ali bez adaptera. Koliko vidim treba mi 12V adapter, treba jos neka karakteristika da se gleda, koliko watti mora da ima?
Takodje, ako bih uzeo PoE kakav PoE adapter moze na nju, vidim da ima sa raznim voltazama, 24V, 48V? koji moze da radi sa ovom kamerom, da li moze Tenda POE15F, npr?
Sta je najbolje da uzmem?
 
Kupi napajanje za nju DC12V 1 ili bar 2A ako ces da stavis jos neku kameru pored te.
 
Da li ovo moze da posluzi?
12v.png
dok ne kupim nesto kvalitetnije. Koje je kvalitetno napajanje za ovu svrhu, koj brend da gledam?
 
Zatekao sam par dečijih "nestašluka" u dvorištu po povratku sa odmora pa bih da instaliram video nadzor na kući. Čitao sam temu i predloge ali opet da pitam da li je ovo na slici ispod dobra kupovina? Da napomenem da je ulica na koju izlazim iz dvorišta a sa koje dolaze nestašluci dobro osvetljena uličnom rasvetom.

Screenshot_20210829-123249001.jpg
 
Pozdrav ljudi. Jedno pitanje u vezi ip nadzora.
Imam analogni video nadzor koji i hteo bi da zamenim sa ip. Prvenstveno mi je prioritet live video striming,znaci pracenje uzivo preko hikvision aplikacije hik-conect. E sad,imam mts iptv 50/8 paket. Da li je to dovoljno jak internet za tu vrstu live strima? E da,isle bi 3 kamere od po 4mpx
Hvala
 
Tu si negde, može da se malo smanji bitrejt za striming ako baš bude problema, mada mislim da neće. Može da ti telekom bude problem, meni u selu na ADSL ne radi stream, tj. radi ali neki minimalan protok. Tražio sam da se forvarduje port za IP adresu snimača, i to je odrađeno, ali opet neće, kao da sam iza NAT-a.
 
Ok ,hvala,raspitacu se jos. Mada sam i za ovaj analogni imao forvartovane portove,ali sam skenirao qr kod na dvr i sve funcionise play plug bez forvartovanja portova na ruteru
 
Pozdrav, razmisljam da stavim kameru na ulazu u kucu, ispred vrata je terasa tako da kamera nece da kisne. Gledao sam dahua kameru da uzmem, radi preko wifi, cena je oko 6000din, 2mpx, full hd. Kakva su vam iskustva sa njihovim kamerama i ako ima nesto bolje recite? Moze i na pm, da ne gusimo temu. Hvala!
 
Stefane jesi razmišljao možda o Xiaomija. Mozda neki njihov model 2k i rotacijom od 360 stepeni?
Ja sam lično opremio svoj stan sa par kamera i senzora pokreta. Xiaomi Home dobro radi, notifikacije uredno stižu, mozeš i krš drugih uređaja povezati, naravno ukoliko si Xiaomi fan. 😊
 
Brate uzmi xiaomi...

😁

Morao sam, izvini. 😋
 
Ma gde, koji crni xiaomi hahaha 😂
Treba mi fiksna kamera, posto ce kamera biti u cosku i nije veliki ugao gledanja. Danas cu da pogledam kod mene u gradu dahua kamere i ako bude dobra slika uzecu nju.
 
kameru sa rotacijom moze da kupi samo neko ko se totalno ne razume...

Dahua ti je najbolji odnos cena kvalitet ;) (y)
 
Ne znam bas da li je odgovarajuce mesto za ovo... Trebala bi mi pomoc i preporuka za reflektor sa senzorom pokreta, da se okaci na ugao kuce. Koji i sta treba da gledam od karakteristika u rangu do 2000 dinara?
 
Pa nema tu neke mudrosti, svi su sad LED i gledaš da uzmeš što jači, s obzirom da je na uglu kuće. U nekoj prodavnici sa računom ćeš za te pare moći da kupiš 30W, na KP već možeš 50W da pazariš, ali nema garancije ako otkaže. Ima jedna jaka prodavnica sa LED rasvetom kod buvljaka u Pančevu, ako si blizu ili u prolazu možeš i tamo da uzmeš, bolje su im cene nego na KP ali isto nema garancije (može da se proveri na licu mesta).
 
E hvala. I to je neka smernica, gledacu onda 30W i 6500k svetlo. Mislila sam da imaju posebne marke na koje treba da obratim paznju.
 
Probaj da stavis negde blizu jaci izvor svetlosti , mozda uspes i preusmeris bubice.

E hvala. I to je neka smernica, gledacu onda 30W i 6500k svetlo. Mislila sam da imaju posebne marke na koje treba da obratim paznju.
Sve rešeno sa jednom fotoćelijom dan/noć i dva OSRAM FLOODLIGHT LED reflektora od 50W i 30W na 6500K, sada se sve vidi kao po danu i što je najvažnije snimak je u koloru cele noći a i nema više bubica na snimku ... ;) :)
 
Poslednja izmena:
Nisam video da li je neko spominjao zgrade. Kako znam u zgradi zbog zastite privatnosti ne smemo da stavljamo kamere sami nego mora to prof firma i da toj firmi placamo mesecno odrzavanje i da oni imaju samo pristup kamerama tj snimljenom sadrzaju?
Jel tako def i dal ima neka opcija da ovo zaobidjemo ? Tj da li je ista dozvoljeno ako cela zgrada postavlja? Nama bi trrbale 2-3 kamere i to da se snimi ako neko baca djubre ispred zgrade, svrlja po zidu zgrade i sl... A opet ne treba nam skupo resenje jer para zgradanbas i nema..ono lako bismo jednokratno kupili par kamera ali je problem ako moramo ozbiljnije pare nekoj firmi stalno da placamo?
 
@zexoni70 Na kraju sam kupila obican senzor za pokret i povezala ga na reflektor sto smo vec imali koji ima obicnu sijalicu i radi sve, osvetli to sto treba.
 
Da li neko od vas vrsi backup snimaka sa DVR (Hikvision koristim) na racunar, NAS uredjaj, externi hdd i slicno i kako. U pitanju je Hikvision DVR,probao sam sa Remote Backup (skinut sa Hikvision sajta) na Win7 i Win10 da pokrenem medjutim program ili ne valja jer nece da se pokrene. Treba mi da svaki dan u odredjeno vreme skinem snimke na externi hdd npr. Da napomenem samo jos da sam probao direkt sa DVR na externi medjutim ne prepoznaje ni jedan externi (probao vise komada i marki sa napajanjem i bez) sem usb stick-ova.
 
@zexoni70 Na kraju sam kupila obican senzor za pokret i povezala ga na reflektor sto smo vec imali koji ima obicnu sijalicu i radi sve, osvetli to sto treba.
Znam ali svi ti infrared senzori pokreta registruju do 6, 7 metara daljine, dok je moje dvorište malo veće pa mi onda refelektori gore celu noć!
Poenta mi je i bila da kamere snimaju samo na pokret, tako da mi senzori pokreta za reflektore i nisu bili potrebni već samo fotoćelija koja automatski noću pali a ujutru gasi reflektore! :)
Nisam video da li je neko spominjao zgrade. Kako znam u zgradi zbog zastite privatnosti ne smemo da stavljamo kamere sami nego mora to prof firma i da toj firmi placamo mesecno odrzavanje i da oni imaju samo pristup kamerama tj snimljenom sadrzaju?
Jel tako def i dal ima neka opcija da ovo zaobidjemo ? Tj da li je ista dozvoljeno ako cela zgrada postavlja? Nama bi trrbale 2-3 kamere i to da se snimi ako neko baca djubre ispred zgrade, svrlja po zidu zgrade i sl... A opet ne treba nam skupo resenje jer para zgradanbas i nema..ono lako bismo jednokratno kupili par kamera ali je problem ako moramo ozbiljnije pare nekoj firmi stalno da placamo?
Za zgrade ne znam kako je, ali ja sam svoje kamere podesio da isključivo snimaju šta se dešava u dvorištu a ne na ulici i kod komšije, tako da ko ima dvorište ne mora da brine o tome!
Na kraju krajeva koliki HDD bi trebalo da se ima kada bi kamere snimale ulicu gde svaki čas prolaze automobili i pešaci... ;)
 
Poslednja izmena:

@zexoni70

Radi na 12m 180 stepeni, fali jos 3-4 metra da bi bilo perfekt, ali zadovoljna sam.
 
Zdravo,

Koristim Hikvision DVR koji mi se nalazi u sobi pored televizora. Podesio sam snimanje od 6:00 do 20:00. Kada trebam da spavam, buka koju stvara DVR je nepodnošljiva. Ta buka se tokom dana ne primećuje.

Pogledao sam sve opcije u DVR softveru i nisam primetio da postoji mogućnost da se podesi da se DVR ili barem hard disk isključi u željeno vreme i da se posle uključi. Učitao sam poslednji firmware, ali ni u njemu ne postoji ta funkcionalnost. Jedino što sam našao je opcija "Enable HDD Sleeping" koja mi je čekirana, ali ni to ne umanjuje buku.

Juče sam ovaj opis problema poslao na support.eu(at)hikvision.com, ali nema odgovora.

Zamorno mi je da se svako veče logujem na DVR, klikćem Shutdown i Yes, i izvlačim strujni adapter iz struje.

Da li neko može da predloži neko rešenje, a da to ne bude sledeće:

1. Da izmestim DVR iz sobe.
2. Da HDD zamenim sa SSD.
 
A koji hdd imas u njemu?
 
Nazad
Vrh Dno