»RSS Benchmark sajt

Strana 15 od 15 PrvaPrva ... 51112131415
      Prikazani rezultati od 211 do 225 od ukupno 225

Tema: Video nadzor - iskustva i saveti

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        9
        Pozz ljudi, trebala bi mi mala pomoc . Elem kupio sam na aliexpres-u ovu ip cameru https://www.aliexpress.com/item/4000...27424c4dF1DzBe
        Na aplikaciji koja ide uz nju radi i na wifi i na lan povezivanje. E sad ja bih hteo da je povezem na mrezu preko wifi i da mogu sa kompa da joj pristupim ( jer ovako nece ). Skinuo sam VMS program i on vidi kameru kad je na LAN , cim iskljucim kabl ne vidi kameru.
        Instalirao sam i ONVIF Device manager i tu je ista prica. Trazio sam resenja po netu i nasao sam da moraju da se forwarduju portovi ( 80 i 554 ) sto sam i uradio :

https://i.ibb.co/Q9P63ww/portfwd.jpg

i da se na modemu ( moj je technicolor tc7200.20 ) ukljuci DDNS servis ( ovaj modem podrzava ). I to sam uradio:

https://i.ibb.co/vqb9hKL/DDns2.jpg

Ovo je menu za network podesavanja kamere :

https://i.ibb.co/5jzJgvn/camera.jpg
        https://i.ibb.co/mzVbK4T/za-kameru.jpg

I tu nastaje problem, dalje ne znam gde sta treba gde da ukucam da bih joj dodelio adresu koju mogu da ubacim u program za remote access . Nadam se da sam objasnio problem jer kamere i podesavanja istih ne ide od ruke ( nikada se nisam bavio time )
        Hvala svakome na savetu unapred, nadam se da vas nisam smorio Pozz
        Menjao igor11420 : 28.02.2020. u 11:18

Member Avatar korisnika mikele
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        403
      3. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon XP Barton 2600+ / Coolermaster JET 7
        • MoBo: ABIT AN7
        • RAM: 2x256 mb Kingston HyperX PC 3000 CL2;1GB Corsair Value RAM PC3200
        • VGA: Club 3d ATI Radeon 9600 pro 128mb vram
        • MON: Elsa Ecomo 321 CRT 17"
        • HDD: Samsung 120GB PATA
        • OPT: Optiarc AD 7240S SATA DVD/RW; Sony CRX 300E combo
        • Case: Neo C4102BL / Coolermaster Realpower 350W
        • SND: Nvidia Soundstorm (onboard) - Realtek ALC658 / SONY MHC-RX88 HI-FI system
        • LAP: Lenovo Thinkpad T61
        • INET: DSL
        • Ostalo: Pinnacle Studio PCTV tv tuner;Hauppauge Nexus-S dvb-s card; Gigabyte WP01GS wireless card; UPS APC
      4. Prvu stvar koju treba da uradis kada novu kameru dodajes u svoj sistem video nadzora je da joj promenis fabricku ip adresu u static,dakle fiksnu adresu i to onu koja odgovara ip opsegu tvoje mreze-rutera.

Istovremeno,dodeli preko podesavanja rutera rezervaciju te adrese,dakle da ruter uvek dodeljuje kameri tu adresu koju si ti sam odredio kao fiksnu u njenim podesavanjima.

Ako vec kazes da kameri mozes da pristupis preko LAN-a a ne mozes preko wireless-a, iskoristi tu prvu adresu koja radi.

Sta je remote access za tebe?
        Pristup kameri sa interneta ili preko kucne bezicne mreze?

Forwardovanje portova i dynamic dns nemaju previse veze sa lokalnim pristupom kameri vec preko interneta kad si van svoje kucne mreze.

Ne znam ima li ta kamera mogucnost P2P konekcije jer ti tada ne treba ni port forward a ni dynamic dns da bi ti kamera bila dostupna sa interneta.

Programi koji sluze za to su xmeye i iCSee pa proveri da li kamera radi sa njima.

Member
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        351
      6. Moja mašina
        • CPU: Intel 920 | Megahalems
        • MoBo: Asus Rampage 2 Extreme
        • RAM: Mushkin 6 GB 1600 Mhz
        • VGA: ATI 5870
        • MON: Samsung T220
        • HDD: Samsung F3 1TB
        • OPT: BR
        • Case: Cosmos S | Corsair HX 1000
        • SND: XFI
        • LAP: Ćaletov
        • TV: Samsung
        • Ostalo: Dovežena direktno iz Kragujevca
      7. Red face

Citat Citiram korisnika: mikele Pogledaj poruku
        Po mom nekom misljenju,mislim da bi mogao,ali puno toga zavisi od cinjenice koliki bi glavni bitrate dozvolio tim kamerama kao i fps u kome se snima.

Za to sto planiras, odnosno video nadzor na racunaru,najbolji izbor je Blue Iris program.

Po pitanju video nazora radi bolje od bilo kog NAS-a i NVR-a a u prilog tome govori puno korisnika koji na njega migriraju sa prethodna dva. Prepoznavanje pokreta radi odlicno,problema sa licencama za kamere nema, ima odlican forum prepun eksperata i veliku podrsku. Verzija za ozbiljniju namenu se placa ali vredi te pare.

Mislim da ces sa toliko kamera visoke rezolucije veci problem imati sa propusnim opsegom mreze.

Treba ti skup i profesionalan hardver, svicevi,mrezni adapteri.
        Mikele, hvala na odgovoru i pomoći! Čuo sam davno za ime Blue Iris, ali nisam imao pojma da je to VMS, tako da mi nisi rekao za to ne bih ni znao za taj odličan software. Čak ni licenca nije uopšte skupa, tako da se verovatno isplati u potpunosti!

Našao sam dva odlična linka što se tiče hardverske zavisnosti, pa eto ako nekome bude od koristi, ovde su uopštene preporuke i jako dobri saveti na šta treba obratiti pažnju, dok postoji i lista sistema korisnika koja se ažurira na nedeljnom nivou gde se može lepo videti broj kamera, njihova rezolucija, procesor koji korisnik ima u sistemu i još neki detalji, pa se na osnovu toga može još bolje proceniti potrebna hardverska zahtevnost sistema, mislim da bolje od toga ne može.

Member Avatar korisnika mikele
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        403
      9. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon XP Barton 2600+ / Coolermaster JET 7
        • MoBo: ABIT AN7
        • RAM: 2x256 mb Kingston HyperX PC 3000 CL2;1GB Corsair Value RAM PC3200
        • VGA: Club 3d ATI Radeon 9600 pro 128mb vram
        • MON: Elsa Ecomo 321 CRT 17"
        • HDD: Samsung 120GB PATA
        • OPT: Optiarc AD 7240S SATA DVD/RW; Sony CRX 300E combo
        • Case: Neo C4102BL / Coolermaster Realpower 350W
        • SND: Nvidia Soundstorm (onboard) - Realtek ALC658 / SONY MHC-RX88 HI-FI system
        • LAP: Lenovo Thinkpad T61
        • Ostalo: Pinnacle Studio PCTV tv tuner;Hauppauge Nexus-S dvb-s card; Gigabyte WP01GS wireless card; UPS APC
      10. Drago mi je ako sam pomogao a vidim da si se vec i sam dobro snasao.

Samo da ponovim jos jednom,nece tebi biti problem procesorska snaga vec propusna moc mreze.

Nemam iskustva sa Gigabitnom poe opremom ni koliko je dostupna a ni koliko dobro radi.

Mislim da ces morati da pravis vise klastera kamera pa da to povezujes sa pripadajucim switchem do glavnog, i obavezno da to budu "managed" switch-evi jer ces morati protok pazljivo da raspodeljujes.

Postoje razlike izmedju gigabinih switch-eva, uglavnom skupi rade znatno bolje i blize teoretskoj propusnoj moci.

Member
        Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        239
        @rida Ono sto je najbolje je mogucnost konfigurisanja blue iris, HA, tensorflow i sistema za notifikacije.To je mnogo napredniji nadzor sa detekcijom objekata umesto detekcijom pokreta.Blue Iris je relativno hw zahtevan, info o hw preporukama mozes naci na internetu.

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        9
        Kameru vidim u svojoj mrezi,vidi se i kad je zakacena preko LAN i preko WIFI. Hteo bih da joj pristpam kad nisam kuci. Sa aplikacijom koja se skida uz kameru Ai View sve radi ok ,mogu da joj pristupim i preko mog neta sa telefona,ali slika je ocajna,ima delay 2-3 sekunde. Imam i ONVIFER app instaliranu ali ona vidi kameru samo kad sam zakacen na moju mrezu,i na njoj je slika vrh,nema delay. ONFIVER ima i podesavanja za remote access ali sta god da sam probao nisam uspeo da se povezem. Izgleda je je problem U ovoj smrdljivoj Supernovi,jer ne mogu da forwardujem portove ( pre sam mogao dok je bio Radijus Vektor ,za tunngle smo forwardovali ) . Dosta aplikacija koje sam probao ne vide kameru uopste .

Kako se zove opcija za dodeljivanje staticke ip adrese u routeru tj za rezervaciju ip adrese?.
        Menjao Joker : 02.03.2020. u 10:07 Razlog: koristi opciju edit

Member Avatar korisnika djokosrb
        Na forumu od
        Jun 2010
        Poruka
        2.539
      14. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 3350p
        • MoBo: Gigabyte GA-B75-DV3
        • RAM: 4x2 GB Patriot 1600 MHZ
        • VGA: ASUS RX 570 STRIX
        • MON: Samsung S24B150
        • HDD: 500GB Seagate
        • Case: Thermaltake V3
      15. Imam i ja problem sa IP kamerom u firmi...Odnosno sa pristupom za istu...Promenili smo internet provajdera, gde sam ranije podesio portove i gde smo pristupali kameri van te mreze. Bilo je potrebno samo otvaranje portova i to je to, sto znaci da smo imali staticku ip, ako ne gresim?

Sada imamo dinamicku, i nasao sam na netu nekoliko free dns servera i podesio redom sve po tutorijalima, ali ne prolazi. Ruter je Huawei HG8245Q2. Imate li neki savet, predlog/tutorial sta jos da probam, vec nekoliko sati pokusavam i nista.
        Jedna bitna napomena, posto nam je taj Huawei ruter u drugoj zgradi, iskoristio sam jedan TP Link i podesio ga da bude repeater za wifi, ako to ima neke veze i na njega povezujemo kameru.
        Dete Partizana

Member Avatar korisnika jabree
        Na forumu od
        Apr 2007
        Poruka
        1.726
        Drugari treba mi mala pomoć, hteo bi da stavim kameru na kući u selu da snima dvorište a ja odavde da mogu da pratim.... Imam već jednu kod kuće kinesku s 3 antene, a imam i onaj telenorov mifi (simfree je)
        pa bi mu ubacio sim karticu da povežem kameru na njega.... E sad glavni problem je što tamo nemam struju, pa sam mislio pošto i kamera i mifi rade na 5v da ih zakačim na jedan powerbank sa 8 ćelija, a da za njega uzmem one solarne panele ili gotov punjač ako ima sa izlazom na 5v da bi dopunjavao powerbank.
        Da li je izvodljivo, ima li neko već nešto slično, ne znam koliki panel bi mi bio dovoljan.....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

Member Avatar korisnika danilov
        Na forumu od
        Feb 2014
        Poruka
        620
        Citat Citiram korisnika: jabree Pogledaj poruku
        Drugari treba mi mala pomoć, hteo bi da stavim kameru na kući u selu da snima dvorište a ja odavde da mogu da pratim.... Imam već jednu kod kuće kinesku s 3 antene, a imam i onaj telenorov mifi (simfree je)
        pa bi mu ubacio sim karticu da povežem kameru na njega.... E sad glavni problem je što tamo nemam struju, pa sam mislio pošto i kamera i mifi rade na 5v da ih zakačim na jedan powerbank sa 8 ćelija, a da za njega uzmem one solarne panele ili gotov punjač ako ima sa izlazom na 5v da bi dopunjavao powerbank.
        Da li je izvodljivo, ima li neko već nešto slično, ne znam koliki panel bi mi bio dovoljan.....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
        Pogledaj malo Xiaomi Imilab EC2. Upamtio sam je zbog jake baterije. Navodno jedno punjenje drži bateriju do 4 meseca. Nisam ništa detaljisao.
        "Свака будала може нешто да зна. Поента је у разумевању ствари." - Алберт Ајнштајн

Newcomers
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        5
        Pozdrav svima,
        nedavno sam oko kuce montirao 4 IP kamere, uz koje je isao i NVR K9604-W. Pre par dana sam kupio i HDD za ovaj sistem > WD Purple 1TB.
        Ubacio sam hard disk u NVR, prepoznao ga je lepo odmah, formatirao ga, i sve je delovalo ok. Medjutim, poceli su da se javljaju problemi. Najcesce se desi da u toku rada prestane da snima, i izbaci "HDDs Are Not Found" error. Par puta je izbacio i "Record Error". Cesto se desi i da se NVR sam restartuje kada se pojavi taj error za hard disk. Primetio sam da kada iskoci ta greska, iz NVRa se cuje onaj "skljoc" zvuk, kao prekidac. Sutra ce biti tacno nedelju dana kako sam ubacio taj hard disk, i navedeni problemi se desavaju svakodnevno. Probao sam fabricki reset, ali i dalje se desava isto. Sto se tice snimanja, bilo je podeseno da okida na pokret, a sada sam stavio da snima konstantno.
        Da li je neko imao slicnih problema?

edit
        evo log od malopre:
        Event:Error;HDDs Are Not Found; Time:2020-05-13 20:49:14; Device:K9604-W; IP Address:192.168.1.177
        Event:Error;HDDs Are Not Found; Time:2020-05-13 20:45:48; Device:K9604-W; IP Address:192.168.1.177
        Event:Error;HDDs Are Not Found; Time:2020-05-13 20:43:23; Device:K9604-W; IP Address:192.168.1.177
        Event:Error;HDDs Are Not Found; Time:2020-05-13 20:37:03; Device:K9604-W; IP Address:192.168.1.177
        Event:Error;Record Error; Time:2020-05-13 20:35:37; Device:K9604-W; IP Address:192.168.1.177
        Menjao SlepiMis : 13.05.2020. u 21:17

Member Avatar korisnika Apple
        Na forumu od
        Jul 2009
        Poruka
        5.112
      20. Moja mašina
        • CPU: INTEL i7-4790K 4.0GHz 8MB EK-KIT H3O - Supreme HF 360 4.8Ghz 1.27v
        • MoBo: MSI Z87 MPOWER MAX AC
        • RAM: CORSAIR 8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3 Vengeance CML8GX3M2A1600C9
        • VGA: Vega 64 full water ek
        • MON: ASUS VG248QE
        • HDD: Samsung SSD 500gb WD Black 1TB 7k SATA600
        • OPT: LG DWD RW
        • Case: COOLER MASTER HAF X;SEASONIC SS-1000XP
        • SND: Asus DX
        • LAP: TOSHIBA Satellite A300-1EC Intel-Core2 Duo T9300 4096MB 500GB DVDRW 15.4'' VXGA Win 8.1
        • TV: ASUS VG248QE
        • INET: Kablovska
      21. Bocni hdd na komp pa vidi iz Sentinela kakav je.
        Apple iPhone X 64gb simfree iOS 13.5

Newcomers
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        5
        Zakacio ga na komp, proverio ga u Sentinelu, i u HDDScan i u SeagateSeaTools, sve je navodno svuda ok. Medjutim, i dalje imam isti problem. HDD se samo ugasi. Snimac mi je u dnevnoj sobi, tako da mogu jasno da cujem kako se hard disk ugasi u radu. Onda restartujem NVR, i nastavi normalno da radi.

Member Avatar korisnika pdetlic
        Na forumu od
        Jan 2007
        Poruka
        862
        A da probaš jače napajanje, obično je spoljno 12 volti.
        samo oTpušteno...

Member Avatar korisnika psaras
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        4.193
      25. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon X4 860K
        • MoBo: MSI A68HM - E33
        • RAM: 8GB DDR3 1600 MhZ Kingston Fury
        • VGA: Sapphire R9 270X Dual X OC
        • MON: Samsung Syncmaster 223BW
        • HDD: Patriot Blast 120 SSD + Famsung F3 1TB
        • OPT: PIONEER 111
        • Case: Cooler Master 690 / LC Power LC600H-12, V2.31
        • SND: Integrated
        • TV: Panasonic 32" 720p
      26. Ima li neko preporuku za sistem od 4 kamere (za početak 2 a kasnije bih dodao još 2), za dvorište? Nije problem da se razvuče napajanje i mreža, dvorište je veliko ali solidno osvetljeno, a planiram da u jednoj prostoriji stavim risiver (ili kako se već zove) sa monitorom gde bi se sve pratilo i eventualno kasnije proveravalo. Dakle ne moraju biti IP kamere, ali sistem bi trebalo da ima mogućnost provere sa telefona (što je pretpostavljam standard). Cena nije toliko presudna, bitno je da kamere budu solidnog kvaliteta i za spoljnu montažu. Takođe bih pazario ovde (kp ili neka prodavnica), nije mi opcija AE trenutno.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Member Avatar korisnika psaras
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        4.193
      28. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon X4 860K
        • MoBo: MSI A68HM - E33
        • RAM: 8GB DDR3 1600 MhZ Kingston Fury
        • VGA: Sapphire R9 270X Dual X OC
        • MON: Samsung Syncmaster 223BW
        • HDD: Patriot Blast 120 SSD + Famsung F3 1TB
        • OPT: PIONEER 111
        • Case: Cooler Master 690 / LC Power LC600H-12, V2.31
        • SND: Integrated
        • TV: Panasonic 32" 720p
      29. Da dopunim malo, iščitao sam postove člana @mikele negde na pola teme, ispazario dahua NVR+poe switch+2 dahua dome ip kamere 2mp. Nije mi se davalo više para, znam da sam na AE mogao da uzmem za klasu bolju opremu ali *mjau**mjau**mjau*. ne mogu da čekam sad. Videću kad krene roba iz kine da naručim dve bolje kamere, pa ako se pokaže da mi baš znači to, rasprodaću ovo i uzeti neki malo bolji nvr sa integrisanim poe i malo boljim mogućnostima što se tiče rada sa 4 kanala (ovaj može max 4x1080p ili 2x4k ili 1x8k).

Javiću utiske kad isprobam.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Strana 15 od 15 PrvaPrva ... 51112131415

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •