Video nadzor - iskustva i saveti - Strana 14
»RSS Benchmark sajt

Strana 14 od 14 PrvaPrva ... 41011121314
      Prikazani rezultati od 196 do 206 od ukupno 206

Tema: Video nadzor - iskustva i saveti

Member Avatar korisnika mikele
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        399
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon XP Barton 2600+ / Coolermaster JET 7
        • MoBo: ABIT AN7
        • RAM: 2x256 mb Kingston HyperX PC 3000 CL2;1GB Corsair Value RAM PC3200
        • VGA: Club 3d ATI Radeon 9600 pro 128mb vram
        • MON: Elsa Ecomo 321 CRT 17"
        • HDD: Samsung 120GB PATA
        • OPT: Optiarc AD 7240S SATA DVD/RW; Sony CRX 300E combo
        • Case: Neo C4102BL / Coolermaster Realpower 350W
        • SND: Nvidia Soundstorm (onboard) - Realtek ALC658 / SONY MHC-RX88 HI-FI system
        • LAP: Lenovo Thinkpad T61
        • INET: DSL
        • Ostalo: Pinnacle Studio PCTV tv tuner;Hauppauge Nexus-S dvb-s card; Gigabyte WP01GS wireless card; UPS APC
      3. Nema na cemu. Nadam se da je od pomoci.

Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        399
      5. Moja mašina
        • SND: Nvidia Soundstorm (onboard) - Realtek ALC658 / SONY MHC-RX88 HI-FI system
        • Ostalo: Pinnacle Studio PCTV tv tuner;Hauppauge Nexus-S dvb-s card; Gigabyte WP01GS wireless card; UPS APC
      6. Jos i da se kratko osvrnem i izkomentarisem prethodno receno u nekoliko poslednjih poruka.

Panorama kamere, sem ako nisu visoko profesionalne i imaju ogroman broj megapiksela i specijalnu namenu (recimo pracenje avionske piste sa kontrolnog tornja nekog aerodroma), imaju malo svrhe iz perspektive prosecnog korisnika. I iako tako izgleda, ne predstavljaju nikakvu posebnu ustedu jer je bolje dve kamere usmeriti na regiju interesovanja radi bolje pokrivenosti umesto jedne koja "siroko gleda".

Izbor kamere za video nadzor je stvar kompromisa prakticno uvek: kamere sa socivima sa malim brojem milimetara imaju sirok ugao pokrivenosti i odlicne su za detekciju kretanja u regiji koja se nadzire, ali su jako slabe po pitanju prepoznavanja tablica i lica, sem ako objekat nadzora nije vrlo blizu. Sto vise megapiksela popravlja situaciju dosta cak i sa kamerom od 2.8 ili 3.6 mm socivom (imam takvu od 6MP i govorim iz iskustva) ali opet, to nije kako vecina ocekuje.

Resenje moze da bude varifokalna kamera sa auto tracking/auto patrol opcijom, ali ni to ne radi uvek kako treba.

A moj predlog je svima, da umesto nagadjanja i prethodnih tudjih iskustava, jer kamere nisu tako jeftine, da pri planiranju svog sistema video nadzora se oslone na neki od softvera za dizajn sistema video nadzora. Tu svakako mozete da bez nagadjanja vidite sta ce konkretna kamera sa odredjenjim brojem megapiksela, socivom i senzorom, videti sa odredjenje daljine postavljena na odredjenu visinu. Na koliko metara vrsi detekciju pokreta, na koliko identifikaciju tablica i prepoznavanje lica, gde joj je slepi ugao kada je postavljena na stub, i tome slicno i to prakticno vizuelizujete u relanom vremenu i vidite koja kamera vam treba.

Konkretno, meni je od velike pomoci bio "IP Video System Design Tool 8" od VIVOTEK-a, pa ga potrazite po internetu.
        Menjao mikele : 31.01.2020. u 21:44

Member Avatar korisnika Poštar
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        994
        Sve preporuke za Vivotek softver (pogotovo VAST koji smatram najboljim consumer IP cam softverom), a neke mi njihove kamere rade i posle 12 godina.

Newcomers
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        66
        Slazem se sa mikele-om i Poštar-om za predlozeni program. Proverio sam koliko jasno kamera od 8MP ( IP 9191-H ) na visini od 4m na udaljenosti od 5m " vidi " i kakav snimak dobijam. Trudio sam se da je uporedim sa kamerom koju trenutno koristim - DAHUA IP IPC-HDBW1831R-0280B.

Member Avatar korisnika nebeski.letac
        Na forumu od
        Jul 2016
        Poruka
        526
      10. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 7 2700X + Be Quiet! Dark Rock Pro 4
        • MoBo: Asus ROG CROSSHAIR VII HERO (WI-FI)
        • RAM: G.SKILL Flare X 16GB DDR4-3200 CL14
        • VGA: ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti AMP Extreme
        • MON: Asus MX27UC
        • HDD: Seagate Barracuda 14 TB
        • Case: Be Quiet! Dark Base Pro 900 + Seasonic Prime Ultra Titanium 650W
        • SND: Audioengine HD6
        • TV: Philips 49PUS6501
        • Ostalo: Samsung 860 Evo 1TB
      11. Pa koliko se jasno vidi?

Newcomers
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        66
        Neznam dali sam nasao tacno uporedjenje jer ponudjeni program imao je opciju da analizira samo vivotek kamere. Nadam se da sam model koji sam odabrao slican mojoj kameri i po tom programu sa 5 m lice nije jasno kako sam ocekivao. Posto imam opciju uvecanja slike u realnom vremenu dok se snima pokusacu da procem u kadru kamere i da pregledam taj snimak. Pokusacu da nadjem ponudjeni program gde mih mogao da odaberam kamere od nekoliko proizvodjaca i da uporedim rezultate.

Hteo bih da pitam za savet, dali na nvr snimacu kojeg imam " Dahua NVR4208-8P-4KS2", mogu povezati sa nekom ip kamerom drugog proizvodjaca?

Member Avatar korisnika Poštar
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        994
        Mozes, ukoliko kamera tog drugog proizvodjaca podrzava ONVIF

Newcomers
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        66
        Citat Citiram korisnika: Poštar Pogledaj poruku
        Mozes, ukoliko kamera tog drugog proizvodjaca podrzava ONVIF
        Molimte objasni nam ONVIF opciju.

Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        399
      16. Moja mašina
      17. Citat Citiram korisnika: veliki tesla Pogledaj poruku
        Neznam dali sam nasao tacno uporedjenje jer ponudjeni program imao je opciju da analizira samo vivotek kamere. Nadam se da sam model koji sam odabrao slican mojoj kameri i po tom programu sa 5 m lice nije jasno kako sam ocekivao. Posto imam opciju uvecanja slike u realnom vremenu dok se snima pokusacu da procem u kadru kamere i da pregledam taj snimak. Pokusacu da nadjem ponudjeni program gde mih mogao da odaberam kamere od nekoliko proizvodjaca i da uporedim rezultate.

Hteo bih da pitam za savet, dali na nvr snimacu kojeg imam " Dahua NVR4208-8P-4KS2", mogu povezati sa nekom ip kamerom drugog proizvodjaca?
        Mozes da biras i druge kamere sem Vivoteka,ima ih daleko vise u bazi programa.
        A mozes i kada odaberes Vivotek kameru slicnih specifikacija kao tvoju i da menjas pojedinacno broj megapeksela,velicinu sociva i ostalo da bude gotovo identicno tvojoj kameri koju testiras.

Prouci malo help programa,pogotovo sta znace crvena,zuta i zelena zona u semi vidnog polja kamere,da li hoces samo detekciju pokreta,prepoznavanje ili punu identifikaciju. Tako ces videti sta mozes da ostvaris i sta ti treba.

A sto se samog pitanja tice:
        Moze ako je onvif kamera,ali nije pametno i treba izbeci,jer ces verovatno ostati bez nekih naprednih opcija kamere.
        Konkretno, ja imam Dahua NVR i Dahua kameru kao glavnu i 2 slabije sa Aliexpresa,anonimnih proizvodjaca. Sa te dve mi NVR ne dozvoljava snimanje u H.265 i imam samo "glupu" detekciju pokreta za snimanje umesto inteligent opcije sa "pravilima", iako kamere podrzavaju to.A to mi je inace bitno jer h.265 znatno stedi prostor na disku i mrezni protok a snimanje na pokret ne "okida" na svaku glupost jer se detekcija pokreta ne vrsi relativno prostim algoritmom poredjenja piksela.

Tako da je moja preporuka- upari NVR i kamere istog proizvodjaca.

Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        399
      19. Moja mašina
      20. ONVIF je standard koji je usvojen da bi obezbedio sto vecu kompatibilnost uredjaja za video nadzor.

Newcomers
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        66
        Hvala mikele na objasnjenjima, skinuo sam IP Video System Design Tool 10. Nisam u bazi podataka za dahua ip kamere nasao svoju kameru ali, trazio sam po tehnickim karakteristikama.

Strana 14 od 14 PrvaPrva ... 41011121314

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •