Šta je novo?

Mikrotik - Čudan (za mene) upload

gadafi

Slavan
Učlanjen(a)
29.09.2005
Poruke
3,596
Poena
435
Zdravo,

Može li neko da mi objasni šta generiše zaokruženi upload sa slike i kako da ga firewallujem?
Ofarbani Dst. je moja javna IP adresa.
U pitanju je optički internet i iz rutera pravim ppoe konekciju.
aBcUmqNKR_ug8633E11TCw.png
 
ip firewall filter add chain=forward in-interface=lan protocol=tcp dst-address="1.2.3.4/32" comment="blokiranje portova za****"



Da li imas neki "kineski" dvr u mrezi ?
 
Imam kinesku kameru Hikvision, koja snima na QNAP. Probao sam sada da isključim sve LAN uređaje. Ostao je samo moj laptop na wifi. Dodao sam u firewall ovo gore za jednu od adresa iz torcha. Ništa se nije promenilo. I dalje cepa upload za tu adresu. Probao sam i za in-interface da stavim ppoe, ali ostaje isto. Okačio sam i primer saobraćaja po interfejsima kada postoji upload iz LANa - vidi se i u bridge1 i ether2 interfejsima. Ovo prvo mi uopšte nije jasno, kao da se iz rutera nešto uploaduje?
Screenshot_1.pngScreenshot_2.png
 
To je neka p2p IP kamera? Verovatno šalje video na neki kineski cloud pa kasnije možeš sa telefona da gledaš.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ne znam da li je p2p. U njenim podešavanjima nisam primetio tako nešto. Međutim, gore sam stavio ss sa kompletno otkačenim LAN klijentima, uključujući i kameru. Zato sam siguran da nije ona. Ako restartujem ruter i dobijem novu IP adresu, ovog saobraćaja neko vreme nema, pa se kasnije pojavi.
 
Izgasi komplet wifi i vidi onda kako se ponaša.
 
Cekiraj u Torch protocol i port pa da vidimo ponovo. Proveri da ti nije ukljucen ip/web proxy ili ip/dns/allow remote requests.
 
ip dns set allow-remote-requests=no

ili

kao sto ti je vec receno IP->DNS pa uncheck Allow Remote Requests.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jeste bio DNS u pitanju, port 53. I dalje šalju requestove, ali odgovora nema :)
Svaka čast svim pomagačima!
Edit: Nije mi radio DNS za WiFi. Morao sam da vratim remote requests, ali sam blokirao u firewallu na input chainu port 53 za tcp i udp protokole za WAN interfejs.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno