Šta je novo?

u toku mininga komp se samo ugasi

migdzow

Cenjen
Učlanjen(a)
17.09.2010
Poruke
6
Poena
151
Pozdrav drugari. Potrebna mi je pomoc. Naime pravio sam policu za minere, imam 3 riga 1x1070x5 1x1070tix5 i 1x480x5. Otkako sam ih prebacio sa metalnog rama na drvenu policu, gorim od problema. Pritom sebe ne smatram da sam pocetnik, rigove sam sam sklapao i do sad je radilo sve bez problema putem nicehasha. Otkako nema nicehasha haos. Problem:
Na rigu sa rx480 desava mi se da mi se komp potpuno sam ugasi u toku mininga, pojavi se plavi ili zeleni ekran, stoji tako par min i samo se ugasi. Skinuo sam onaj mali wincrash i on mi signalizira na video drajvere. Koristim crimson beta vec mesecima. Probao sam reinstall windows, ddu drajvere pa opet install, da jednu po jednu kartu skinem kako bi proverio da nije otisao neki riser u seldbi - za sad nista nije uvek se desi isto i sa 4 karte. Sto je zanimljivo monero kopa 1-2 sata pa tek onda zakuca, dok kad ga stavim na ether solo, zakuca za 2 minuta. Radio je potpuno stabilno zadnjih 6 meseci, komp se restartovao na svakih 5-6 dana.Puna konfiguracija:
Win 10 ver 1703
Ploca: asrock h81 btc 2.0
Ram: 8gb
Proc: intel g1820
Napajanje: seasonic plat edition 1050w
Problem 2:
Potpuno sam sklopio nov rig sa 5 1070ti kartama. Sve tece flawless sve dok se ne instaliraju video drajveri. Nakon instalacije drajvera u task manageru system interupt proces se podigne na 20ak posto cpu usage i brzo smiri. Startujem minera i on kopa, ali system interupts proces se podigne na 20-30% ali kopa stabilno evo vec par dana. Problem je kad iz bilo kog razloga restartujem rig. Podigne se windows i system interupts se ne skida sa 20%. Ako startujem minera ode na 99%, zakuca masinu i nista mu ne pomaze. Moram da ga restartujem i sve dok ponovo ne instaliram drivere ispocetka ne mogu da kopam. Kad se opet instaliraju opet ode na 20-30% ali kopa stabilno. Proveravao sam risere i fiizicki sve kontakte kao i win 10 1709. Na ostalim minerima pomenuti proces ostaje na 0.1%. Nemam ideju sta se desava... Puna konf:
Win 10 1703
Ram: 8gb
Ploca: biostar tb-250
Proc: intel g4400
Napajanje: lc power 1200w

Ako ima neko neku ideju, probacu svasta. Spreman sam i da platim nekog da dodje da mi resi ove probleme, jer sam totalno izgoreo. Pm poruka za dogovor.
 
...Otkako sam ih prebacio sa metalnog rama na drvenu policu...

To drvo može biti problem. Probaj uzemljiti matičnu ako nisi, bar jednu rupicu sa kojom se sa šarafom povezuje za kućište, i poveži sa napajanjem - navojem za kućište. Možda i grafičke. Naravno utičnica mora biti uzemljena.
 
A mozda je i napajanje oslabilo.
 
Probacu to sa uzemljenjem. Mozda negde to pravi problem. Ali me zbunjuje sto whocrashed stalno izbacuje gresku u video drajverima - onim na kojem su stabilno radile 6 meseci. Cak i sam kaze da najverovatnije nije greska u hardveru. Probacu danas kad dodjem sa posla sa najnovijim drajverima cisto da vidim dal ce isto da se desava. Inace na grafikama su naravno modovani biosi, pa mi treba onaj patcher ali nisam video da se neko zali na njega a ceo net sam pretrazio. Dijagnostika kvara me ubi, samo kad bi znao sta je.
A sa 1070ti tek ne znam koji im je vrag. Skinem ja 4 i ostavim jednu po jednu i tu jednu przim na core+200 i memory+700. Power na 100. Sa svakom moze kolko hoces. Ni da stucne. A system interupts ne postoji tako odnosno 0.1%. Sa dve se pojavi na oko 5-10%. Sa tri vec trokira. Ne znam.. Meni treba ili opasan poznavalac materije ili madjionicar.
 
"Win 10 ver 1703" ta je pravila problem slicne prirode na laptopu kod mene, radi jedno vreme, puknu drajveri bez upozorenja i laptop
postaje neupotrebljiv, menjao drajvere, cista instalacija...radi jedno vreme i ponovo zakuca.
Na normalnom kompu insider radi bez problema, instaliram i na laptop i gle cuda evo skoro mesec sve radi bez problema.
 
Na mom desktopu ta 1703 verzija je najbolja verzija windowsa ikad. Do sad nijedan problem sa njom sve je fino i radi onako kako je zamisljeno sto mi se u mom dvadesetogodisnjem koriscenju windowsa nije desilo. Cak je hteo i sam da se roll back na 1703 verziju kad sam skontao koliki je shit 1709 gde baguje skoro pa sve. Tako da ne znam.. Dal da se upustim u jos nestabilnije i neproverenije insider vode.. Iscitacu malo o tome.
 
Ok imam update za amd. Na drajverima 17.7 radi stabilno, bez greske. Imam utisak da mi kvar pravi to sto nisam selectovao da mi ddu izbrise amd folder pa tu blockchain driver pravi koliziju, posto sam primetio da u tom folderu ostanu instalacije drajvera, odnosno svi fajlovi kao da su drajveri podignuti ali ne i ucitani na graficke. Probacu da obrisem folder i ucitam blockchain drajvere pa vidim da li radi. Ovo moze biti korisno za nekog ko se zaglavi na slican nacin
 
u toku mininga komp se samo ugasi
Moze biti svasta, no ja bi na prvom mestu proverio da li je sa napajanjem sve u redu,
oce kondenzatori da se naduvaju, pa napajanje ne isporuchuje dowoljno snage,
moje iskustvo sa slicnim problemom, zamenio kondezantore na napajanju i sve opet nastavilo kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno