Šta je novo?

Da li vazi garancija kod operatera ako je telefon malo cuknut?

MM.

Poštovan
Učlanjen(a)
03.11.2016
Poruke
540
Poena
70
Zanima me da li vazi garancija kod operatera ako je telefon ispadao i coskovi su malo cuknuti?
Tj. konkretno me zanima lg g4 (VIP garancija), ako mi otkaze ploca, sto je cest slucaj, a telefon je cuknut po coskovima, da li ce da prave problem i krive korisnika za to?
Drug mi ima neku xperiu i razbio je ekran, i u medjuvremenu mu oslabio zvucnik bas, sto mislim da nije njegova greska, i kada je odneo u mts da reklamira zvucnik, oni su mu trazili da plati prvo zamenu ekrana pa ce onda tek da mu zamene zvucnik. Ima jos primera za koje sam cuo da nisu hteli da priznaju garanciju ako ima neko fizicko ostecenje.
Bilo bi super ako neko, ko zna nesto o ovome, moze da podeli to.
 
U izguljenom i čuknutom stanju ne moraju da ti prime telefon na reklamaciju (razlog: fizičko oštećenje).
 
U izguljenom i čuknutom stanju ne moraju da ti prime telefon na reklamaciju (razlog: fizičko oštećenje).

Ok, ne moraju, ali sta rade u takvim situacijama uglavnom? Dosta ljudi je ispustilo bar jednom svoj telefon i pao na neki cosak, nije to sad razlog da ne priznaju garanciju na plocu recimo.
 
U slučaju kada postoji fizičko oštećenje na telefonu (polomljeno/naprslo staklo na ekranu, polomljeno staklo na leđima, itd.), procedura nalaže popravku fizičkog oštećenja pre bilo kakve intervencije u okviru garancije. Kada se plati za zamenu oštećenog dela (ekrana, na primer), uređaj je ponovo u garanciji.

U slučaju da postoje tragovi pada na ivicama, nema neke procedure, već verovatno zavisi od procene samog servisera tj. da li će to oštećenje prouzrokovati probleme kod uređaja nakon servisne intervencije. Ovo je najuopšteniji odgovor, sve ovo zavisi od samog proizvođača, servisa, servisera, itd.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
U slučaju kada postoji fizičko oštećenje na telefonu (polomljeno/naprslo staklo na ekranu, polomljeno staklo na leđima, itd.), procedura nalaže popravku fizičkog oštećenja pre bilo kakve intervencije u okviru garancije. Kada se plati za zamenu oštećenog dela (ekrana, na primer), uređaj je ponovo u garanciji.

U slučaju da postoje tragovi pada na ivicama, nema neke procedure, već verovatno zavisi od procene samog servisera tj. da li će to oštećenje prouzrokovati probleme kod uređaja nakon servisne intervencije. Ovo je najuopšteniji odgovor, sve ovo zavisi od samog proizvođača, servisa, servisera, itd.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

U tom slucaju ne bi trebalo da prave problem ako su samo ivice cuknute a otkaze ploca, a jos je i LG zvanicno priznao to kao njihovu gresku. Mada naravno serivseri mogu da ti se*u ako vide bilo kakvo ostecenje iako i sami znaju da nije korisnik kriv za otkazivanje ploce recimo.
 
u 99% iz mog iskustva kazu da je telefon ostecen i da je zbog toga pokvaren i vrate telefon. Probaj al mogu da garantujem da ce tako biti.
 
Drugaru se javila žuta fleka na displeju, budžet Huawei Y nešto, Telenor garancija, sav isčukan bio. Odneo u Telenor i odbili reklamaciju, odneo u ovlašćeni servis i prihvatiše bez problema, zamenili displej bez pogovora
 
Drugaru se javila žuta fleka na displeju, budžet Huawei Y nešto, Telenor garancija, sav isčukan bio. Odneo u Telenor i odbili reklamaciju, odneo u ovlašćeni servis i prihvatiše bez problema, zamenili displej bez pogovora

Ma ajde, pa proizvodjac daje garanciju na telefone valjda, ne znam sto su oni tako rigorozni bez nekog razloga. Troskovi popravke(valjda) ne idu iz njihovog budzeta, vec odnesu u ovlasceni servis i te troskove valjda proizvodjac snosi.
Da li prave problem ako se zameni baterija recimo? Mislim posle godinu ipo baterija moze lako da oslabi i sad ubacim neku drugu originalnu(polovnu) da li obracaju paznji i na takve sitnice? A da se pritom poklopac sasvim normalno skida i baterija se vadi da bi se kartica stavila.
Nisam nikad imao iskustva sa ovlascenim servisima, obicno sam kupovao telefone sa KP i obicno nemas garanciju, a i gde sam imao garanciju nisam imao potrebe da je koristim.
 
Drugaru se javila žuta fleka na displeju, budžet Huawei Y nešto, Telenor garancija, sav isčukan bio. Odneo u Telenor i odbili reklamaciju, odneo u ovlašćeni servis i prihvatiše bez problema, zamenili displej bez pogovora
To ti kazem. Telenor pogotovo, a i VIP isto..cim vide da je tel ogreban nesto odmah odbiju, dok u ovlascenom vidis moze da prodje.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno