Šta je novo?

Kompajliranje

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Kompajlirao sam u Calculate linuxu Thunderbird i Firefox. Kompajliranje za thunderbird prodje za firefox 52.5 ESR ne. Prvi puta vidim poruku da tokom kompajliranja izlazi poruka od Mozille da je to njihovo vlasnisto i da to sto radim je ilegalna radnja. Cudno?
 
Што си их компајлирао? Нема их?
 
Што си их компајлирао? Нема их?
Ma cefnulo mi se da vidim dal ce brze da radi kada kompajliras za svoju masinu. Nista nisam primetio da je brze a kompaliranje traje sat vremena na mojoj masini. Mrzi me da pustam ponovo thunderbird ali poruka mi bila cudna a radio sam iz porthole pa sam listao unazad jer je prijavljivao da nema neke jezike a ja ih nisam ni setovao a ako setujem da ih ne ukljucuje opet isto prijavi, to sam prebacio iz drugog linuxa i resio ali ta poruka mi bode oci pa cu kad stigne nova verzija pyusticu kompajliranje da to bas kopiram i vidim tacno sta pise. Firefox mi cudan ne prolazi kompajliranje 52.5 Esr, nesto nije ok uvek ima vise koraka a sad samo ima jedan; problem je sto ne mogu ni verziju 52.4 ESR ponovo da iskompajliram a pre sam mogao, bilo je nekih problema oko programa za update CLI varijante pa posle i GUI, posle su sredili ali FF se neda.
 
Ех, кад ћу ја у пензију да имам толико времена? ;)
 

Evo sta javlja 52.5 ESR, sad cu ponovo da pokusam 52.4 ESR iz terminala da vidim da li cu uspeti da ulovim gresku

You are enabling official branding. You may not redistribute this build
000028 * to any users on your network or the internet. Doing so puts yourself into
000029 * a legal problem with Mozilla Foundation
 
Vid sad ovo iz terminala:
emerge -a www-client/firefox-52.4.0 ~amd64

Local copy of remote index is up-to-date and will be used.
!!! 'www-client/firefox-52.4.0' is not a valid package atom.
!!! Please check ebuild(5) for full details.
Kad startujem iz Porthole ono radi ali ne odradi ok
Nisam maskirao i nisam dobro postavio emerge, mislim da 52 zeza novija verzija neke biblioteke, posle cu da proba 57
 
Poslednja izmena od urednika:
Definitivno ne mogu da iskompajliram u Calculate Firefox 52.4 ESR, Firefox 52.5 ESR, Firefox 57. Neki update posle poravke programa za update od strane autora je nesto instalirao sto smeta Firefoxu.
 
Nazad
Vrh Dno