Šta je novo?

Vox tv - pitanja

joojant200

Čuven
Učlanjen(a)
23.12.2001
Poruke
1,979
Poena
755
Moja oprema  
Tablet
Lenovo t something
Mobilni telefon
Huawei P40
Pametni uređaji
Fenix 7s ss, Xbox series X
Treba mi drugi tv u kuci.

Nisam se nesto odusevio sa trenutnim odnosom ponuda/cena jeftinih LG televozora, pa reko mogao bi probati Vox 39-43" i jos uzmem na karticu na rate.

To je turski proizvodjac? Koji su jos brandovi od istog proizvodjaca?


-Ali tehnicke specifikacije ne postoje niti za jedan tv, ono na sajtu je smesno, niti postoji uputstvo za upotrebu na sajtu.
https://www.voxelectronics.com/vox-televizori/
-Vidim da im je panel 1080p. Da li se zna koji je tacno panel u pitanju, koji je odziv i ugao gledanja?
-Kakvi su zvucnici, koje jacine?
-Koji je soc na ploci?
-Sta im znaci CMP? Da li ima paralelu sa CMR? ili sa LG oznakama?
-Sta im znaci wifi reday-moze da primi wifi adapter - kakav/posto? Da li takav tv ima utikac za zicanu mrezu, ako ima da li mi onda ni ne treba adapter ako necu wifi, a hocu smart preko kabla?
-Da li ima neke logike u tim njihovim nazivima uopste?
40DSA311G (zvucnici?)
43YB650 (2x 6W zvucnici?)
43DSM470B (2x 10W zvucnici?)

Prva dva broj su dijagonala, zadnja oznaka je boja, osim ako stoji U kada je uhd.
Sta im znace slova?
A-android ako je prva oznaka, a sta je kad je 3.ca a nije analogni tuner posto je tuner t2/c?, D-direct led? S-Slim, mogao bi biti i smart ali na svakom stoji S oznaka pa pa sam lupio slim?? W-wifi? Y- mi deluje da je neka dobra oznaka???
zadnja 3 broja su pretpostavljam oznaka modela i nemaju nikakve logike?

Mislim Kod Samsunga i LG-a ima logike svaka oznaka pa pretpostavljam da i ovde ima? :)
 
To nema šta na tv-u da podešavaš, ako ti ruter podržava 5ghz staviš ga u tom modu, ako ne ograničen si na 2.4ghz.
 
Ne bih rekao da mu neka app smanjuje DL, pre bih rekao da je do podešavanja tj. neke nekompatibilnosti na vezi ruter-wifi modul u TV-u.
Na stranim forumima se dosta žale i na Ethernet kod LG televizora, a tu mu je i onako limit 100mbps, ako hoće više od toga, mora na 5GHz.
Valjda im je taj 5GHz modul setovan na kanale 36-48 za EU tržište.
Ako već vidi ovaj Vox kao LG ništa ga ne košta da promeni kanal u ruteru kako odgovara za LG.
 
Ovo je veoma loš odnos u korist Up-a, skoro 4:1.
Da ne vuče nešto Dl, torrenti, viber, neki drugi uređaj ?
Ima li TV RJ45 konektor, probaj kako je preko bakra ?
Ima to preko kabla probacu
Ne bih rekao da mu neka app smanjuje DL, pre bih rekao da je do podešavanja tj. neke nekompatibilnosti na vezi ruter-wifi modul u TV-u.
Na stranim forumima se dosta žale i na Ethernet kod LG televizora, a tu mu je i onako limit 100mbps, ako hoće više od toga, mora na 5GHz.
Valjda im je taj 5GHz modul setovan na kanale 36-48 za EU tržište.
Ako već vidi ovaj Vox kao LG ništa ga ne košta da promeni kanal u ruteru kako odgovara za LG.
Ne znam.kako da prebacim na kanal 36
Ruter je Tenda 1200
 
https://www.192-168-1-1-ip.co/tenda/routers/1711/
Ovo iz linka ti je ako je ruter tvoj, a ako je od provajdera nekog moraš da izguglaš koji je admin password ako treba za promenu kanala.
Ako čuje @shamanNS možda može da ti pomogne ili neko drugi od kolega koji se dobro razume u mreže i mrežne uređaje.
Merio sam brzinu i preko kabla ista je brzina neta kao i preko wi fi, mozda nesto na tv treba da se podesi sto ja ne znam.

Ajde ko ima isti tv da mi kaze kako je kod njega brzina neta na TV-u i kako je podeseno
 
Da li je neko imao problem sa vox 55wos315b, od sinoc mi se izgubili digitalni kanali preko kabla bio povezan, nadje sve kanale ali pise da nema signala, dok na drugom tvu radi sve super :/ tv je star 7 meseci
 
Zna neko sta je ovo?
Na TV-u na ekranu mi se u desnom uglu pojavila fleka kao da je prljav ekran ali nije ima i sa leve strane. To sam primetio pre dva dana, ne mogu da se setim da li je to od pocetka kada je kupljen tv nisam primetio ili se to sad pojavilo.
Evo slike.
20230309-162808.jpg
20230309-162826.jpg
 
Imam neki vox tv, smart, cerkica pre neki dan uspela da prebaci kursor na klasicnu strelicu.
Pretrazih sve opcije ne mogu da nadjem podesavanje.
Znaci kada udjem na YT pojavi se strelica tj. klasican kursor kao mis da se koristi. Dok sam u glavnom meniju krecem se normalno strelicama.
 
Imam neki vox tv, smart, cerkica pre neki dan uspela da prebaci kursor na klasicnu strelicu.
Pretrazih sve opcije ne mogu da nadjem podesavanje.
Znaci kada udjem na YT pojavi se strelica tj. klasican kursor kao mis da se koristi. Dok sam u glavnom meniju krecem se normalno strelicama.
Sta hoces da vratis ne razumem te.
Koj vox imas? Da li imas magicni daljinski?
Ako Imas magicni daljinski onda stisni u sresinu onaj kruzic, ili protresi daljinski i strelica ce se pojaviti i u glavnom meniju.
 
Stigao mi danas neki VOX smart:
Na daljincu imam opciju da udjem u smart deo, klikom na dugme "Home", gde imam mogucnost izbora aplikacija, ali nikak ne mogu da izadjem iz smart moda, da predjem na programe.
Pritiskam sve zivo i nista.
Zna li neko kako se izlazi :D ?
Ono sto mi trenutno pomaze je daljinac od prethodnog LG tv koji nije smart, meni neverovatno. Klikom na taj daljinac pritisnem na na neko dugme, izbacuje me u deo gde biram INPUT.
 
pod pretpostavkom da si povezao antenu na kabl ili TV box na HDMI, klikneš na zeleno dugme INPUT i prebaciš na željeni izvor signala. piše u uputstvu na tom linku

Screenshot_2023-07-19-23-58-41-608_com.google.android.apps.docs.jpg
 
pod pretpostavkom da si povezao antenu na kabl ili TV box na HDMI, klikneš na zeleno dugme INPUT i prebaciš na željeni izvor signala. piše u uputstvu na tom linku

Pogledajte prilog 397278
Hvala na odgovoru!
Probao sam, ne pomaze. Trepce signalna lampica na TV kad kliknem, ali nista se ne desava na ekranu.
TV je trenutno povezan na digitalnu antenu.
 
Nasao sam, u samom smart delu, pored ikonice HOME kucice postoji levo od nje odmah ikonica slicna kao za wifi, to kad se izabere, pojavi se meni gde se bira DBT, DBS, DBC itd.
Na samom daljincu direktno nisam pronasao dugme da me odmah izbaci na TV kanale.
 
Juttos sam odradio update aplikacija i poludeo mi play store. Od početka korišćenja imam problem da se uopšte ulogujem u store. Bez problema sam se ulogovao sa svojim gmail nalogom još kad sam kupio TV pre 3 godine,tj.dodao nalog.
Međutim YZ i play nikako da se ulogujem.
Međutim juttos nako apdejta pojedinih aplikacija sada malo malo pa izađe ekran/stranica šta god bilo, da de ulogujem u play store.
Uredno unesem nalog dobijem potvrdu da sam ulogovan da mogu oda dodam novi nalog i ništa se ne desi opet me vrati na početnu stranu za logovanje i tako u krug.
Restartovao sam TV, gasio palio i ništa i počinje da me nervira, dođe mi da mu odradim reset
Ceolog dana izlazi ovako
IMG_20230804_190743.jpg
 
Nazad
Vrh Dno