Šta je novo?

Vox tv - pitanja

joojant200

Čuven
Učlanjen(a)
23.12.2001
Poruke
1,956
Poena
755
Moja oprema  
Tablet
Lenovo t something
Mobilni telefon
Huawei P40
Pametni uređaji
Fenix 7s ss, Xbox series X
Treba mi drugi tv u kuci.

Nisam se nesto odusevio sa trenutnim odnosom ponuda/cena jeftinih LG televozora, pa reko mogao bi probati Vox 39-43" i jos uzmem na karticu na rate.

To je turski proizvodjac? Koji su jos brandovi od istog proizvodjaca?


-Ali tehnicke specifikacije ne postoje niti za jedan tv, ono na sajtu je smesno, niti postoji uputstvo za upotrebu na sajtu.
https://www.voxelectronics.com/vox-televizori/
-Vidim da im je panel 1080p. Da li se zna koji je tacno panel u pitanju, koji je odziv i ugao gledanja?
-Kakvi su zvucnici, koje jacine?
-Koji je soc na ploci?
-Sta im znaci CMP? Da li ima paralelu sa CMR? ili sa LG oznakama?
-Sta im znaci wifi reday-moze da primi wifi adapter - kakav/posto? Da li takav tv ima utikac za zicanu mrezu, ako ima da li mi onda ni ne treba adapter ako necu wifi, a hocu smart preko kabla?
-Da li ima neke logike u tim njihovim nazivima uopste?
40DSA311G (zvucnici?)
43YB650 (2x 6W zvucnici?)
43DSM470B (2x 10W zvucnici?)

Prva dva broj su dijagonala, zadnja oznaka je boja, osim ako stoji U kada je uhd.
Sta im znace slova?
A-android ako je prva oznaka, a sta je kad je 3.ca a nije analogni tuner posto je tuner t2/c?, D-direct led? S-Slim, mogao bi biti i smart ali na svakom stoji S oznaka pa pa sam lupio slim?? W-wifi? Y- mi deluje da je neka dobra oznaka???
zadnja 3 broja su pretpostavljam oznaka modela i nemaju nikakve logike?

Mislim Kod Samsunga i LG-a ima logike svaka oznaka pa pretpostavljam da i ovde ima? :)
 
Ne mogu da nadjem nigde na netu podatak da li ovaj tv VOX 50WOS315B ima HDMI ARC da se poveze sa soundbar?
Već sam ti odgovorio više puta da imam isti model i da mi je povezan sa soundbar-om preko HDMI ARC-a, što znači da ga ima...Tako da ako ti treba još neko pojašnjenje, ako kupiš taj model, javi...
 
Ovaj model konkrentno

Sta to znaci? Da li ima play prodavnicu to me konkrentno zanima
Vox i android ne idu u istu rečeneicu. Imam tri Voxa Vox 43ADS314M. Android u njemu je zlo naopako. Prosto ne znaš da li zeza hardver ili softver. A verovatno oba. Posle nekoliko nošenja na servis - jedan primerak tri puta gde mu je promenjen jednom panel a jednom ploča (dobio drugačiju ploču u odnosu na original, samim tim i softver), i svakodnevnog factory reset, više ih ne koristim kao smart. Od kako sam stavio set box ne prave probleme. I šta da prave. Samo se uključe i isključe na on/off dugme. Čak se i zvuk plašim da menjam na njima.

A politika firme koja uvozi Vox je da nema zamene TV-a ili povratak novca. Samo besumučno slanje u servis. Onaj pomenuti TV više nije isti onaj koji sam kupio. Jer mu je u međuvremenu zamenjen panel i ploča koaj pak ne odgovara originalnoj.

A sam Android unutra nije nikakva verzija Android TV-a, već običan android kao sa telefona. Vidi se da nije prilagođen korišenju na TV.
 
Neka je sa srećom. Ajde napiši neke utiske, šta valja a šta ne , kakav je zvuk preko sounbara i sl.
Hvala. Tv je LG u pakovan u telo VOX-sa( daljinski LG,Sofvtver LG, panel je IPS LG) neki ce pitati kako znas da je LG panel zvao servis pre kupovine da se raspitam koj panel koristi i serviser mi je reko da koriste LG panel.( ako je serviser slagao mene onda i ja lazem vas preneo sta cuo) Izgleda da su samo zvucnici i kuciste VOX.
Slika je super samo ja ne umem da podesim lepo,zvuk na tv je los ne mnogo ali je los.
Soundbar je super ima lep zvuk i modove za muziku,filmove i vesti ima i 3d opciju. Sto se tice jacine bas je glasan ja ga drzim jacinu od 5 do max 11, ako pevecam peglasno mi je za sobu od 40 kvadrata.
Ovo su utisci koriscenja od jednog dana.
 
Imam ja taj soundbar, ok je skroz. Ja ga koristim u nekih 33 kv i nije preglasan, ali je ok za taj novac (oko 75e sam dao), ima nekih 70W "muzike" sve ukupno što je i neka realna slika. Jedino kod mene kada gledam tv i filmove (preko HBO max), kao da woofer ne radi na 100%, slabije se čuje u odnosu na neku muziku preko youtube-a.
 
Hm, verovatno je tako, iskreno ne razumem se previše u zvuk, ali ga poredim sa nekom matorom mini linijom (panasonic) koja mi je povezana na drugi tv preko 3.5 mm kabla i ta mini linija uglavnom daje "puniji" (ima više naglašen bas) zvuk kada se gleda televizija i random kanali i emisije u odnosu na ovaj soundbar, a linija je 2.0.
Možda i ne znam da tako treba da funkiconiše ovaj soundbar, nisam ranije bio nešto u kontaktu sa SB 🙂
A ima verovatno i ono koliko para, toliko muzike 😁
 
2.0 je zvucnik punog spektra i pusta sve frekvencije

sub woofer treba da reze frekvenciju i pusta samo niske frekvencije, a taj drugi deo tzv soundbar takodje reze frekvenciju na gornji spektar i treba da pusti ostatak frekvencije za ukupnu zvucnu sliku. Jedno bez drugog ne moze.

vec zvuci prilicno komplikovano
E sad koliko muzike za 75 eura moze tu da se dobije vi znate a kinezi su to maksimalno uprostili da bi dobili nizu cenu.
 
Da, iskreno meni izgleda više paše taj 2.0 zvuk iz klasičnih kutija nego iz ove SB priče. A ima verovatno i do toga da je ova 20 godina stara mini linija koštala tad više nego ovaj SB.

Nego da ne zakeram mnogo, za ove pare je i više nego ok.
 
Da, iskreno meni izgleda više paše taj 2.0 zvuk iz klasičnih kutija nego iz ove SB priče. A ima verovatno i do toga da je ova 20 godina stara mini linija koštala tad više nego ovaj SB.

Nego da ne zakeram mnogo, za ove pare je i više nego ok.
Za 7000 din koliko platio SB ja sam prezadovoljan lep zvuk cist i bass lep nije prejak i napadan. Ja nisam zahtevan korisnik meni odgovara i prezadovoljan sam.
MR20 tj, za LG modele iz serije UN. Vidim da si ga zaštitio. I treba, simboli se relativno brzo brišu, a posebno ako se daljinski dodiruje masnim rukama ili ne ispušta iz ruku.
Je sam svaki daljinski zastitim folijom necu da se osteti. Pre ovog imo isto VOX 32 inca 1080p rezolucije star 11 ili 12 god i njemu sam daljinski umotao u foliju i izgleda kao nov.
 
Hej! Nedavno sam natrčao na neku akciju i sad se razmišljam da kupim ovaj televizor, šta mislite o njemu?

Gledajući ovaj VOX od limontusa, deluje mi isto kao i ovaj Fox što sam poslao. Za koji se sada opredeliti?
Hvala društvo :)
 
Moze pomoc za Tv VOX50wos315b
Moze neko ko ima ovaj tv da mi pomogne
Ako moze da postavi sliku podesavanja slike na tv da vidim kako ste podesili da i ja podesim sliku da bude dobra
Da mi kazete kako se restartuje tv ne mogu nikako da nadjem tu opciju skinuo mi novu nadogradnju softvera i sad trazi restart, gledao ovde klipove ja to nemam
Da mi kazete kako da vidim jacinu signala kanala u koju su rezoluciju, koristim kablovsku
Moze da se vidi kolio fps tv daje kada se gledaju kanali ili filmovi
Da mi kazete cime brisete vas tv mislim panel, koje sredstvo koristite i koje krpice da kupim. Ja sam satari tv brisao alkoholom i ubrusom.
I Zanima me ima neke aplikacije koje se koriste ili je to nebitno
Hvala unapred
 
Dobra cena.
Pokušaću da pomognem pošto imam LG sa web os.
Tv restartuješ tako što ga ugasiš a onda ponovo pokreneš, makar to tako radi kod lg.
Informacije o jačini signala i kvalitetu bi trebao da vidiš kada stisneš 2x info ( ako ga imaš na daljinskom) ili da malo proučiš uputstvo.
Što se tiče podešavanja slike to ćeš vremenom sam morati da ukapiraš kako tebi odgovara. Ja sam pogasio skoro sva procesiranja slike
ili postavio na neke minimalne vrednosti. Odvratan mi je onaj "efekat sapunice" , to ne mogu da svarim nikako ali neko možda voli tako da gleda.
Volim da vidim filmski šmek, na to sam navikao.
Što se tiče brisanja to vidi da kupiš u radnjama gde se prodaju televizori, to svi imaju, kupiš nešto kao sprej Topy sa mikrofiber krpicom ili namenske vlažne maramice za lcd ekrane. Alkohol nemoj nikako!
Od aplikacija koristiš ono što ti treba, sviđa ti se ili možeš, najviše će biti youtube, hbo, netflix ... ( druga dva ako si filmofil )...
Vremenom ćeš videti prema svojim afinitetima.
Pozdrav,
 
Dobra cena.
Pokušaću da pomognem pošto imam LG sa web os.
Tv restartuješ tako što ga ugasiš a onda ponovo pokreneš, makar to tako radi kod lg.
Informacije o jačini signala i kvalitetu bi trebao da vidiš kada stisneš 2x info ( ako ga imaš na daljinskom) ili da malo proučiš uputstvo.
Što se tiče podešavanja slike to ćeš vremenom sam morati da ukapiraš kako tebi odgovara. Ja sam pogasio skoro sva procesiranja slike
ili postavio na neke minimalne vrednosti. Odvratan mi je onaj "efekat sapunice" , to ne mogu da svarim nikako ali neko možda voli tako da gleda.
Volim da vidim filmski šmek, na to sam navikao.
Što se tiče brisanja to vidi da kupiš u radnjama gde se prodaju televizori, to svi imaju, kupiš nešto kao sprej Topy sa mikrofiber krpicom ili namenske vlažne maramice za lcd ekrane. Alkohol nemoj nikako!
Od aplikacija koristiš ono što ti treba, sviđa ti se ili možeš, najviše će biti youtube, hbo, netflix ... ( druga dva ako si filmofil )...
Vremenom ćeš videti prema svojim afinitetima.
Pozdrav,
Procitao upustvo 3x i nema, ima samo ono naj osnovnije sto vec znam. A na daljinskom nemam opciju info ili je skrivena ili drugcije se trazi ta opcija. Trazio i na netu nema, ima na strani unazad dva videa kako resetovati tv ali kod mene nije tako. Hvala ti
 
Pozdrav. Kupio sam pre par meseci ovaj web os vox od 55 inca. Medjutim na crnoj pozadini u donjem levom uglu, imao kao neku bledu fleku, koja se samo vidi na crnoj pozadini. Kao da sam pipuno krpom i alkoolom, a nisam. Ta bleda fleka se vidi samo na crnoj pozadini/slici, na drugim bojama ne. sta to moze biti?
 
Ako je uz samu ivicu ekrana, onda je to probijanje pozadinskog osvetljenja. Nema neke pomoći, ja sam svojevremeno menjao jedan vivax u gi...tronu pa sam dobio još lošiji sa više šarenih mesta. U pitanju je ips panel pa se kod njih to još lakše primeti u filmovima sa crnim trakama gore i dole. Za utehu, ips ima lepše boje za dnevni program i sport i mnogo bolje uglove gledanja u odnosu na 50 inčne va panele, nema za tu cenu nekog univerzalnog rešenja...
 
Zavisi od mnogo faktora, kvaliteta rutera, udaljenosti od tv-a pa i samog tv-a koliko može da izvuče brzinu.
 
Onda je to vrv neki limit tv-a, ili se ne mirišu dobro, ako imaš na ruteru 5ghz probaj na 2.4ghz i obrnuto. Maksimum teško možeš preko tv-a da izvučeš, pogotovo jeftinijeg tv-a.

Ako možeš kablom da povežeš tv i ruter to ti je naibolje rešenje pošto ti je ruter tako blizu, samo ne znam da li taj tv ima mrežni ulaz.
 
Poslednja izmena:
Ima verovatno. Ali ako je limitiran na 100Mb to ce biti maximum koji moze da ostvari. Jedino ako tv podrzava 5Ghz a i ruter mu ima tu opciju onda ce moci da ima nekakvu brzinu.
 
Nazad
Vrh Dno