Šta je novo?

Vox tv - pitanja

joojant200

Čuven
Učlanjen(a)
23.12.2001
Poruke
1,956
Poena
755
Moja oprema  
Tablet
Lenovo t something
Mobilni telefon
Huawei P40
Pametni uređaji
Fenix 7s ss, Xbox series X
Treba mi drugi tv u kuci.

Nisam se nesto odusevio sa trenutnim odnosom ponuda/cena jeftinih LG televozora, pa reko mogao bi probati Vox 39-43" i jos uzmem na karticu na rate.

To je turski proizvodjac? Koji su jos brandovi od istog proizvodjaca?


-Ali tehnicke specifikacije ne postoje niti za jedan tv, ono na sajtu je smesno, niti postoji uputstvo za upotrebu na sajtu.
https://www.voxelectronics.com/vox-televizori/
-Vidim da im je panel 1080p. Da li se zna koji je tacno panel u pitanju, koji je odziv i ugao gledanja?
-Kakvi su zvucnici, koje jacine?
-Koji je soc na ploci?
-Sta im znaci CMP? Da li ima paralelu sa CMR? ili sa LG oznakama?
-Sta im znaci wifi reday-moze da primi wifi adapter - kakav/posto? Da li takav tv ima utikac za zicanu mrezu, ako ima da li mi onda ni ne treba adapter ako necu wifi, a hocu smart preko kabla?
-Da li ima neke logike u tim njihovim nazivima uopste?
40DSA311G (zvucnici?)
43YB650 (2x 6W zvucnici?)
43DSM470B (2x 10W zvucnici?)

Prva dva broj su dijagonala, zadnja oznaka je boja, osim ako stoji U kada je uhd.
Sta im znace slova?
A-android ako je prva oznaka, a sta je kad je 3.ca a nije analogni tuner posto je tuner t2/c?, D-direct led? S-Slim, mogao bi biti i smart ali na svakom stoji S oznaka pa pa sam lupio slim?? W-wifi? Y- mi deluje da je neka dobra oznaka???
zadnja 3 broja su pretpostavljam oznaka modela i nemaju nikakve logike?

Mislim Kod Samsunga i LG-a ima logike svaka oznaka pa pretpostavljam da i ovde ima? :)
 
Ja imam u jednoj sobi 32ADS314M , instalirao sam EON sa Aptoide marketa i dobro radi, takođe i youtube dok netflix nisam probao.
Verujem da na 43ADS314MU bi isto radilo, obzirom da je bolji model a i ima Android 9.0.
 
Da li neko možda ima neki info o Vox OLED modelu koji se provlači u cenovnicima?
Ovo je neki mistery model - nigde nikakvog review-a, utiska, nekih detaljnijih specifikacija panela, itd...
 
u ovoj temi je spomenut više puta
po sećanju: na osnovu uputsva se može otkriti koje je tačno model nekog kineskog proizvođaća u pitanju i na osnovu toga pogledati utiske na drugim mestima. uglavnom, loš je
 
Našao, hvala, a koristio sam search pre posta, majke mi :)
 
Poslednja izmena:
Imam Vox 43DSA311G, takodje je zvuk odvratan ali sam iskoristio koaksijalni audio izlaz i uveo u najjeftiniji D/A koji sam nalačio na svoj standardni audio.
Sad je zvuk fenomenalan, samo nešto nižeg nivoa od CD plejera, recimo za tri podeoka na pojačalu.
 
Ja se razmišljam da uzmem neki najjeftiniji soundbar.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam TV vox 43dsa314b , , zvuk je odvratan , kao sa mono kasetofona. Tako treba ili mi je crkao 1 zvucnik ?
Kupio sam ovaj TV i nikako ne mogu uci u podmeni picture mode-a, contrast, brightness, saturation... su mi blurovani i nikako ih ne mogu podesavati, da li je i kod tebe tako? Zna li neko uopste resenje za namestanje boja na ovom TV-u?
 
deluje kao da je u hotelskom modu. ne znam kako se isključuje, ako je to u pitanju :(
 
Smart tv VOX 50A667JBL

Pozdrav drustvo..
Imam ovaj model tva i s vremena na vreme zabaguje.. otprilike zabrljavi i ne odgovara na komande ili prosto pocrni ekran. Posto je Android tv, povezan je i na gugl nalog, probao sam i reset. Najpre se "probudi" ako ga istekam iz uticnice, upalim i radi ok. Nema pravila kada ce da zabudali..
Star je par meseci..
Ako neko ima ideju kako si samopomoci, otvoren sam za predloge, da izbegnem cimanje sa servisima. Mada ce to na kraju biti jedino resenje izgleda :)
 
Imam Vox 43DSA311G, takodje je zvuk odvratan ali sam iskoristio koaksijalni audio izlaz i uveo u najjeftiniji D/A koji sam nalačio na svoj standardni audio.
Sad je zvuk fenomenalan, samo nešto nižeg nivoa od CD plejera, recimo za tri podeoka na pojačalu.

Druze nema tu pomoci,losi su im zvučnici tj.kao na radio prijemnicima,cela serija iz Kine im je takva sto se tice zvuka,samo sound bar resava stvar.
 
Pozdrav, imam smart TV, Vox ads314m, i hoću da kupim bluetooth slušalice za babu jer ne čuje, pa me zanima da li bluetooth dongle rade sa televizorom? Meni treba baš da se sve poveže kako treba
 
Negde sam čuo da VOX kreće sa webOS licenciranim softwerom jer je LG dao prava na korišćenje odlređenim proizvođačima sa kojima posluju, da li neko zna nešto više o ovome?
Pored toga primetio sam da su im svi modeli na Androidu 9.0 naravno AOSP kao i kod ostalih.

Lično sam zadovoljan VOX'om , na jednom Androidu sam imao problema sa softwerom ali su mi iz tehničke podrške poslali update softwera koji sam uradio da nebih nosio TV kod njih i posle toga nisam imao problema čak sam primetio da su prešli na Zeasn platformu koja je dosta bolja od predhodne na starijim modelima.

Poz.
 
Poslednja izmena od urednika:
osim onoga što ovde piše?

ne znam da li je u pitanju Android TV ili "običan" Android. kolega je uzeo pre par godina VOX sa Android-om i ispostavilo se da je u pitanju "običan".
 
Ovo je Android TV, nije mobilna verzija
 
Ja nisam hteo da rizikujem sa smart funkcijama Vox televizora, roditelji i sestra imaju klasične non-smart varijante u kombinaciji sa Mi Box. Samim televizorima sam veoma zadovoljan, za tu cenovnu klasu stvarno je teško tražiti zamerke...
 
VOX koristi AOSP Android dakle nije licenciran, ja kod kuce imam 32ADS314M i za sada nemam ni jedan problem ali pazim koliko mi je aplikacija pokrenuto jer svi HD/FHD modeli imaju 1 Gb rama dok UHD modeli imaju solucije ploce sa 1.5 Gb rama.
ADW serija im je novija serija, sa Android 9.0 koliko vidim i izmenjenim , odnosno modernizovanim grafickim interfejson.

Kada smo kod VOX-a , brat je uzeo 55WOS315B kaze da je prezadovoljan , webOS 5.0 uz njega ide i magicni daljinski inace sve isto kao kod LG-a.
Kazu da su im svi paneli u WebOS serijama IPS.
 
planiram uzeti vox tv taj 55wos, jel i dalje pozitivno sve :D
 
Поздрав за све конструктивне и упућене људе вољне да саветом помогну!

Нисам нашао дискусије које се односе на VOX телевизоре. Могуће је да сам нешто превидео?
У најкраћем, занима ме да ли неко има непосредно искуство са овим ТВ VOX Smart televizor 50WOS315B
или је на ма који посредан начин обавештен о њима - у погледу квалитета, поузданости, и
слично? Да ли имају скривених недостатака, честе кварове, "уграђене кварове",.. и све оно
што нисам навео (јер не могу ни да замислим), а вредно је спомена? Такође, да ли је ово
прихватљива цена за ову врсту телевизора:


Свим конструктивним учесницима се унапред захваљујем на помоћи!

P.S.

Да ли је горњи телевизор бољи или лошији од овог: https://www.eponuda.com/4k-ultra-hd-tv-cene/vox-50a667jbl-4k-ultra-hd-televizor-cena-531175


mod: spojeno sa postojećom temom
 
Poslednja izmena od urednika:
Isti model zanima i mene, pa sam danas svratio do Gigatrona da ga vidim uživo i da se malo raspitam. Izgleda impresivno, mada je mene lako oduševiti jer nikad nisam imao 4K TV.
Ono što me je malo zabrinulo je što mi je prodavac rekao da, iako EON aplikacija postoji u "App Store" na WebOS, ne garantuju da će aplikacija raditi na VOX televizoru, jer njihovi modeli nisu zvanično podržani. Kaže da nekim ljudima radi, nekima ne(i nakon toga je počeo da mi prodaje neki Samsung 43'' od 60k :D).
 
jel su 55ice dobre kao i ti od 50ich :D dodao bih jos par hiljada barem za veci ekran
 
Meni isto zanima neki info za VOX 50DSW552V posto ima da se kupi za 36K za 3 godine garancije.

Ipak me zanima vise neki info za VOX 50ADW-FFL najvise zbog Androida, 36k kosta trenutno skoro 20k jefinije od TCl P615 koji sam prvo planirao, a za VOX televizore nigde u deklaraciji ne pominju hardver... Na linku se vide modeli od 43 i 50 ali deluje mi da snimak nije nesto uredu....VOX TV
 
Купио сам VOX 50WOS315B, на самом крају такорећи.
Ипак, у разговору при наручивању истакао сам да пристајем једино ако је ТВ био некоришћен - у смислу да није био излаган,
и слично. ТВ је донет,.. судећи по кутији имам утисак да је био отваран (хефталице са горње стране су поред старијих рупа; заштитна
фолија је додатно прилепљена траком за рам, а у доњем углу је била савијена на унутра.. - такав не излази из фабрике, надам се?).

Како могу проверити да ли је ТВ био коришћен? Има ли нешто као "тајм каунтер" коришћена или слично томе? Можда грешим, но
негде сам наишао да постоје такве могућности. Како утврдити "невиност" ТВ-а који је купљен на истеку залиха? (Кутија јесте имала
повећу рупу са стране, али бринем само за ону електронску чедност - у смислу да је "горео", што би се код нас рекло, и да дуго ни-
је био "гашен", што бива код изложбених модела, а то значи да је "акан", "коришћен=полован", "трошен",.. и томе слично).

Унапред хвала, поздрав и срећни празници!
 
Nazad
Vrh Dno