Šta je novo?

Vox tv - pitanja

joojant200

Čuven
Učlanjen(a)
23.12.2001
Poruke
1,956
Poena
755
Moja oprema  
Tablet
Lenovo t something
Mobilni telefon
Huawei P40
Pametni uređaji
Fenix 7s ss, Xbox series X
Treba mi drugi tv u kuci.

Nisam se nesto odusevio sa trenutnim odnosom ponuda/cena jeftinih LG televozora, pa reko mogao bi probati Vox 39-43" i jos uzmem na karticu na rate.

To je turski proizvodjac? Koji su jos brandovi od istog proizvodjaca?


-Ali tehnicke specifikacije ne postoje niti za jedan tv, ono na sajtu je smesno, niti postoji uputstvo za upotrebu na sajtu.
https://www.voxelectronics.com/vox-televizori/
-Vidim da im je panel 1080p. Da li se zna koji je tacno panel u pitanju, koji je odziv i ugao gledanja?
-Kakvi su zvucnici, koje jacine?
-Koji je soc na ploci?
-Sta im znaci CMP? Da li ima paralelu sa CMR? ili sa LG oznakama?
-Sta im znaci wifi reday-moze da primi wifi adapter - kakav/posto? Da li takav tv ima utikac za zicanu mrezu, ako ima da li mi onda ni ne treba adapter ako necu wifi, a hocu smart preko kabla?
-Da li ima neke logike u tim njihovim nazivima uopste?
40DSA311G (zvucnici?)
43YB650 (2x 6W zvucnici?)
43DSM470B (2x 10W zvucnici?)

Prva dva broj su dijagonala, zadnja oznaka je boja, osim ako stoji U kada je uhd.
Sta im znace slova?
A-android ako je prva oznaka, a sta je kad je 3.ca a nije analogni tuner posto je tuner t2/c?, D-direct led? S-Slim, mogao bi biti i smart ali na svakom stoji S oznaka pa pa sam lupio slim?? W-wifi? Y- mi deluje da je neka dobra oznaka???
zadnja 3 broja su pretpostavljam oznaka modela i nemaju nikakve logike?

Mislim Kod Samsunga i LG-a ima logike svaka oznaka pa pretpostavljam da i ovde ima? :)
 
Taj Vox sam uzeo pre nekih 15 dana za nekiih 250 evra neplanirano.Trebao mi neki tv za deciju sobu posto je cerkama crkao stari i slucajno video taj u jednoj prodavnici.Posto imam LG vec 6 godina utoj dijagonali sa smartom ali vec zastarelim ovako cu ti reci na prvu.Lg imao mnogo bokju sliku ,boje mnogo prirodnije Vox nekako vuce na zutu malo koju nikako ne mogu da skinem.Kvalitet izrade opet na sttrani LG.Sto se tice smarta to je obicni telefonski android 7 sa 4 gb roma i 1 gb rama,iksreno ne radi lose za one osnovne potrebe,you tube odlicno otvara,ima play store ali broj aplikacija koje mozete preuzeti je ogranicen.Iskreno za te pare nisam ni ocekivao boje i po meni za ulozen novac je odlican
 
Sad imam VOX 32890 FULL HD kupljen 2014 god, ali bi hteo da uzmem vecu dijagonalu, meni je manje bitno to za android, vise mi je zbog slike, sigurno je bolja nego na starom, a stari se odlicno pokazao, kazu da su vox i fox slicni po prikazu slike
 
Uzeo sam Vox 43ADS314M, odlicno radi, samo me interesuje kako da kucam sa daljinskim kad udjem na google chrome, nece nikako, dok u ostalim aplikacijama radi, jel ima neka caka ili mora da se kupi tastatura?
 
Притисни на црвени тастер (група тастера црвени, зелени, жути и плави) и стартоваће ти миш. Кликнеш на поље за претрагу и отвориће тастатуру. На исти начин искључујеш миш.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Притисни на црвени тастер (група тастера црвени, зелени, жути и плави) и стартоваће ти миш. Кликнеш на поље за претрагу и отвориће тастатуру. На исти начин искључујеш миш.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока

Pokusao sam ali nece
 
Нећа да стартује стрелицу миша или кад кликнеш на поље за претрагу да отвори тастатуру?
Ма стави неку бежичну тастатуру са мишем и биће ти супер.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Нећа да стартује стрелицу миша или кад кликнеш на поље за претрагу да отвори тастатуру?
Ма стави неку бежичну тастатуру са мишем и биће ти супер.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока

Nece da pokaze strelicu, pa to planiram ali nemam vremena da idem da kupim
 
Potrebna mi je pomoć ljudi, drugar je uzeo 49 inča Vox TV sa androidom, TV lepo radi i slika je iznenađujuće dobra, 4K je rezolucija. E sad pošto se on ne razume mnogo, došao sam ja da mu namestim TV, i neće da se poveže na bežični internet SBB Technicolor modem. Enkripcija je WPA2, izgleda da šifra prođe, ali neće da dodeli IP adresu. Na istom modemu bez šifre za WiFi radi normalno. Hotspot sa telefona bez šifre radi, sa telefona postavim hotspot sa isto WPA2 zaštitom, i opet se poveže bez problema. Izgleda da se TV i taj modem "ne mirišu", ali ne mogu da pronađem rešenje, ima li neko ideju šta da pokušam? Modem nema ništa osim WPA2 enkripcije (ima opciju WPA or WPA2, ali isto se ponaša, nema WEP).
 
Ljudi treba mi mala pomoć.Uzeo bih neki smart (android tv) od 43 inča do 30000 din.Razmišljam o modelu VOX 43 ADS314MU jer ima android 9.0.Da li je neko imao iskustva sa ovim televizorom ili može neko da mi preporuči neki drugi model u tom cenovonom rangu.Hvala
 
Ljudi treba mi mala pomoć.Uzeo bih neki smart (android tv) od 43 inča do 30000 din.Razmišljam o modelu VOX 43 ADS314MU jer ima android 9.0.Da li je neko imao iskustva sa ovim televizorom ili može neko da mi preporuči neki drugi model u tom cenovonom rangu.Hvala
Evo moje iskustvo, problem još nisam rešio sa Vox WiFi, zaobiđi i kupi Hisense.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Rešio se problem sa WiFi Vox TV, pošto nisam dobio odgovor, možda moje iskustvo pomogne nekom drugom, kada se uradio update firmvare na modemu, TV se povezao. Moram napomenuti da je modem pre toga radio bez problema, sa mnogo nakačenih uređaja na WiFi, jedino je TV pravio problem, ali eto, i to se rešilo.
 
Lepo od tebe sto si se ispravio.
Apropo teme, takodje vlasnik Vox 32-ke (ne-smart) vec 5 godina, za te pare vrlo zadovoljan.
Softver je jedino mogao biti malo lepsi,ali samo estetski, funkcija mi nije falilo.
A naradio se dosta. Uzecu opet vrv, jer nemam budzet za bolje. 50'' za 35k, sta vise traziti
 
Ljudi treba mi mala pomoć.Uzeo bih neki smart (android tv) od 43 inča do 30000 din.Razmišljam o modelu VOX 43 ADS314MU jer ima android 9.0.Da li je neko imao iskustva sa ovim televizorom ili može neko da mi preporuči neki drugi model u tom cenovonom rangu.Hvala

Isto i mene interesuje taj model VOXa, valjalo bi ako neko ima neke konkretne informacije. Uspeo sam da nadjem da je panel proizvodjaca Boe, oznaka panela Hv430qub-h10, video oznaku u radnji na nalepnici. Ako iskusniji znaju nesto vise o tom modelu panela.
 
Postovani,
43ADS314MU raspolaže sa 1.5 GB Ram memorije i 8 GB raspoložive memorije. Android 9.0
Moze da deli ekran sa telefonima koji imaju Mirror Share funkciju (Huawey). Za ostale telefone ne garantujemo.
Meni su ovo odgovorili kad sam im trazio neke dodatne informacije o televizoru.
Reci mi kakva mu je slika ako si ga video uzivo?
 
Postovani,
43ADS314MU raspolaže sa 1.5 GB Ram memorije i 8 GB raspoložive memorije. Android 9.0
Moze da deli ekran sa telefonima koji imaju Mirror Share funkciju (Huawey). Za ostale telefone ne garantujemo.
Meni su ovo odgovorili kad sam im trazio neke dodatne informacije o televizoru.
Reci mi kakva mu je slika ako si ga video uzivo?

Video sam ali na kratko, i to samo onaj pocetni ekran sa aplikacijama, nista vise tako da nista ne mogu vise da kazem. Na nalepnici na panelu je bila ta oznaka sto sam napisao u prethodnom postu, guglajuci sam video to sto i napisah, ali ne razumem se preterano u tu tematiku. Tako da sam i ja voleo malo vise informacija iz prve ruke.
 
Zdravo, imam jedno pitanje Vox Tv Android 7(mislim da je ta verzija) 42". Danas se desila cudna stvar. Naime nestali su svi kanali(mislio sam da je do provajdera nesto), ali onda media files baguju ne mogu da ih otvorim, isto i aplikacije nisam mogao da otvorim. Kontam kLeNtenski Android pa odoh odmah na Reset na fabricka podesavanja. To je resilo problem sa media fajlovima, sada rade. Ali kanali i dalje "baguju", tj uspeo je TV da nadje sve analogne kanale ali su svi sa oznakama S1-i tako dalje, ne pise naziv kanala porek sto je pisalo ranije(to je prvi problem ali nebitan), drugi problem je sto nema uopste digitalnih kanala, koji su jelte, bili prisutni i radili bez problema. Treci problem je kao sto rekoh resen za sada, ali mi TV ne nalazi digitalne kanale. Zna li neko da li postoji mogucnost da je "digitalni modul" riknuo na TV !?
Ako izuzmem da je problem do provajdera(mada sam prijavio problem i kod provajdera), pa ako dodju proverice. Hvala
 
Poslednja izmena:
Zdravo, imam jedno pitanje Vox Tv Android 7(mislim da je ta verzija) 42". Danas se desila cudna stvar. Naime nestali su svi kanali(mislio sam da je do provajdera nesto), ali onda media files baguju ne mogu da ih otvorim, isto i aplikacije nisam mogao da otvorim. Kontam kLeNtenski Android pa odoh odmah na Reset na fabricka podesavanja. To je resilo problem sa media fajlovima, sada rade. Ali kanali i dalje "baguju", tj uspeo je TV da nadje sve analogne kanale ali su svi sa oznakama S1-i tako dalje, ne pise naziv kanala porek sto je pisalo ranije(to je prvi problem ali nebitan), drugi problem je sto nema uopste digitalnih kanala, koji su jelte, bili prisutni i radili bez problema. Treci problem je kao sto rekoh resen za sada, ali mi TV ne nalazi digitalne kanale. Zna li neko da li postoji mogucnost da je "digitalni modul" riknuo na TV !?
Ako izuzmem da je problem do provajdera(mada sam prijavio problem i kod provajdera), pa ako dodju proverice. Hvala

Resen problem, ali nisam ustanovio sta je bilo u pitanju xD
 
Hteo bih da iskljucim kursor na Vox smart tv, kako bih mogao lakse da koristim YouTube. Zna li neko gde se to podesava, ne mogu nikako da skontam.
 
Nazad
Vrh Dno